Books: Hunting

Number of items: 20

Roosevelt, Theodore: Afrikanische Wanderungen eines Naturforschers und Jägers. Mit Illustrationen auf 48 Tafeln. Berlin, 1910. Verlag fon Paul Parey (Druck von W. Büxenstein). 1 t. (címkép) + XVI + 464 + [4] p. + 47 t. Első német kiadás. Theodore Roosevelt (1858-1919) republikánus politikus, országgyűlési képviselő, az Egyesült Államok elnöke 1901-1909 között. A korábban katonai intervenciókban is részt vállaló Roosevelt elnöksége alatt aktívan beavatkozott a világpolitikába, a belpolitikában pedig (számos trösztellenes intézkedése mellett) a nemzeti parkok és vadrezervátumok, a fásítás és erdősítés érdekében sokat tett. Az elnök szenvedélyes vadász is volt, 1909-as leköszönése után kelet-afrikai vadászatokon vett részt. Fényképekkel és vadászati rajzokkal kísért vadásznaplója a századelő szafarikörülményeit örökíti meg. A munka eredeti nyelven szintén 1910-ben jelent meg, német fordítása még abban az évben napvilágot látott. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, a beszámoló előtt a vadászati terület térképe. Aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
20698.

Roosevelt, Theodore: Afrikanische Wanderungen eines Naturforschers und Jägers. Mit Illustrationen auf 48 Tafeln. Berlin, 1910. Verlag fon Paul Parey (Druck von W. Büxenstein). 1 t. (címkép) + XVI + 464 + [4] p. + 47 t. Első német kiadás.
Theodore Roosevelt (1858-1919) republikánus politikus, országgyűlési képviselő, az Egyesült Államok elnöke 1901-1909 között. A korábban katonai intervenciókban is részt vállaló Roosevelt elnöksége alatt aktívan beavatkozott a világpolitikába, a belpolitikában pedig (számos trösztellenes intézkedése mellett) a nemzeti parkok és vadrezervátumok, a fásítás és erdősítés érdekében sokat tett. Az elnök szenvedélyes vadász is volt, 1909-as leköszönése után kelet-afrikai vadászatokon vett részt. Fényképekkel és vadászati rajzokkal kísért vadásznaplója a századelő szafarikörülményeit örökíti meg. A munka eredeti nyelven szintén 1910-ben jelent meg, német fordítása még abban az évben napvilágot látott.
A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, a beszámoló előtt a vadászati terület térképe.
Aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

12 000 HUF

Elven, Hans (szerk.): Wir Jäger. Bearbeitet von Hans Elven. Düsseldorf, [1936]. Est-Est Verlag (Hesse & Becker Graphischer Grossbetrieb, Leipzig). 434 + [2] p. + 60 t. (kétoldalas táblákon vadászati felvételek). Első kiadás. A többszerzős vadászati tanulmánykötet a sportág szakkérdéseit járja körbe, a zoológiai anyagtól a kutyák és fegyverek témakörén át a vadgazdálkodás kérdéseiig. Oldalszámozáson belül számos szövegközti ábrával. Az első előzéken régi, német nyelvű tulajdonosi bejegyzés. Aranyozott, enyhén kopott kiadói félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
20699.

Elven, Hans (szerk.): Wir Jäger. Bearbeitet von Hans Elven.
Düsseldorf, [1936]. Est-Est Verlag (Hesse & Becker Graphischer Grossbetrieb, Leipzig). 434 + [2] p. + 60 t. (kétoldalas táblákon vadászati felvételek). Első kiadás.
A többszerzős vadászati tanulmánykötet a sportág szakkérdéseit járja körbe, a zoológiai anyagtól a kutyák és fegyverek témakörén át a vadgazdálkodás kérdéseiig. Oldalszámozáson belül számos szövegközti ábrával.
Az első előzéken régi, német nyelvű tulajdonosi bejegyzés.
Aranyozott, enyhén kopott kiadói félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

6 000 HUF

20700.

4 800 HUF
13,01
15,00
15

Páll Endre: A vaddisznó és vadászata. Bp., 1982, Mezőgazdasági. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20701.

3 000 HUF

Korompay Bertalan: Csapdafélék. A vadászat összehasonlító néprajzához. Bp., 1983, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20702.

3 000 HUF

Dr. Borzsák Benő (szerk.): A hivatásos vadász kézikönyve. Bp., 1981, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20703.

3 000 HUF

Homoki Nagy István: Szárnyas vadászmesterek. Fotóriport a vadászmadarakról. Bp., 1947, Magyar Könyvbarátok. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
20704.

3 000 HUF

Dr. Bencze Lajos - Dr. Dániel István: Vadászati alapismeretek (A vadászvizsga anyaga). 1975, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
20705.

3 000 HUF

20706.

2 600 HUF
7,05

Széchenyi Zsigmond: Denaturált Afrika. (Feleségemmel a fekete földrészen.). Bp., 2019, Pannon Értéktár. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
20707.

2 400 HUF

Zolnay László: Vadászatok a régi Magyarországon. Bp., 1971, Natura. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, sérült papír védőborítóval. Megjelent 3100 példányban.
20708.

2 400 HUF

Tomai Éva, Zoltán János: Vadászat régi képeslapokon. Budapest, 1988. Officina Nova. Kiadói kartonált papírkötés
20709.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF