Books: Architecture, Art

Number of items: 593

Clara Santini: Mille mobili veneti. Vol. I-III. Vol. I. L'arredo domestico in Veneto dal sec. XV al sec. XIX. Le Province di Vicenza, Treviso e Belluno.; Vol. II. L'arredo domestico in Veneto dal sec. XV al sec. XIX. Le Province di Verona, Padova e Rovigo. Vol. III. L'arredo domestico in Veneto dal sec. XV al sec. XIX. Venezia. Modena, 1999-2002, Artioli Editore. Nagy gazdag képanyaggal illusztrált szakmunka a velencei bútorművészetről. Kiadói egészvászon-kötések, kiadói papír védőborítókban, kiadói kartontokokban, jó állapotban.
20039.

Clara Santini: Mille mobili veneti. Vol. I-III.
Vol. I. L'arredo domestico in Veneto dal sec. XV al sec. XIX. Le Province di Vicenza, Treviso e Belluno.;
Vol. II. L'arredo domestico in Veneto dal sec. XV al sec. XIX. Le Province di Verona, Padova e Rovigo.
Vol. III. L'arredo domestico in Veneto dal sec. XV al sec. XIX. Venezia.
Modena, 1999-2002, Artioli Editore. Nagy gazdag képanyaggal illusztrált szakmunka a velencei bútorművészetről. Kiadói egészvászon-kötések, kiadói papír védőborítókban, kiadói kartontokokban, jó állapotban.

50 000 HUF
135,50
156,25

Dyer, Lisa (szerk.): Klasszikus divat a 20. század legfontosabb divattervező és stílusai. Zandra Rhodes előszavával. Pécs, 2007, Alexandra. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20040.

18 000 HUF
48,78
56,25

Pál József-Újvári Edit: Szimbólumtár. Jelképek, motívumok, témák az egyetemes és magyar kultúrából. Bp., 2001, Balassi. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20041.

15 000 HUF
40,65
46,88

Riegl, Alois: Spätrömische Kunstindustrie. [Bécs] Wien, (1927). Druck und Verlag der Österreichische Staatsdruckerei. XVIII + [2] + 420 + [4] p + XXIII t. (ebből 2 színes). Alois Riegl (1858-1905) osztrák művészettörténész monográfiája a késő római kor építészetéről, szobrászatáról, festészetéről és iparművészetéről. A gazdagon illusztrált munka bemutatja azt a látványos változást, ahogyan az érett Róma plasztikus és részletgazdag építészete és képzőművészete a kereszténység terjedésével, illetve a népvándorlás megindulásával egyre absztraktabbá, egyéniséget, individualitást hordozó kifejezőereje pedig más jellegűvé, közösségibb szelleművé válik. A munka második fele népvándorlás-kori leletanyagra támaszkodik. A mű első kiadása 1901-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Az első előzéken Ex libris. Illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20042.

Riegl, Alois: Spätrömische Kunstindustrie.
[Bécs] Wien, (1927). Druck und Verlag der Österreichische Staatsdruckerei. XVIII + [2] + 420 + [4] p + XXIII t. (ebből 2 színes).
Alois Riegl (1858-1905) osztrák művészettörténész monográfiája a késő római kor építészetéről, szobrászatáról, festészetéről és iparművészetéről. A gazdagon illusztrált munka bemutatja azt a látványos változást, ahogyan az érett Róma plasztikus és részletgazdag építészete és képzőművészete a kereszténység terjedésével, illetve a népvándorlás megindulásával egyre absztraktabbá, egyéniséget, individualitást hordozó kifejezőereje pedig más jellegűvé, közösségibb szelleművé válik. A munka második fele népvándorlás-kori leletanyagra támaszkodik. A mű első kiadása 1901-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való.
Az első előzéken Ex libris.
Illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

12 000 HUF

Halálfolklór. Benkő Viktor 11 groteszk grafikája Kornis Mihály kisprózáihoz, illusztrált kiadói mappában. (Dedikált.) Budapest, [1992 körül]. [Nyomda nélkül]. 11 nyomat, méretük egységesen: 205x295 mm. Dedikált: "Bajkózajkó Anikónak: Benkő Viktor". Nyomatainkon Benkő Viktor (sz. 1950) grafikusművész szürreális rajzai Kornis Mihály 1976-1979 között, eredetileg folyóiratokban megjelent kisprózáit kísérik. A Kádár-kori állampolgárok tragikusan groteszk nyomorúságait elbeszélő rövidprózák munkahelyi, futballmérkőzési, múzeumlátogatási, közlekedési, párkapcsolati jeleneteket adnak közre. Valamennyi nyomatot "Halálfolklór" feliratú bélyegzés, a tartalmazó mappa belső oldalán a grafikusművész saját kezű dedikálása. Prov.: Bajkó Anikó textilművész (1947-2025), Ferenczi Noémi-díjas iparművész, számos kiállítás díjazottja, a Velemi Textilművészeti Alkotótelep szervezője. Jó állapotú lapok illusztrált kiadói mappában. Jó példány.
20043.

Halálfolklór. Benkő Viktor 11 groteszk grafikája Kornis Mihály kisprózáihoz, illusztrált kiadói mappában. (Dedikált.)
Budapest, [1992 körül]. [Nyomda nélkül]. 11 nyomat, méretük egységesen: 205x295 mm.
Dedikált: "Bajkózajkó Anikónak: Benkő Viktor". Nyomatainkon Benkő Viktor (sz. 1950) grafikusművész szürreális rajzai Kornis Mihály 1976-1979 között, eredetileg folyóiratokban megjelent kisprózáit kísérik. A Kádár-kori állampolgárok tragikusan groteszk nyomorúságait elbeszélő rövidprózák munkahelyi, futballmérkőzési, múzeumlátogatási, közlekedési, párkapcsolati jeleneteket adnak közre. Valamennyi nyomatot "Halálfolklór" feliratú bélyegzés, a tartalmazó mappa belső oldalán a grafikusművész saját kezű dedikálása.
Jó állapotú lapok illusztrált kiadói mappában. Jó példány.

12 000 HUF

Valyaeva, Maria: Morphology of the Russian Abstract. Sketch of a Study. Moscow, 2003, Virtual Gallery & Publishing Russian Contemporary Art. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
20044.

10 000 HUF

Juzo Suzuki: Meiji Railway Nishiki-e. (Railways in Color Prints of Meji Era.) Tokyo, 1971., Transportation Cooperation Association Foundation, 4 p.+32 (színes táblák) t.+64+XIX+IX p. Japán, kisebb részben angol nyelven. Rendkívül gazdag, japán vasúti témájú fametszetekről készült színes reprodukciós képanyaggal illusztrált. (Összesen 271 színes kép, ebből 58 kép 32 táblára ragasztva.) Kiadói aranyozott haránt-alakú egészvászon-kötés, kiadói vászontokban. Számozott (136./2000) példány! /  Juzo Suzuki: Meiji Railway Nishiki-e. (Railways in Color Prints of Meji Era.) Tokyo, 1971., Transportation Cooperation Association Foundation, 4 p.+32 (color plates) t.+64+XIX+IX p. In Japanese and smaller parts in English language. With a lot of colorful illustartion of reproductions of Japanese railway-themed woodcuts. Half-linen-bindig, in linen case. Numbered (136./2000) copies!
20045.

Juzo Suzuki: Meiji Railway Nishiki-e. (Railways in Color Prints of Meji Era.) Tokyo, 1971., Transportation Cooperation Association Foundation, 4 p.+32 (színes táblák) t.+64+XIX+IX p. Japán, kisebb részben angol nyelven. Rendkívül gazdag, japán vasúti témájú fametszetekről készült színes reprodukciós képanyaggal illusztrált. (Összesen 271 színes kép, ebből 58 kép 32 táblára ragasztva.) Kiadói aranyozott haránt-alakú egészvászon-kötés, kiadói vászontokban. Számozott (136./2000) példány! /

Juzo Suzuki: Meiji Railway Nishiki-e. (Railways in Color Prints of Meji Era.) Tokyo, 1971., Transportation Cooperation Association Foundation, 4 p.+32 (color plates) t.+64+XIX+IX p. In Japanese and smaller parts in English language. With a lot of colorful illustartion of reproductions of Japanese railway-themed woodcuts. Half-linen-bindig, in linen case. Numbered (136./2000) copies!

90 000 HUF
243,90
281,25

Waltraud Neuwirth: Lexikon Wiener Gold- und Silberschmiede und ihre Punzen 1867 - 1922 I-II. Wien, 1976-1977, Selbstverlag Dr. Waltraud Neuwirth, 368 p.; 374+2 p. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal, illusztrációkkal, színes fotókkal, és jelzésekkel illusztrált! Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt, kopott papír védőborítóban. Ritka! Nagyon komoly szakmunka!
20046.

44 000 HUF
119,24
137,50

Krisztina Passuth - Maria Tyl: L'Avant-Garde Hongroise á La Galerie Der Sturm. (1913-1932.) Catalogue d'exposition. [Paris,2018],Editions Le Minotaure. Kiadói kartonált papírkötés, bontatlan zsugorfóliában.
20047.

28 000 HUF
75,88
87,50

Scheublein 2 darab aukciós katalógus, vegyes régiség témában, 2012-2018.
20048.

2 400 HUF

Sotheby's 2 darab aukciós katalógus, régi festmények témában, benne sok magyar vonatkozással: Vaszary János, Rafael Viktor, Frank Frigyes, Medveczky Jenő, Mednyánszky László, Rákosy Nándor, Zichy Mihály. 2008-2009.
20049.

2 400 HUF

Dorotheum aukciós katalógus, vegyes régiség témában, 2011.
20050.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF