1701 Fáncsika ( Fancsikove UA) Kárpátalja Udvarhelyi Mária záloglevele magyar nyelven, birtoka és jobbágyai zálogosítására 100 forint ellenében viaszpecsétekkel aláírásokkal magyar nyelven, majd a jobbágyok átadásáról rendelkező záradék Dienes Ádám úrnak
1714. jan. 14. Fekete Zsigmond végrendelete, melyben szétosztotta udvarhelyeit, szőlőit gyermekei, Fekete Ferenc, Péter és Miklós között. Azonosítandó helyiségnévvel
1774 Magyar - latin nyelvű levél, 4 sztl. lev. Vízkeletről Aradi Ferenc pozsony vármegyei szolgabíró aláírásával. + 4 oldalas kapcsolódó latin nyelvű okirat
1797. okt. 7. A lipniki (másnéven Hársas, ma Lipnik, Szlovákia) kúria feletti osztozkodás másolata 1745-ig visszamenőleg. Tóthfalussy János, Susanna Pfanschmiedt, Sophia Laszgalner, Ludvig és Samuel Metzner és Samuel Kéler között. Két beírt oldal német nyelven. A dokumentumot az osztozkodók aláírásukkal és pecsétjeikkel erősítették meg, még a hölgyek is külön pecséttel rendelkeztek, mindegyik ép állapotban maradt fenn.
ca 1800 Tanúvallomás a gödényházi Nagy család Gödényházán található nemesi kúriájának ügyében. E szerint a tanúk (Göndi Pál, Texe László, Lengyel János és Kolozsvári Mihály) tudják, hogy a gödényházi birtok nyugati részén található kúriának fele része Nagy Ferenc leányágán öröklődött tovább, a másik fele pedig a Nagy család egészét illette meg, de az utóbbi időben általában zálogban volt. Nemrég bizonyos Nagy György és Nagy Antal megváltották a zálogban lévő felet, de szerintük jogtalanul, mert nem tudnak róla, hogy milyen ágon állnak rokonságban a Péterfalván lakó György és Antal a gödényházi Nagyokkal. Tanúk aláírásával megerősítve.
cca 1800-1880 Vegyes XIX. századi iratok: egyházi okiratok, anyakönyvi kivonatok, hivatalos levelek, stb., latin ill. német nyelven, össz. 13 db, közte viaszpecséttel, okmánybélyeggel ellátottak
1801. nov. 23. Gyulaháza, Birtokosztály a néhai Horváth Borbála, és általa a férfi örökös nélkül elhunyt Sándorházi Farkas földjei felett. Az öröklésre jogosult leszármazottak Csuhai László gyermekei, és Csuhai Mihály, Miklós, Anna, Borbála, Katalin, Borbála, Rozália, Ilona, Erzsébet. A Csuhai rokonság a porkolábi földek felett osztozkodtak. Az iratot aláírással, és a három férfi hitelesítő (Csuha Miklós, Csuha Mihály, Nagy József) pecsétjével. A gyűrűspecsétek kiváló állapotban.