Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 350

1948. "Magyar Állami Pénzverő / Budapest Nemzetközi Vásár" Al emlékérem (32mm) + 1949. "Magyar Állami Pénzverő / Budapesti Nemzetközi Őszi Vásár" Al emlékérem (32mm) + 1975. "Hungexpo Budapest - Bulgár Nemzeti Kiállítás" bronz emlékérem (32mm) T:XF-VF
31375.

2 000 HUF

1948. "Tanárképző Főiskola - Pécs / A tanárképzésben végzett munkáért" kétoldalas bronz emlékérem dísztokban T:XF
31376.

2 200 HUF
5,96
6,88

1953. "A magyar szénbányászat 200 éves jubileumára 1753-1953" egyoldalas bronz plakett (65x100mm) sérült dísztokban T:AU
31377.

4 000 HUF

1955. "Urak országából - dolgozó nép országa - 1945 / Szabad országban virágzó mezőgazdaság - 1955" kétoldalas Zn emlékérem (85mm) T:VF, oxidáció
31378.

2 400 HUF

1959. "Világ proletárjai egyesüljetek! - Fegyverbe! Fegyverbe! 1919 - 1959" egyoldalas bronz plakett, hátoldalán felfüggesztéshez szükséges akasztó nyomaival (106x149mm) T:AU,XF
31379.

5 000 HUF
15

1960 k. "Nyugdíjba vonulása alkalmából a Budapesti Postaigazgatóság vezetősége és a szakszervezet budapesti bizottsága" egyoldalas bronz emlékplakett névre szóló gravírozással (80x45mm) T:XF patina, hátoldalán forrasztásnyomok
31380.

3 000 HUF

1961. "100 éves az Óbudai Szeszgyár" egyoldalas ezüstpatinázott fém emlékérem (60mm) T:XF kopott ezüstpatina
31381.

3 000 HUF

1961. "A Kiváló Társadalmi Munkáért - Hazafias Népfront / Lakóépületek Állaglemérése" kétoldalas, cinkezett fehérfém emlékérem eredeti tokban (40mm) T:XF, oxidáció
31382.

2 000 HUF

1969. "VASKUT - Vasipari Kutató Intézet Budapest 1949-1969 - 20 éves évforduló" kétoldalas bronz emlékérem, hátlapon a Selmecbányai Bányászati Akadémia tanulmányi éremsorozatának Kohász jutalomérmének képével (46mm) sérült dísztokban + 1974. "VASKUT - Vasipari Kutató Intézet Budapest 1949-1974 - 25 éves évforduló" ezüstpatinázott bronz emlékérem, hátlapon a Selmecbányai Bányászati Akadémia tanulmányi éremsorozatának Kohász jutalomérmének képével (45mm) dísztokban T:AU
31383.

4 000 HUF

1970-1980. "Budapest" egyoldalas bronz emlékérem, hátoldalán gravírozva, dísztokban (70mm) T:AU
31384.

2 000 HUF

1970-1980. k. "Vezess Baleset Nélkül Mozgalom" egyoldalas öntött bronz emlékérem (68mm) T:AU patina
31385.

2 000 HUF

1970. "100 éves a Magyar Meteorológiai Szolgálat 1870-1970" kétoldalas bronz emlékplakett (~90mm) dísztokban T:AU
31386.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF