Tétel

3 000 HUF
8,13 EUR, 9,38 USD

Description:

Mayer Berta. [Képzőművészeti album.] (Dedikált.)
[Budapest], 2008. (T-Art Alapítvány - Tisza nyomda Kft., Szolnok). 55 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Bajkó Anikónak sok szeretettel és barátsággal!! Mayer Berta. 2008. 08. 25".
Mayer Berta (sz. 1944) Munkácsy Mihály-díjas festőművész, zománcművész. A Képzőművészeti Főiskolán Szentiványi Lajos tanítványa volt, részlet- és színgazdag absztrakt festményeivel 1969 óta vesz részt hazai, az 1980-as évek óta külföldi kiállításokon. Festményein 2005-től bukkannak fel emberi alakok; angol és magyar nyelvű képes albumunk a művész 2007. évi újlipótvárosi kiállítása alkalmából készült, melyen új korszakának fontos festményei is felvonulnak.
Prov.: Bajkó Anikó textilművész (1947-2025), Ferenczi Noémi-díjas iparművész, számos kiállítás díjazottja, a Velemi Textilművészeti Alkotótelep szervezője, a budapesti Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola óraadó tanáraként a szintén ott tanító Mayer Berta kollégája.
Fűzve, kiadói borítóban, színes, illusztrált, enyhén sérült eredetii védőborítóban. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk