Available for bidding
24240.
Books: Sci-fi, fantasy, and role-playing-game books
18 000 HUF
48,78 EUR, 56,25 USD
18 000 HUF
Harbou, Thea von: Metropolisz I-II. Bp., Tolnai. 127p.+ 127p. Kiadói papÃrkötés, szép állapotban. Egy lapon apró szakadás.
Thea von Harbou (1888?1954) német ÃrónÅ‘ és forgatókönyvÃró tudományos-fantasztikus regénye, amely a filmtörténet egyik legismertebb és legnagyobb hatású alkotásának, Fritz Lang Metropolis (1927) cÃmű némafilmjének irodalmi alapjául szolgált. A regény és a film párhuzamosan, egymást kiegészÃtve készült, Ãgy a kötetek nem egyszerű adaptációnak, hanem a korszak egyik legösszetettebb médiaközi együttműködésének dokumentumai.
A Metropolis disztópikus világképe ? a technológia, az ipari társadalom és az emberiesség konfliktusa ? a 20. századi science fiction és vizuális kultúra alapművévé vált. Harbou regénye részleteiben kibontja azt a társadalmi és filozófiai hátteret, amely a filmben elsÅ‘sorban képi eszközökkel jelenik meg, Ãgy a mű önálló irodalmi értékkel is bÃr.
A Tolnai Kiadó magyar nyelvű kiadása a hazai sci-fi és filmtörténeti recepció korai és fontos darabja, amely egyszerre érdekes irodalomtörténeti, filmtörténeti és kultúrtörténeti szempontból. Kopottas állapota ellenére gyűjtÅ‘i értékkel bÃró tétel, különösen a korai science fiction, a német expresszionizmus és a filmtörténet iránt érdeklÅ‘dÅ‘k számára.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |