Printed Materials

Number of items: 325

1857 Napkelet folyóirat 26-52. számok, 1857. julius 5. - december 27. Fél évfolyam. Szerk.: Vahot Imre. Bp., 1857, Müller Emil-ny., 409-827+3 p. Érdekes írásokkal, korabeli hírekkel. Gazdag és érdekes fametszetű képanyaggal illusztrált, közte Tihany, Tata, Krasznahorka, Sárospatak, Tokaj...stb. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, néhány lapon kis szakadással, 409/410. oldal sérült, hiányos, 2 lap (667/668 p., 821/822 p.) sarkán hiánnyal, címeres névbélyegzéssel (Sárközy Gyula.)
17881.

11 000 HUF
29,81
34,38

1859 Pest, losonczi Gyürky Pál (1783-1859) cs. kir. val. belső titkos tanácsos és kamarás, Krassó megye volt főispánjának halotti értesítője, kis lapszéli sérülésekkel, 23,5x31 cm
17882.

5 000 HUF

1860 Hölgyfutár. 1860. dec. 8., XI. évf. 147. sz. Szerk.: Tóth Kálmán. Közlöny az irodalo, társasélet, művészet és divat köréből. Pest, 1860, Emich Gusztáv-ny., hajtott, foltos, a címlapon adóbélyeggel, [1261]-1268 p.
17883.

2 000 HUF

1863 Miszla, nemeskéri Kiss Pál (1799-1863) császári és királyi kamarás, 1837 és 1848 között Fiume kormányzója halotti értesítője, kissé viseltes, foltos, 34x21 cm
17884.

4 000 HUF

1864 ,,Hoch Karolinának édes atyja, Hoch János, által néhai Halász Zsigmond ellen 1817-ben kezdett, és általa 1859-ben annak örökösei ellen átalakitott, ezen örökösök részéről 1863-ban megujitott, kártalanitási perét illetőleg a felvilágositó értesités, és az arra vonatkozó tényállás előterjesztése." Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, 6 p. Az első oldalon királyi [ítélő]tábla feljegyzésével.
17885.

5 000 HUF

1868 Hazánk s a Külföld IV. évf. második félévi száma egybe kötve Szerk.: Kazár Emil, szerk. társ.: Szokoly Viktor. Gazdag fametszetű képanyaggal helyszínképekkel Erdélyből, Balatonból, Tokajból...stb, valamint ismert emberek arcképével és fejléccel illusztrált. Bp., Athenaeum, IV. 418-848 p. Sérült, szétváló korabeli kötésben,
17886.

26 000 HUF
70,46
81,25

1866 Pest, Kossuth Lajos születése és szomorú élettörténete, mai napig, írta: Tatár Péter, 144. szám, 7p
17887.

2 000 HUF

1866 Nagybecskerek, rákótzi (rákóczi) Parcsetich György halotti értesítője, gróf Karátsonyi Guido részére címezve, 21x28 cm
17888.

4 000 HUF

1866 Baden, kesselőkői báró Majthényi Antal (1794-1866) cs. kir. kamarás, valóságos belső titkos tanácsos, Liptó vármegye 1848. év előtti főispánjának halotti értesítője, kisebb lapszéli szakadással, 22x28 cm
17889.

4 000 HUF

1870 Pest, Graf Ludwig Batthány der erste ungarischer Minister-Präsident. Sein Leben und sein Marthrertod, Verlag: Vasárnapi Újság, restaurált, 16p
17890.

5 000 HUF

17891.

2 600 HUF
7,05

1874 A Magyar Történelmi Társulat meghívója választó közgyűlésre
17892.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF