Tétel

Available for bidding

Bid:

18 000 20 000 24 000

18 000 HUF
48,78 EUR, 56,25 USD

Minimum bid:

18 000 HUF

Description:

Harbou, Thea von: Metropolisz I-II. Bp., Tolnai. 127p.+ 127p. Kiadói papírkötés, szép állapotban. Egy lapon apró szakadás.

Thea von Harbou (1888?1954) német írónő és forgatókönyvíró tudományos-fantasztikus regénye, amely a filmtörténet egyik legismertebb és legnagyobb hatású alkotásának, Fritz Lang Metropolis (1927) című némafilmjének irodalmi alapjául szolgált. A regény és a film párhuzamosan, egymást kiegészítve készült, így a kötetek nem egyszerű adaptációnak, hanem a korszak egyik legösszetettebb médiaközi együttműködésének dokumentumai.
A Metropolis disztópikus világképe ? a technológia, az ipari társadalom és az emberiesség konfliktusa ? a 20. századi science fiction és vizuális kultúra alapművévé vált. Harbou regénye részleteiben kibontja azt a társadalmi és filozófiai hátteret, amely a filmben elsősorban képi eszközökkel jelenik meg, így a mű önálló irodalmi értékkel is bír.
A Tolnai Kiadó magyar nyelvű kiadása a hazai sci-fi és filmtörténeti recepció korai és fontos darabja, amely egyszerre érdekes irodalomtörténeti, filmtörténeti és kultúrtörténeti szempontból. Kopottas állapota ellenére gyűjtői értékkel bíró tétel, különösen a korai science fiction, a német expresszionizmus és a filmtörténet iránt érdeklődők számára.

Share:

Photo of the item taken by : ekb

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF