Maps

Number of items: 130

cca 1910 Budapest és Losonc környékének térképe, 1 : 200.000, vászonra kasírozva, körbevágva, kis sérülésekkel, 57x39 cm
17214.

2 400 HUF

2006 Sortüzek Magyarországon 1956, térkép/poszter, a Honlevél 2006. februári számának melléklete, 29x41 cm
17215.

4 000 HUF

cca 1920-1940 A Tisza ártere Kecskemét és Szeged között, térkép, 1 : 200.000, kis lapszéli szakadással, 59,5x45,5 cm
17216.

1 800 HUF

17217.

900 HUF
2,44
2,81

1978 Nyergesújfalu-Tátisziget földtani térképe, 2 db
17218.

1 800 HUF

2 db vasúti térkép: cca 1942 M. kir. Államvasutak hálózatának térképe + ca 1960 Mo. vasúti térkép
17220.

2 400 HUF

cca 1880 Magyarország s melléktartományai 1301-től 1526-ig + Francziaország 1360-1610 és Olaszország 1300-1500-ig (Jausz tört. Atlas 8. és 9. sz.), 2 db térkép, Bécs, Hölzel E. kiadása, kisebb lapszéli sérülésekkel, az egyiken ceruzás jelölésekkel, 26,5x33 cm
17221.

1 200 HUF

G. Freytag & Berndts Orientierungsplan von Wien / Bécs térképe, 1 : 20.000, a jelentős épületek (hivatalok, látványosságok, stb.) jegyzékével, kisebb sérülésekkel, hiányos borítóval, 51,5x67 cm
17222.

900 HUF
2,44
2,81

1970 Magyarország autóbuszhálózata 1970-71, kétoldalas térkép, Bp., Kartográfiai Vállalat, lapszéli szakadásokkal, ceruzás firkával, 66,5x68 cm
17223.

1 200 HUF

4 db közlekedési térképe: Magyar Autóklub - Magyarország autótérképe, Agip Olaszország autótérkép, Magyarország autóstérkép - MOL üzemanyagtöltő állomások, BKV vonalhálózati térkép. Változó méretben és állapotban.
17224.

1 200 HUF

Feodor Curdts: Karte des türkischen Kriegsshauplatzes Herm. Nicolai, Erfurt. 110x90 cm Szakadásokkal / With tears
17225.

1 600 HUF

[Térkép] A Föld országai. Iskolai falitérkép. Mértéke: 1 : 22,000,000. (1974) Budapest, 1974. Kartográfiai Vállalat. Színes térkép, mérete: 1240x1820 mm egy 1330x1865 mm méretű térképlapon. Összesen 3000 példányban megjelent, a Művelődési Minisztérium által engedélyezett iskolai falitérkép, lajstromszáma: 1974-601-789/IV. Az adatok szerkesztése 1974. április 15-én zárult. Ennek megfelelően politikai térképünk a maitól számos ponton eltérő határokat, országneveket rögzít. Legfeltűnőbb a Szovjetunió jelenléte, Európában hasonlóan mesterségesen létrehozott államalakulatot alkot Csehszlovákia és Jugoszlávia, Németország pedig két részletben létezik. Dél-Afrika esetében a gyarmati idők utolsó éveit idézi, hogy Angola és Mozambik még portugál irányítás, Namíbia pedig dél-afrikai megszállás alatt áll (Angola és Mozambik egyaránt 1975-ben nyerte el függetlenségét, melyet mindkét esetben több évtizedes polgárháború követett). Mozambik mellett Rhodesia néven egy nemzetközileg el nem ismert állam működik, problémás belviszonyokkal (függetlenségét 1979-ben nyeri el, Zimbabwe néven). Délkelet-Ázsiában az amerikai kivonulással magára hagyott Dél-Vietnám és a Vietnámi Demokratikus Köztársaság néz farkasszemet. Apróbb gyarmati területek maradtak még a Csendes-óceán és a Karib-tenger térségében. A vízrajzi, vasúti és településhálózati részleteket is feltüntető térkép érdekessége, hogy a nyílt tengeri meteorológiai állomásokon és az antarktiszi kutatóállomásokon kívül jelöli a műhold-kilövő állásokat is, a közismert Cape Canaveral-i és bajkonuri állásokon kívül meglepő lehet a svédországi és kenyai [!] kilövőállás jelenléte. A politikai térkép alatt jelmagyarázat, bal oldalán 1 : 100,000,000 mértékű népsűrűségi, jobb oldalán azonos mértékű közlekedési világtérkép. Iskolai világtérképünk a Kavrajszkij-féle elliptikus vetületet használja. Az alsó térképléc felett apró kézírásos jegyzetek, a térképlap hátoldalán illesztések. Jó állapotú térképlap, vászonra kasírozva, alsó és felső térképléccel.
17226.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF