Books: Sci-fi, fantasy, and role-playing-game books

Number of items: 6

Harbou, Thea von: Metropolisz I-II. Bp., Tolnai. 127p.+ 127p. Kiadói papírkötés, szép állapotban. Egy lapon apró szakadás.    Thea von Harbou (1888?1954) német írónő és forgatókönyvíró tudományos-fantasztikus regénye, amely a filmtörténet egyik legismertebb és legnagyobb hatású alkotásának, Fritz Lang Metropolis (1927) című némafilmjének irodalmi alapjául szolgált. A regény és a film párhuzamosan, egymást kiegészítve készült, így a kötetek nem egyszerű adaptációnak, hanem a korszak egyik legösszetettebb médiaközi együttműködésének dokumentumai. A Metropolis disztópikus világképe ? a technológia, az ipari társadalom és az emberiesség konfliktusa ? a 20. századi science fiction és vizuális kultúra alapművévé vált. Harbou regénye részleteiben kibontja azt a társadalmi és filozófiai hátteret, amely a filmben elsősorban képi eszközökkel jelenik meg, így a mű önálló irodalmi értékkel is bír. A Tolnai Kiadó magyar nyelvű kiadása a hazai sci-fi és filmtörténeti recepció korai és fontos darabja, amely egyszerre érdekes irodalomtörténeti, filmtörténeti és kultúrtörténeti szempontból. Kopottas állapota ellenére gyűjtői értékkel bíró tétel, különösen a korai science fiction, a német expresszionizmus és a filmtörténet iránt érdeklődők számára.
24240.

Harbou, Thea von: Metropolisz I-II. Bp., Tolnai. 127p.+ 127p. Kiadói papírkötés, szép állapotban. Egy lapon apró szakadás.

Thea von Harbou (1888?1954) német írónő és forgatókönyvíró tudományos-fantasztikus regénye, amely a filmtörténet egyik legismertebb és legnagyobb hatású alkotásának, Fritz Lang Metropolis (1927) című némafilmjének irodalmi alapjául szolgált. A regény és a film párhuzamosan, egymást kiegészítve készült, így a kötetek nem egyszerű adaptációnak, hanem a korszak egyik legösszetettebb médiaközi együttműködésének dokumentumai.
A Metropolis disztópikus világképe ? a technológia, az ipari társadalom és az emberiesség konfliktusa ? a 20. századi science fiction és vizuális kultúra alapművévé vált. Harbou regénye részleteiben kibontja azt a társadalmi és filozófiai hátteret, amely a filmben elsősorban képi eszközökkel jelenik meg, így a mű önálló irodalmi értékkel is bír.
A Tolnai Kiadó magyar nyelvű kiadása a hazai sci-fi és filmtörténeti recepció korai és fontos darabja, amely egyszerre érdekes irodalomtörténeti, filmtörténeti és kultúrtörténeti szempontból. Kopottas állapota ellenére gyűjtői értékkel bíró tétel, különösen a korai science fiction, a német expresszionizmus és a filmtörténet iránt érdeklődők számára.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
18 000 HUF
48,78
56,25
Minimum bid:
18 000 HUF
18 000 20 000 24 000
4 db tudományos-fantasztikus képregény: Eltűnt világ (Jurassic park), Tamadás a Föld ellen, A neutron gyilkosságok, A Triton gyilkosságok. Képregényfüzet. Korcsmáros Pál rajzaival. Bp., Ifjúsági Lapkiadó Vállalat, Kiadói tűzött papírkötések, jó állapotban
24241.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Isaac Asimov: Asimov teljes Alapítvány - Birodalom - Robot Univerzuma. Encyclopedia Galactica 2. köt. Ford.: Füssi-Nagy Géza, Hajdú Gábor, F. Nagy Piroska. Szeged, 2002, Szukits. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval.
24242.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Isaac Asimov: Asimov teljes Alapítvány - Birodalom - Robot Univerzuma. Encyclopedia Galactica 1. köt. Ford.: Baranyi Gyula, Bihari György, et alii. Szeged, 2002, Szukits. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval.
24243.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
ca 1982 Ben Hur képregény, kitöltött keresztrejtvénnyel. Ifjúsági Lapkiadó Vállalat - MOKÉP Korcsmáros Pál rajzaival
24244.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Benoit, Pierre: Atlantis. Bp., Dick Manó. Kiadói papírkötés ragasztott, kopottas állapotban.
24245.

Available for bidding
1 000 HUF
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 517:
From 13 to 22 January

End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February

  Events