Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 350

1870. "Elhunyt 1849 Október 6-án - Eltemettetett Sz.K.Pest Városa Által 1870. Június 9. / Alkotmány és Törvény" ón emlékérem Gróf Batthyány Lajos újratemetésének emlékére. Szign.: Klassohn Antal (36mm) T:VF patina, ph.
31363.

6 000 HUF

1876. "Az 1876 évi Országos Ipar-termény- és Állat-kiállítás Szegeden / Emlék Érem" kétoldalas vert bronz emlékérem (40mm) T:AU kis patina
31364.

12 000 HUF

1876. "Az 1876 évi Országos Ipar-termény- és Állat-kiállítás Szegeden / Érdem Érem" kétoldalas vert bronz érdemérem (50mm) T:AU,XF kis patina
31365.

16 000 HUF
43,36
50,00

1879. "Székesfehérvári Országos Kiállítás" kétoldalas bronz emlékérem (50mm) T:AU,XF patina, pici ph. Hungary 1879. "Székesfehérvár National Exposition 1879" double-sided bronze commemorative medallion (50mm) C:AUXF patina, tiny edge error
31366.

1879. "Székesfehérvári Országos Kiállítás" kétoldalas bronz emlékérem (50mm) T:AU,XF patina, pici ph.
Hungary 1879. "Székesfehérvár National Exposition 1879" double-sided bronze commemorative medallion (50mm) C:AUXF patina, tiny edge error

12 000 HUF

1898. "Istenért Királyért Hazáért / 1848-1898 Szabadság - Testvériség - Egyenlőség - Szabadságharczunk Dicső Emlékére" kétoldalas, aranyozott bronz emlékérem füllel (29mm) T:XF, aranyozás kopás
31367.

3 000 HUF

1906. "Pro Libertate / II. Rákóczi Ferencz temetésének emlékére - Kassa 1906. X. 29." kétoldalas bronz emlékérem füllel (30mm) T:XF Hungary 1906. "Pro Libertate / In memory of the funeral of Ferencz Rákóczi II - Košice, 29 October 1906." two-sided bronze commemorative medallion with ear (30mm) C:XF
31368.

1906. "Pro Libertate / II. Rákóczi Ferencz temetésének emlékére - Kassa 1906. X. 29." kétoldalas bronz emlékérem füllel (30mm) T:XF
Hungary 1906. "Pro Libertate / In memory of the funeral of Ferencz Rákóczi II - Košice, 29 October 1906." two-sided bronze commemorative medallion with ear (30mm) C:XF

8 000 HUF

1909. "AZ ORSZ MAGY BÁNY ÉS KOHÁSZ EGYESÜLET KÖZGYŰLÉSE KÖRMÖCBÁNYÁN 1909 SEPT 19 (Az Országos Magyar Bányász és Kohász Egyesület közgyűlése Körmöcbányán 1909. szeptember 19)" kétoldalas, aranyozott bronz emlékérem, füllel (25mm) T:AU,XF Hungary 1909. "AZ ORSZ MAGY BÁNY ÉS KOHÁSZ EGYESÜLET KÖZGYŰLÉSE KÖRMÖCBÁNYÁN 1909 SEPT 19 (Summit Meeting of the Hungarian National Miners and Metallurgist Association in Kremnitz 19th September 1909)" gilt bronze commemorative medallion with ear (25mm) C:AU,XF
31369.

1909. "AZ ORSZ MAGY BÁNY ÉS KOHÁSZ EGYESÜLET KÖZGYŰLÉSE KÖRMÖCBÁNYÁN 1909 SEPT 19 (Az Országos Magyar Bányász és Kohász Egyesület közgyűlése Körmöcbányán 1909. szeptember 19)" kétoldalas, aranyozott bronz emlékérem, füllel (25mm) T:AU,XF
Hungary 1909. "AZ ORSZ MAGY BÁNY ÉS KOHÁSZ EGYESÜLET KÖZGYŰLÉSE KÖRMÖCBÁNYÁN 1909 SEPT 19 (Summit Meeting of the Hungarian National Miners and Metallurgist Association in Kremnitz 19th September 1909)" gilt bronze commemorative medallion with ear (25mm) C:AU,XF

80 000 HUF
216,80
250,00

31370.

10 000 HUF

1920-1930 k. "Nem! Nem! Soha!" sárgaréz irredenta lemezplakett Nagy-Magyarország ábrázolással, egy-egy lyukkal a felfüggesztéshez az alján és tetején (plusz egy félresikerült lyukasztás a peremen), "TERÜLETVÉDŐ LIGA" jelzéssel (63x42mm) T:XF
31371.

7 000 HUF
18,97
21,88
16

1930-1940 k. "A vitorlázórepülés terén kifejtett 'Jómunkáért' a Diósgyőr Vasgyári 750. Nagy Lajos Kir. Cserkész Cs." egyoldalas bronz plakett (79x106mm) T:VF,F ütésnyomok, patina / Hungary ~1930-1940. "A vitorlázórepülés terén kifejtett 'Jómunkáért' a Diósgyőr Vasgyári 750. Nagy Lajos Kir. Cserkész Cs. (For the good work on the glider flying - The Louis the Great - No. 750 Boy Scouts Group, Diósgyőr Ironworks)" one-sided cast bronze plaque (79x106mm) C:VF,F dings, patina
31372.

16 000 HUF
43,36
50,00

1940 k. "Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete - Budapest 1899." egyoldalas bronz érem füllel (31mm) T:AU,XF patina
31373.

2 000 HUF

1943. "43-1943. C. Claudia Savaria - Szombathely" egyoldalas bronz plakett (69x51mm) T:AU,XF patina
31374.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF