Printed Materials

Number of items: 258

1890-1901 Arad és vidéke Politikai és közgazdasági napilap. 3 db száma
17553.

5 000 HUF

1893-1894 Az Otthon c. képes havi folyóirat I. évf. I-II. kötete. Szerk. és kiadja: Hevesi József. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. A II. kötet elején Kossuth Lajos halálával és temetésével kapcsolatos, ill. róla megemlékező írásokkal. Aranyozott egészvászon-kötésben, túlnyomórészt jó állapotban.
17554.

6 000 HUF

1899 WC reklám katalógus Magyar Tőzeg és Műtrágyaipar Rt, A tőzegrendszer általános ismertetése és elismerő irataink összefoglalása. . 24p. . benne WC-k képével
17555.

4 000 HUF

Typographische Jahrbücher. XX. Jahrgang 1899. Teljes évfolyam / Full year. 1-12. füzet, korabeli félbőr kötésben, foltos borító, néhány lap kijár. Nyomdatörténeti munka számos klf nyomdatechnikával készült képes melléklettel.
17556.

8 000 HUF

cca 1900 Sopron környéki régészeti ásatások leletei, 5 db fekete-fehér képtábla, In: Mittheilungen der Anthropologischen Gesellschaft in Wien Band XXI., változó állapotban, 30x22 cm körül
17557.

3 000 HUF

cca 1900-1910 Vízakna fürdő - Bad Vizakna (Ocna Sibiului), Erdély, képes album 12 fekete-fehér fotóval, Vízakna, Takáts Jenő kiadása, kiadói papírkötésben, kissé sérült, foltos borítóval, hátoldalán kézzel írt feljegyzéssel, 10x15 cm
17558.

2 000 HUF

cca 1900 Vadon élő állatokat ábrázoló színes illusztrációk, 4 db, változó állapotban, sérülésekkel, lapméret: 33x41,5 cm körül
17559.

3 000 HUF

1900 Bölcseleti folyóirat (dr. Kiss János szerk.) XV. évfolyam. Budapest, 1900, Athenaeum R. Társulat. 744 oldal. Korabeli, aranyozott gerincű könyvkötői félvászon-kötésben, címlapon és néhány kevés lapon halvány foxing foltosság, jó állapotban. A címlapon Léki Kornél (Cornelii Léki: hitelemző, hitoktató, bikácsi, szalacsi, biharkeresztesi plébános, a szalacsi hitelszövetkezet igazgatója, tiszteletbeli szentszéki tanácsos) ex libris pecsétje. Az előzéklap hátoldalán Császka György kalocsai és bácsi érsek fotója, aranymiséje alkalmából a szerkesztő neki ajánlotta a kötetet. A Bölcseleti folyóirat évente négyszer (március, június, szeptember, december) jelent meg, de 1900-ban kimaradt a júniusi szám. A folyóirat kiadója és szerkesztője Kiss János dr. tiszt. pápai kamarás, a királyi magyar tudomány-egyetemen tanár és bekebelezett hittudor, az Aquinói Szent Tamás Társaság alelnöke, a Szent István Társulat tudományos is irodalmi osztályának tagja, Csanád egyházmegyei áldozópap.
17560.

1900 Bölcseleti folyóirat (dr. Kiss János szerk.) XV. évfolyam. Budapest, 1900, Athenaeum R. Társulat. 744 oldal. Korabeli, aranyozott gerincű könyvkötői félvászon-kötésben, címlapon és néhány kevés lapon halvány foxing foltosság, jó állapotban.
A címlapon Léki Kornél (Cornelii Léki: hitelemző, hitoktató, bikácsi, szalacsi, biharkeresztesi plébános, a szalacsi hitelszövetkezet igazgatója, tiszteletbeli szentszéki tanácsos) ex libris pecsétje. Az előzéklap hátoldalán Császka György kalocsai és bácsi érsek fotója, aranymiséje alkalmából a szerkesztő neki ajánlotta a kötetet. A Bölcseleti folyóirat évente négyszer (március, június, szeptember, december) jelent meg, de 1900-ban kimaradt a júniusi szám. A folyóirat kiadója és szerkesztője Kiss János dr. tiszt. pápai kamarás, a királyi magyar tudomány-egyetemen tanár és bekebelezett hittudor, az Aquinói Szent Tamás Társaság alelnöke, a Szent István Társulat tudományos is irodalmi osztályának tagja, Csanád egyházmegyei áldozópap.

3 000 HUF

cca 1900 Egyiptom, Alexandria 10 képes leporello 9x5 cm
17561.

2 000 HUF

17562.

4 000 HUF

17563.

400 HUF
1,08
1,25

cca 1900 II. Mátyás koronázása , a Magyar Nemzet Története melléklete, hajtva, 26x34 cm
17564.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF