Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 196

20821.

500 HUF
1,36
1,56

Jankó János és Thiring Gusztáv: A Magyar Földrajzi Társulat könyv- és térképtárának címjegyzéke 1873-1889. Bp., 1890. Magyar Földrajzi Társulat. VI. 131p. Kiadói papírborítóval.
20822.

3 000 HUF

W. A. Wooser: Diffuse X-Ray reflection from crystals. Oxford, 1962., Clarendon, 200 p. Angol nyelven. Szövegközti ábrákkal, képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20823.

3 000 HUF

Walter Albien: Was gibt es Neues für den praktischen Tierarzt? Jahrbuch 1939, 1949, 1950/51. Hannover, 1940-1952, Schültersche Verlagsanstalt und Buchdruckerei. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötések, jó állapotban.
20824.

3 000 HUF

Bölsche, [Wilhelm]: Szerelem az élők világában. A szerelem fejlődéstörténete és földi vándorútja. I-III. köt. Ford.: Wildner Ödön, Merényi József, Sidó Zoltán, Kremmer Dezső. Bp., 1910, Politzer Zsigmond és Fia. Kiadói egészvászon-kötés, változó állapotban.
20825.

1 400 HUF

Greguss Pál: Az állatok és növények életmódja. Természetrajz. Polgári leányiskolák II. osztálya számára. Budapest, [1929] Franklin-Társulat (ny.) 125 + [3] p. Greguss Pál (1889-1984) botanikus, természettan-vegytan-torna szakos gimnáziumi tanár, szakíró középiskolai biológiai tankönyve a polgári leányiskolák tanulóinak szánt biológiai ismereteket közli, kiemelt figyelemmel a konyhakerti haszonnövények és kártevők ismertetésére, növénygondozási ismeretekre. A munka első kiadása 1926 körül jelent meg, példányunk a néhány évvel későbbi újra nyomásból való. Tankönyvünket egészen az 1940-es évek végéig kiadták, 1945 után azonban szövegét átdolgozták (a megcsonkított hazára való utalások cenzori törlés alá kerültek). Oldalszámozáson belül Csapody Vera, Bús András, Szabó Gyula, Tibai Takács János és a szerző rajzaival. Példányunk néhány ábrája kézzel színezve. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült, kissé foltos kiadói borítóban.
20826.

Greguss Pál: Az állatok és növények életmódja. Természetrajz. Polgári leányiskolák II. osztálya számára.
Budapest, [1929] Franklin-Társulat (ny.) 125 + [3] p.
Greguss Pál (1889-1984) botanikus, természettan-vegytan-torna szakos gimnáziumi tanár, szakíró középiskolai biológiai tankönyve a polgári leányiskolák tanulóinak szánt biológiai ismereteket közli, kiemelt figyelemmel a konyhakerti haszonnövények és kártevők ismertetésére, növénygondozási ismeretekre. A munka első kiadása 1926 körül jelent meg, példányunk a néhány évvel későbbi újra nyomásból való. Tankönyvünket egészen az 1940-es évek végéig kiadták, 1945 után azonban szövegét átdolgozták (a megcsonkított hazára való utalások cenzori törlés alá kerültek).
Oldalszámozáson belül Csapody Vera, Bús András, Szabó Gyula, Tibai Takács János és a szerző rajzaival. Példányunk néhány ábrája kézzel színezve.
Fűzve, illusztrált, enyhén sérült, kissé foltos kiadói borítóban.

3 000 HUF

Steiner Lajos: A föld mágneses jelenségei. Ethika-Könyvtár X. Bp., 1923., Lantos, 207 p. Átkötött félvászon-kötés, aláhúzásokkal és bejegyzésekkel.
20827.

3 000 HUF

Peter Attila - Bill Gifford: Végigélni. A hosszú élet tudományos alapjai. Ford.: Novák Gábor. Bp., 2024, 21. Század Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20828.

2 800 HUF

20829.

500 HUF
1,36
1,56

20830.

1 000 HUF

20831.

500 HUF
1,36
1,56

James M. Cork: Radioactivité et Physique Nucléaire. Paris, 1949, Dunod. Francia nyelven. Szövegközi ábrákkal és képekkel. Kiadói kartonált papírkötés.
20832.

500 HUF
1,36
1,56

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF