Books: Sports, Chess, Alpinism

Number of items: 54

19385.

3 600 HUF
9,76
11,25

Dr. Farkas Mihály: A bridge elméletben és gyakorlatban. Bp., 1931, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
19386.

3 600 HUF
9,76
11,25

Granek István: Kajakozás-kenuzás, Bp., 1966, kn., Egészvászon-kötés papír védőborítóban, a védőborító szakadt.
19387.

3 400 HUF
9,21
10,63

19388.

3 200 HUF
8,67
10,00

Béldi Alajos: A modern német testnevelés alapgondolata, tervezete és irányai. Az Országos Testnevelési Tanács Munkálatai XX. Bp., 1925, Stádium. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.   Béldy/Béldi (1919-ig Bruckner) Alajos (1889-1946) 18 éves koráig (többnyire Halász néven!) versenyszerűen úszott, a kétszeres olimpiai bajnok Halmay Zoltán utódját látták benne. A második magyar vízilabda-bajnokságot 1905-ben megnyerő Balaton Úszó Egylet egyik kapusa volt, 400 méter gyorson negyedik lett az 1906-os "soron kívüli" athéni olimpián. Miután a katonai pályát választotta, a hazai sport versenyzőként elvesztette. A bécsújhelyi Theresianum Katonai Akadémián végzett, ezredével részt vett az első világháborúban (1914-1916); a budapesti cs. és kir. 32. gyaloghadosztály, illetve az 1. népfölkelő dandár vezérkari tisztje (1917-1918). A Tanácsköztársaság bukása után feltámasztotta a hazai úszósportot: az úszószövetség alelnöke lett, irányításával sorra jöttek létre a vidéki bázisok, rengeteg uszoda épült. A második világháború idején az Ifjúság Honvédelmi Nevelése és a Testnevelés országos vezetője (IHNETOV, 1941. augusztus 11.-1943. február 1.), az Ifjúság Honvédelmi Nevelésének országos vezetője (IHNOV, 1943. február 1.-1944. szeptember 26.), majd a Nemzetőrség parancsnoka (1944. szeptember 26.-október 16.). Német fogságba esett, novemberben megszökött és bujkált. 1945 januárjában jelentkezett Debrecenben, és felajánlotta szolgálatait az ideiglenes kormánynak. Februárban mégis letartóztatták, júliusban a népbíróság halálra ítélte, augusztusban a Nemzeti Főtanács életfogytiglanra enyhítette az ítéletet. A tárgyalások során megtört, majd súlyosan megbetegedett Béldy 1946. december 22-én meghalt a börtönkórházban.
19389.

Béldi Alajos: A modern német testnevelés alapgondolata, tervezete és irányai. Az Országos Testnevelési Tanács Munkálatai XX. Bp., 1925, Stádium. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.

Béldy/Béldi (1919-ig Bruckner) Alajos (1889-1946) 18 éves koráig (többnyire Halász néven!) versenyszerűen úszott, a kétszeres olimpiai bajnok Halmay Zoltán utódját látták benne. A második magyar vízilabda-bajnokságot 1905-ben megnyerő Balaton Úszó Egylet egyik kapusa volt, 400 méter gyorson negyedik lett az 1906-os "soron kívüli" athéni olimpián. Miután a katonai pályát választotta, a hazai sport versenyzőként elvesztette.
A bécsújhelyi Theresianum Katonai Akadémián végzett, ezredével részt vett az első világháborúban (1914-1916); a budapesti cs. és kir. 32. gyaloghadosztály, illetve az 1. népfölkelő dandár vezérkari tisztje (1917-1918). A Tanácsköztársaság bukása után feltámasztotta a hazai úszósportot: az úszószövetség alelnöke lett, irányításával sorra jöttek létre a vidéki bázisok, rengeteg uszoda épült. A második világháború idején az Ifjúság Honvédelmi Nevelése és a Testnevelés országos vezetője (IHNETOV, 1941. augusztus 11.-1943. február 1.), az Ifjúság Honvédelmi Nevelésének országos vezetője (IHNOV, 1943. február 1.-1944. szeptember 26.), majd a Nemzetőrség parancsnoka (1944. szeptember 26.-október 16.). Német fogságba esett, novemberben megszökött és bujkált. 1945 januárjában jelentkezett Debrecenben, és felajánlotta szolgálatait az ideiglenes kormánynak. Februárban mégis letartóztatták, júliusban a népbíróság halálra ítélte, augusztusban a Nemzeti Főtanács életfogytiglanra enyhítette az ítéletet. A tárgyalások során megtört, majd súlyosan megbetegedett Béldy 1946. december 22-én meghalt a börtönkórházban.

3 000 HUF

Wallechinsky, David: The Complete Book of the Olympics. 1984, Penguin Books. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19390.

3 000 HUF

Stewart Wilson: North of England Rock Climbs. Leicester,1992., CORDEE. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19391.

3 000 HUF

Dénes Tamás - Hegyi Iván - Lakat T. Károly: Az otthon zöld füvén. Magyar bajnoki és kupameccsek könyve. [Bp., 2013], Magyar Labdarúgó Szövetség. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19392.

3 000 HUF

19393.

3 000 HUF

Tari János: Pettyes labda a Világkupában   Móra Ferenc Könyvkiadó, 1971. 416p. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban
19394.

2 800 HUF

19395.

Vegyes FTC tétel, 3 db:

2 200 HUF
5,96
6,88

19396.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF