Sports awards and sports commemorative medals

Number of items: 103

Csehszlovákia 1970 k. "Patron Lyžařů (A síelők védőszentje) / ULLR" nyolcszögletű Al medál (31x31mm) T:AU Czechoslovakia cca. 1970. "Patron Lyžařů (Patron of Skiers) / ULLR" octagonal Al medal (31x31mm) C:AU
33467.

Csehszlovákia 1970 k. "Patron Lyžařů (A síelők védőszentje) / ULLR" nyolcszögletű Al medál (31x31mm) T:AU
Czechoslovakia cca. 1970. "Patron Lyžařů (Patron of Skiers) / ULLR" octagonal Al medal (31x31mm) C:AU

2 000 HUF

Csehszlovákia DN Csehszlovák Testnevelési Szövetség "Sport a békéért és a barátságért / A CSTV-nek ajánlva" kétoldalas bronz emlékérem (51mm) T:XF Czechoslovakia ND "Sportem za mír a Prátelství / Venuje úv CSTV" (Sport for peace and friendship / Dedicated to CSTV) two-sided bronze commemorative medallion (51mm) C:XF
33468.

Csehszlovákia DN Csehszlovák Testnevelési Szövetség "Sport a békéért és a barátságért / A CSTV-nek ajánlva" kétoldalas bronz emlékérem (51mm) T:XF
Czechoslovakia ND "Sportem za mír a Prátelství / Venuje úv CSTV" (Sport for peace and friendship / Dedicated to CSTV) two-sided bronze commemorative medallion (51mm) C:XF

2 000 HUF

Dánia DN "Danske Studenters Roklub (Dán Diák Evezős Klub)" zománcozott bronz jelvénye, "Poul Holm" gyártói jelzéssel T:UNC Denmark ND "Danske Studenters Roklub (Danish Student Rowing Club)" enamelled bronze badge, with maker's mark "Poul Holm" C:UNC
33469.

Dánia DN "Danske Studenters Roklub (Dán Diák Evezős Klub)" zománcozott bronz jelvénye, "Poul Holm" gyártói jelzéssel T:UNC
Denmark ND "Danske Studenters Roklub (Danish Student Rowing Club)" enamelled bronze badge, with maker's mark "Poul Holm" C:UNC

1 200 HUF

DN "Sportlövészet" kétoldalas, aranyozott fém díjérem füllel (44mm) T:XF,VF, enyhe aranyozás kopás
33470.

2 000 HUF

DN (1980 k.) "Aranyjelvényesek az Olimpiára / A KISZ Központi Bizottsága" kétoldalas bronz emlékérem, "2062" számozással (70mm) + 1973. "Szövetkezeti Jubileumi Sportversenyek 1948-1973" egyoldalas bronz emlékérem (45mm) T:XF,VF, patina
33471.

2 400 HUF

DN (~1960) "Testnevelés és Sport Kiváló Dolgozója" aranyozott, zománcozott fém jelvény (17x22mm) T:XF,VF, aranyozás lekopott
33472.

1 600 HUF

Erdey Dezső (1902-1957) 1939. "Budapest Székesfőváros Községi Takarék - Pénztártisztviselőinek Sportegyesülete" jelzett Ag sport emlékplakett, előlapon "BN" beütővel (78,76g/0.900/76x51mm) T:AU / Hungary 1939. "Budapest Székesfőváros Községi Takarék - Pénztártisztviselőinek Sportegyesülete" Ag sports plaque, hallmarked and "BN" maker's mark (78,76g/0.900/76x51mm) C:AU
33473.

34 000 HUF
92,14
106,25

Finnország 1934. "HKV (Helsingin Kisa-Veikot)" zománcozott fém jelvény, hátoldalán "25 v. - 1934 - Velj. S." gravírozással. A HKV Finnország legnagyobb és legsikeresebb atlétikai klubja, a jelvény a klub fennállásának 25. évfordulója alkalmából adták ki. T:XF patina Finland 1934. "HKV (Helsingin Kisa-Veikot)" enamelled metal badge, with "25 v. - 1934 - Velj. S." engraving on the reverse. HKV is the largest and most successful athletics club in Finland, the badge was issued on the occasion of the club's 25th anniversary. C:XF patina
33474.

Finnország 1934. "HKV (Helsingin Kisa-Veikot)" zománcozott fém jelvény, hátoldalán "25 v. - 1934 - Velj. S." gravírozással. A HKV Finnország legnagyobb és legsikeresebb atlétikai klubja, a jelvény a klub fennállásának 25. évfordulója alkalmából adták ki. T:XF patina
Finland 1934. "HKV (Helsingin Kisa-Veikot)" enamelled metal badge, with "25 v. - 1934 - Velj. S." engraving on the reverse. HKV is the largest and most successful athletics club in Finland, the badge was issued on the occasion of the club's 25th anniversary. C:XF patina

500 HUF
1,36
1,56

Franciaország 1977. "Világbajnokság - Payerne" egyoldalas, részben aranyozott rátétes bronz motocross díjérem füllel (63mm) T:XF,VF France 1977. "Championnat du Monde - Payerne" one-sided partially gilded bronze motocross award medal with gilded inlay (63mm) C:XF,VF
33475.

Franciaország 1977. "Világbajnokság - Payerne" egyoldalas, részben aranyozott rátétes bronz motocross díjérem füllel (63mm) T:XF,VF
France 1977. "Championnat du Monde - Payerne" one-sided partially gilded bronze motocross award medal with gilded inlay (63mm) C:XF,VF

2 000 HUF

Fülöp Zoltán (1951-) 1986. "Hungaroring / Forma 1 - Első Magyarországi Grand Prix" emlékérem gipsz előlapi és hátlapi NEGATÍV nagyminta (158mm) T:AU Hungary 1986. 20 Forint "Hungaroring / Forma 1 - First Hungarian Grand Prix" medallion obverse and reverse NEGATIVE large plaster sample (158mm) C:AU
33476.

Fülöp Zoltán (1951-) 1986. "Hungaroring / Forma 1 - Első Magyarországi Grand Prix" emlékérem gipsz előlapi és hátlapi NEGATÍV nagyminta (158mm) T:AU
Hungary 1986. 20 Forint "Hungaroring / Forma 1 - First Hungarian Grand Prix" medallion obverse and reverse NEGATIVE large plaster sample (158mm) C:AU

10 000 HUF

Göröntsér Greff Lajos (1888-1976) 1932. "Magyar Úszó Szövetség 1907-1932" kétoldalas bronz emlékérem a MÚSZ fennállásának 25. évfordulója alkalmából, "LUDVIG" gyártói jelzéssel (52mm) T:AU patina
33477.

4 000 HUF

Kína 2008. "Nyári Olimpia, Peking" részben multicolor, aranyozott és ezüstözött emlékérem kapszulában, eredeti tokban, tanúsítvánnyal (2xklf, 40mm) T:PP China 2008. "Summer Olympics, Peking (Beijing)" partially multicolor, gilt and silvered medallion in capsule, in original case, with certificate (2xdiff, 40mm) C:PP
33478.

Kína 2008. "Nyári Olimpia, Peking" részben multicolor, aranyozott és ezüstözött emlékérem kapszulában, eredeti tokban, tanúsítvánnyal (2xklf, 40mm) T:PP
China 2008. "Summer Olympics, Peking (Beijing)" partially multicolor, gilt and silvered medallion in capsule, in original case, with certificate (2xdiff, 40mm) C:PP

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF