Ausztrália 1956. "Olympic Games Melbourne 1956 / CITIUS ALTIUS FORTIUS" bronz olimpiai részvételi érem, kapszulában. Szign.: Mészáros Andor (1900-1972) (63mm). Az 1956-os Olimpia november 22. és december 8. között rendezték Melbourne-ben, vagyis a Játékok kezdete az 1956-os magyar forradalom leverése után egy hónappal volt. Ez alaposan rányomta a bélyegét az eseményre, hiszen emiatt (és a szuezi válság miatt) több ország is lemondta a részvételt, valamint ennek okán kapta az Melbourne-i vérfürdő nevet a Magyarország - Szovjetunió vízilabdamérkőzés, amely a játékosok közti verekedésbe torkollt, miközben a hatezres nézőtérre bezsúfolódott nyolcezer néző kezdettől tüntetően a magyar csapatot biztatta, és a szovjetek minden labdaérintését hatalmas füttyszó kísérte. Az összecsapást 4-0-ra nyerte meg a magyar csapat. Ez az esemény megjelent a Szabadság, szerelem című mozifilmben is, bár ott (a művészi szabadság jegyében) döntőként játszották le a meccset, míg a valóságban a másnapi Jugoszlávia elleni mérkőzés döntötte el az elsőséget. Az egész Olimpia legeredményesebb versenyzői Keleti Ágnes magyar és Larisza Latinyina szovjet tornásznők voltak, mindketten három egyéni és egy csapatgyőzelemnek voltak részesei, míg Papp László ökölvívásban a harmadik olimpiai bajnokságát nyerte meg. T:AU Australia 1956. "Olympic Games Melbourne 1956 / CITIUS ALTIUS FORTIUS" bronze participant's medallion in capsule. Sign.: Andor Mészáros (63mm). The 1956 Olympics were held in Melbourne from November 22 to December 8, meaning the Games began a month after the suppression of the 1956 Hungarian Revolution. This left a deep mark on the event, as several countries cancelled their participation because of this (and the Suez Crisis), and the Hungary-Soviet Union water polo match was nicknamed the Blood in the Water match, which resulted in a brawl between players, while the eight thousand spectators who had packed the six-thousand-capacity stadium, cheered the Hungarian team from the start, and every touch of the Soviets' ball was accompanied by a loud whistle. The Hungarian team won the match 4-0. This event was also featured in the film Children of Glory (2006), although there (in the spirit of artistic freedom) the match was played as a final, while in reality the next day match against Yugoslavia decided the first place. The most successful competitors of the entire Olympics were Hungarian gymnasts Ágnes Keleti and Soviet gymnasts Larisa Latinina, both of whom won three individual and one team titles, while László Papp won his third Olympic championship in boxing. C:AU
Ausztria DN 6db-os fém jelvénytétel, benne "ÖTB (Osztrák Tornaszövetség)" fém tagsági jelvény 40, 50 és 60 év után (4db), "ÖAMTC (Osztrák Autó-, Motor- és Túra Club)" fém jelvény, illetve "ÖSTA (Osztrák sport- és tornajelvények)" részben festett fém jelvény T:UNC,AU Austria ND 6pcs metal badge lot, within "ÖTB (Österreichischer Turnerbund)" metal membership badge after 40, 50 and 60 years (4pcs), "ÖAMTC (Österreichischer Automobil-, Motorrad- und Touring Club)" mtal badge, and "ÖSTA (Österreichische Sport- und Turnabzeichen)" partially painted metal badge C:UNC,AU
Dél-Korea 1988. "XXIV. Nyári Olimpiai Játékok, Szöul - Az olimpiai falu" faragott fa plakett (165x120mm) T:UNC South Korea 1988. "XXIVth Olympiad, Seoul - Olympic village" carved wooden plaque (165x120mm) C:UNC
Franciaország DN "FFN" Francia Úszószövetség egyoldalas, részben műgyantás fém emlékérem (54mm) T:AU France ND Fédération française de natation (French Swimming Federation) "FFN" one-sided, partially synthetic resined metal commemorative medallion (54mm) C:AU
Görögország 1981. "E. K. O. O. XI. Balkáni Ifjúsági Úszóverseny - Kavala 1981" egyoldalas, aranyozott fém emlékérem áttetsző műanyag alapon, kopott tokban T:AU,XF, patina Greece 1981. "Balkan Youth Swimming Championship - Kavala 1981" one-sided, gilded metal commemorative medal on a transparent plastic base, in a worn case C:AU,XF, patina
Görögország 1996. "Olimpiai és Atlétikai Bélyegek és Emlékek Nemzetközi Kiállítása - Zappeion / Athén 1896-1996" kétoldalas, aranyozott fém rátétes bronz emlékérem dísztokban (45,5mm) T:AU Greece 1996. "World Olympic Sports Exhibition Stamps and Documents - Zappeion / Athen 1896-1996" two-sided bronz commemorative medallion with gilt metal inlay, in decorative case (45,5mm) C:AU
up to 1.000 HUF
100 HUF
up to 5.000 HUF
200 HUF
up to 10.000 HUF
500 HUF
up to 20.000 HUF
1.000 HUF
up to 50.000 HUF
2.000 HUF
up to 100.000 HUF
5.000 HUF
up to 200.000 HUF
10.000 HUF
up to 500.000 HUF
20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF
50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF
100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF
200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF
500.000 HUF
over 10.000.000 HUF
1.000.000 HUF
News
Auction 516:
From 20 December to 8 January
End of bidding: 19:00 8 January
Viewing: 6 to 8 January
Item pick up from 12 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 23 January
Pay-off from 28 January
Holiday opening hours:
20. December Saturday: 10-15
22. December Monday: 12-17
23. December Tuesday: 10-17
Our office will be closed from 24. December to 5. January.
Opening: Tuesday, January 6th 10 am
Please wait for the payment requests with postage before you send your payment!