Maps

Number of items: 130

17239.

18 000 HUF
48,78
56,25

ca 1914 Schlacht bei Gravelotte - St. Privat 1. M. 78x83 cm
17240.

1 200 HUF

cca 1870 Steihauser - Köke: Az Osztrák-Magyar birodalom kőnyomatos térképe 3 db egyforma, berajzolásokkal. Lapméret 28x25 cm
17241.

1 000 HUF

1866 A Königgrätzi csatatér térképe. Litográfia - Plan des Schlachtfeldes von Königgrätz (3. Juli 1866) 75x66 cm Beszakadásokkal
17242.

1 600 HUF

[Térkép] Szentendre város kéziratos kisajátítási helyszínrajza a Sztaravoda-patak völgyében, a Szabadtéri Néprajzi Múzeum (Szentendrei Skanzen) I. ütemének fejlesztéseként. Mérték: 1: 2880. 9., 10., 14., 15. szelvény. (1967 körül). [Budapest, 1967 körül]. Tussal húzott térkép, pauszon, mérete: 530x430 mm egy 630x530 térképlapon. Tussal rajzolt térkép-kéziratunk a szentendrei Sztaravoda-patak felső folyásának völgyét ábrázolja, ott. Ezen a területen alakították ki a Szabadtéri Néprajzi Múzeum - közismert nevén a Szentendrei Múzeum - első épületcsoportját. Az első szabadtéri múzeumot még 1891-ben nyitották meg Stockholmban, a hagyományos életmód, a lakáskultúra és a tárgyi kultúra megörökítésének céljából. Magyarországon 1896-ban létesült az első, ideiglenes bemutatóhely, a Néprajzi Falu. A néprajzi kiállítóhely gondolata az épületek lebontása után folyamatosan napirenden maradt, ám a megvalósításra várni kellett. Az 1960-as években ismerték fel, hogy a falusi kockaház-építészet rohamos elterjedésével nem csupán a paraszti életmód, hanem a hagyományos paraszti építészeti kultúra is a megsemmisülés szélére jutott, a felismerés nyomán pedig 1965-ben határozatot hoztak a falumúzeum létesítéséről, melynek helyszínűül Szentendrét jelölték ki. Az építkezés az 1960-as évek végén indult, az első ütem 1974-re készült. Térképünk az építkezési helyszín felmérését szolgálta. A térképen felül apró javítás, illetve a felső lapszélen apró gyűrődés. Jó állapotú lap.
17243.

800 HUF

2002 3 darab olasz földtani térkép
17244.

900 HUF
2,44
2,81

1981 A Föld országai, nagyméretű térkép, Bp., Kartográfiai Vállalat, 78x118 cm
17245.

1 400 HUF

[Térkép] Budapest székes-főváros egész területének térképe. Mértéke: 1:25,000. Tervezte Kogutowicz Manó. Hatodik kiadás. (1912). Budapest, [1912]. Kogutowicz Manó - Magyar Földrajzi Intézet Rt. Színes térkép, mérete: 700x840 mm egy 785x945 mm méretű térképlapon. Az utolsó békeévek egyikében kiadott Budapest-térképünk emlékezetes pillanatfelvételt nyújt Budapest beépítettségének 1912. évi állapotáról. Feltűnő, hogy a Hungária körúton belüli, iparterületekkel és vasúti vágányokkal, bérkaszárnyákkal teletűzdelt Pest mennyire ipari városnak számít, zöldfelületek csak a körvasúton kívül, a két nagy közparkban, a Margitszigeten, illetve Budán jellemzőek. Budán a lakosság Óbudán, a Vár környékén, a Tabánban és Lágymányoson tömörül, e területeken túl pedig már mezőgazdasági területek: szántók, szőlők és erdők húzódnak; a két városfél között igen nagy tehát a kontraszt. Térképünkön a jelentősebb középületek és gyárépületek kiemelve, a zöldfelületek, a domborzati, vízrajzi és közlekedési részletek jelölve (vasútvonalak, villamos és lóvasutak egyaránt). Jelmagyarázat jobb oldalt, sarkaiban melléktérképek: halandósági térkép, a magyar anyanyelvűek arányának térképe, a népsűrűség térképe (1906-1910 közötti adatfelvételek alapján), valamint a belváros térképe, illetve a kerületi beosztásé. A jobb alsó sarokban kisebb foltosság, bal felsőben halvány foltosság. Fabó-Holló 2628. Jó állapotú térképlap, vászonra vonva.
17246.

[Térkép] Budapest székes-főváros egész területének térképe. Mértéke: 1:25,000. Tervezte Kogutowicz Manó. Hatodik kiadás. (1912).
Budapest, [1912]. Kogutowicz Manó - Magyar Földrajzi Intézet Rt. Színes térkép, mérete: 700x840 mm egy 785x945 mm méretű térképlapon.
Az utolsó békeévek egyikében kiadott Budapest-térképünk emlékezetes pillanatfelvételt nyújt Budapest beépítettségének 1912. évi állapotáról. Feltűnő, hogy a Hungária körúton belüli, iparterületekkel és vasúti vágányokkal, bérkaszárnyákkal teletűzdelt Pest mennyire ipari városnak számít, zöldfelületek csak a körvasúton kívül, a két nagy közparkban, a Margitszigeten, illetve Budán jellemzőek. Budán a lakosság Óbudán, a Vár környékén, a Tabánban és Lágymányoson tömörül, e területeken túl pedig már mezőgazdasági területek: szántók, szőlők és erdők húzódnak; a két városfél között igen nagy tehát a kontraszt. Térképünkön a jelentősebb középületek és gyárépületek kiemelve, a zöldfelületek, a domborzati, vízrajzi és közlekedési részletek jelölve (vasútvonalak, villamos és lóvasutak egyaránt). Jelmagyarázat jobb oldalt, sarkaiban melléktérképek: halandósági térkép, a magyar anyanyelvűek arányának térképe, a népsűrűség térképe (1906-1910 közötti adatfelvételek alapján), valamint a belváros térképe, illetve a kerületi beosztásé.
A jobb alsó sarokban kisebb foltosság, bal felsőben halvány foltosság.
Fabó-Holló 2628.
Jó állapotú térképlap, vászonra vonva.

8 000 HUF

cca 1960 Verkehrskarte der Deutschen Demokratischen Republic (DDR) / Az NDK közlekedési-úthálózati térképe, nagyméretű térkép, 1 : 500.000, kis lapszéli sérülésekkel, 105x76 cm + Drezda erdeinek térképe, kétoldalas, 27,5x39 cm
17247.

2 200 HUF
5,96
6,88

cca 1900 Palesztina térképe, rajzolta: Homolka József, Bp., Eggenberger-féle könyvkereskedés (Kellner és Mohrlüder-ny.), 33,5x25,5 cm + Jeruzsálem térképe, a Pallas Nagy Lexikona melléklete, Bp., Posner Károly Lajos és Fia, 24x15,5 cm
17248.

2 400 HUF

cca 1893-1896 Pallas Nagy Lexikon vármegye térképek gyűjteménye, 1 hiánnyal (Abaúj-Torna vármegye), de ezt leszámítva teljes: összesen 70 vármegye térkép, valamint Fiume város térképével, tervezte: Gönczy Pál. Bp., Posner-ny, nagyrészt jó állapotban, cca 29x24 cm és 21x40 cm közötti méretben
17249.

40 000 HUF
108,40
125,00

cca 1900-1910 18 db katonai térkép M: 1: 200 000 méretben nagyrészt magyar vegyes állapotban.
17250.

10 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF