Maps

Number of items: 117

cca 1910 Erdély keleti részének tőzegtelepei. 27x34 cm
17277.

800 HUF

1919 [Európa a béke után] Europa nach dem Friedensschluss. 86x66 cm + egy világháborús térkép
17278.

6 000 HUF

cca 1954 Zsebatlasz. Kiadja a Geodéziai és Kartográfiai Intézet (GKI). Bp., Offset-ny., 32 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval. + 1963 A Magyar Népköztársaság Államigazgatási térképe, 1 : 500.000, Bp., Kartográfiai Vállalat, kisebb szakadásokkal, 78x116 cm
17279.

1 600 HUF

Plan von Wien mit Karte von Österreich / Bécs és Ausztria térképe, kétoldalas, kissé sérült, foltos, 41x47,5 cm
17280.

900 HUF
2,44
2,81

Középeurópa vázlatos vasúti térképe, az ,,Új Menetrend" melléklete, 21,5x32,5 cm
17281.

1 000 HUF

cca 1920-1940 Ázsia politikai térképe, tervezte és rajzolta: Kogutowicz Manó, 1 : 20.000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet R.T., kisebb szakadásokkal, foltokkal, 68x59 cm
17282.

1 200 HUF

Kis atlasz. Szerkesztette és rajzolta Németh István és Zentai Károly. (Budapest), [1948]. Stephaneum Nyomda. [16] p. Színes térképeket közreadó, évszám-adat nélkül megjelenő iskolai atlaszunk a koalíciós idők végéről való. Az ország területe ez idő szerint 25 vármegyéből, a fővárosból és a törvényhatósági jogú városok területéből adódott össze, Zala vármegye pedig már elszenvedte 1946. évi csonkítását, mikor is balatonfüredi járását az ipari zónává szervezendő Veszprém megyéhez sorolták. Megyéink alakja és mérete valóban nagy változatosságot és töredezettséget mutat, ám a teljes megyerendezés csak két év múlva, 1950-ben lesz esedékes (akkor veszti majd el Sopron, Esztergom, Baja, Balassagyarmat, Szikszó, Sátoraljaújhely, Mátészalka és Gyula korábbi kiemelt rangját). Európa-térképünkön a szerkesztők Németország megszállási övezeteinek feltüntetésétől eltekintettek, Afrika-térképünk pedig a gyarmati időszak utolsó időszakát tárja az olvasó elé: a fekete kontinensen [még néhány évig] európai hatalmak osztozkodnak, a Közel-Keleten pedig Palesztina (Izrael) még csak tervben levő állam. Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén hiányos, enyhén sérült kiadói borítóban, a borító elvált a könyvtesttől.
17283.

2 400 HUF

1926 Budapest és környékének térképe, 1 : 200.000, M. Kir. Állami Térképészet, kis sérülésekkel, kissé koszos, 65,5x47 cm + 1996 Budapest's Protected Natural Heritage (Budapest védett természeti öröksége), térkép és angol nyelvű ismertető, 47x65,5 cm
17284.

1 800 HUF

Torontál vármegye térképe, Bp., Magyar Földrajzi Intézet R.T., kissé sérült, 29x23 cm
17285.

2 000 HUF

Vegyes modern térkép tétel
17286.

Vegyes modern térkép tétel

1 000 HUF

ca 1910 3 db Ausztria térképe 24x31 cm
17287.

2 000 HUF

Historical map of Scotland by L. G. Bullock. 100x66 cm
17288.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF