Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 196

Poincaré, H[enri]: Tudomány és föltevés. Ford.: Szilárd Béla. Bp., 1908., Kir. M. Természettudományi Társulat, 1 t.+XX+262 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, javított gerinccel, két lapon ceruzás bejegyzésekkel, címlaphiánnyal. +  Poincaré, H[enri]: A tudomány értéke. Ford.: Kiss Kázmér. Filozófiai Könyvtár VII. Bp., 1925., Pfeifer Ferdinánd, 231+1 p. Kiadói papírkötés, az utolsó lapon ceruzás bejegyzésekkel.
20797.

Poincaré, H[enri]: Tudomány és föltevés. Ford.: Szilárd Béla. Bp., 1908., Kir. M. Természettudományi Társulat, 1 t.+XX+262 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, javított gerinccel, két lapon ceruzás bejegyzésekkel, címlaphiánnyal. +
Poincaré, H[enri]: A tudomány értéke. Ford.: Kiss Kázmér. Filozófiai Könyvtár VII. Bp., 1925., Pfeifer Ferdinánd, 231+1 p. Kiadói papírkötés, az utolsó lapon ceruzás bejegyzésekkel.

4 800 HUF
13,01
15,00

Karen Pryor: Ne lődd le a kutyát! A tanítás és tréning újfajta művészete. Ford.: Vlcek Gabriella. [Bp.],én., Kutyasuli Kft. Kiadói papírkötés.
20798.

4 600 HUF
12,47
14,38

20799.

500 HUF
1,36
1,56

20800.

4 000 HUF

Dr. Debreceni László: Klinikai akupunktúra. Bp., 1988, Medicina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20801.

3 600 HUF
9,76
11,25

E. V. Spolszkij: Atomfizika I-II. köt. I. köt.: Bevezetés az atomfizikába. Ford.: Sándor Endre. II. köt.: Az atom elektronburka és az atommag. Bp., 1956-1958, Akadémiai Kiadó. 2. és 3. kiadás. Nagy Elemér (1920-2000) fizikus, villamosmérnök, egyetemi tanár ajándékozási soraival, dátumozva (1960. jún. 22.) Megjelentek 1050 és 1620 példányban. Kiadói egészvászon-kötések.
20802.

4 000 HUF

[Hájek, Tadeás] Hayek, Thaddaeus Hagecius ab:  Dialexis de novae et prius incognitae stellae inusitatae magnitudinis & splendidissimi luminis apparitione, & de eiusdem stellae vero loco constituendo. [Hasonmás kiadás.] Prága, 1967. Sumptibus Pragopress. 176 + [2] + 39 + [1] p. Egyetlen hasonmás kiadás. 1572 novemberében egy fényes csillag tűnt fel a Cassiopeia csillagképben, a csillag a korszak asztronómusainak csodálatára másfél évig, 1574-ig erősen ragyogott. A korszak csillagászai számára a felfedezés számos kutatni-, sőt publikálni valót szolgáltatott. Értekezésünk szerzője Tadeás Hájek (1525-1600) cseh csillagász, csillagjós, matematikus és orvos, a Prágában székelő II. Rudolf császár udvari csillagásza. Asztronómiai ábrákkal gazdagon illusztrált, latin nyelvű értekezése a korszak tudományosságának fontos eredménye (Frankfurt, 1574). Kötetünkben az eredeti, latin nyelvű értekezés hasonmása után Zdenek Horsky (1929-1988) cseh tudománytörténész rövid utószava cseh, angol, francia, német és orosz nyelven. Példányunk négy levelén kisebb szakadás. (Editio cimelia Bohemica. Vol. 1.) Aranyozott, illusztrált kiadói kartonkötésben, kiadói védőfóliában és vászon kiadói tokban. Jó példány.
20803.

[Hájek, Tadeás] Hayek, Thaddaeus Hagecius ab: Dialexis de novae et prius incognitae stellae inusitatae magnitudinis & splendidissimi luminis apparitione, & de eiusdem stellae vero loco constituendo. [Hasonmás kiadás.]
Prága, 1967. Sumptibus Pragopress. 176 + [2] + 39 + [1] p. Egyetlen hasonmás kiadás.
1572 novemberében egy fényes csillag tűnt fel a Cassiopeia csillagképben, a csillag a korszak asztronómusainak csodálatára másfél évig, 1574-ig erősen ragyogott. A korszak csillagászai számára a felfedezés számos kutatni-, sőt publikálni valót szolgáltatott. Értekezésünk szerzője Tadeás Hájek (1525-1600) cseh csillagász, csillagjós, matematikus és orvos, a Prágában székelő II. Rudolf császár udvari csillagásza. Asztronómiai ábrákkal gazdagon illusztrált, latin nyelvű értekezése a korszak tudományosságának fontos eredménye (Frankfurt, 1574). Kötetünkben az eredeti, latin nyelvű értekezés hasonmása után Zdenek Horsky (1929-1988) cseh tudománytörténész rövid utószava cseh, angol, francia, német és orosz nyelven.
Példányunk négy levelén kisebb szakadás.
(Editio cimelia Bohemica. Vol. 1.)
Aranyozott, illusztrált kiadói kartonkötésben, kiadói védőfóliában és vászon kiadói tokban. Jó példány.

4 000 HUF

Hans Landolt - Richard Börnstein: Physikalisch-Chemische Tabellen. Hrsg. von Dr. - - und Dr. - -. Berlin, 1894., Julius Springer, XI+563+3 p. Német nyelven. Zweite, stark vermehrte Auflage. "Ajándék Than Károly hagyatékából" bélyegzéssel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel, kissé laza fűzéssel.
20804.

4 000 HUF

Darwin, G[eorge] H[oward]: A tengerjárás és rokontünemények naprendszerünkben. Fordította: Dr. Kövesligethy Radó. 52 rajzzal. Bp., 1904, K. M. Természettudományi Társulat, (Franklin-Társulat-ny.), XV+308 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval.
20805.

4 000 HUF

20806.

3 800 HUF
10,30
11,88

20807.

Franz Friedberger -Eugen Fröhner: Lehrbuch der Speziellen Pathologie und Therapie der Hastiere für Tierärzte, Ärzte und Studirende. I-II. Bände. Stuttgart, 1904
Ferdinand Enke, 1 t. + XVI + 820+4 p.;VI+740+4 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott, kissé foltos borítóval, ceruzás aláhúzásokkal.

3 800 HUF
10,30
11,88

Douglas S. Bridges - Ghanshyam B. Mehta: Representations of Preference Orderings. Lecture Notes in Economics Mathematical Systems 422. 1995, Springer. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20808.

3 800 HUF
10,30
11,88

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF