1954 Az Aranycsapatnak küldött távirat, a labdarúgó világbajnokság 2. helyezéséhez gratuláló szöveggel a Csokoládégyár dolgozóitól. "Bár a világbajnokságon a második helyezést érték el az elvtársak, a mi szemünkben a magyar válogatott labdarúgók a világ legjobb csapata" /
1954 Telegram sent to the Hungarian football Golden Team, with a text congratulating them on the 2nd place in the World Cup from Chocolate factory of Budapest
1954 Az Aranycsapatnak küldött rajongói levél Soproni szociális otthon munkatársától melyben lelkes szavakkal megköszöni a csapat eddigi győzelmeit, és nagy óvatosságra int a német-magyar döntő előtt, hogy nehogy elbízzák magukat a fiúk. Ígéretet tesz arra, hogy a győzelmek hatására a felgyűlt munkahátralékát teljesíti. Valamint egy viccet is megereszt. "Ki élvezte legjobban a brazil-magyar meccset? Zakariás, mert 90 percig fogta "Didit""
1954 Fan letter sent to the Golden Team from the employee of the Sopron social home, in which he enthusiastically thanks the team for their victories so far and warns them to be very careful before the German-Hungarian final, so that the boys don't overthink themselves. He promises to fulfill the accumulated work backlog as a result of the victories. He also cracks a joke. "Who enjoyed the Brazilian-Hungarian match the most? Zakariás, because he held "Didi" (tits in Hungarian) for 90 minutes"
1954 Huszka Jenő (1875-1960) zeneszerző saját kézzel írt és aláírt kétoldalas levele Endrődi Béla író, újságírónak, melyben sajnálatát fejezi ki, hogy Jókai Mór "Politikai divatok" című regénye alapján írt zenéjéhez, mely Szabadság, szerelem címen került bemutatásra, nem vállalta a zenéhez igazított szöveg megírását
1957-1960 Obersovszky Gyula (1927-2001) költő, író, újságíró,'56-os elítélt családjának (le)foglalási (vagyonelkobzási) igazolásai. Jegyzőkönyvek, elismervények
1963 - 1967 Egon Dörner / Dörner Egon régész által írt autográf képeslap, valamint gépelt levél, autográf aláírással, valamint a Dörner család által írt karácsonyi - újévi üdvözlőlap.
1965 E. Szűcs: ,,Hatszögletű kemence aerodinamikája barnaszén égetésekor", orosz nyelvű tanulmány (kandidátusi értekezés) beragasztott ábrákkal, fotókkal, kissé sérült egészvászon-kötésben, 138 p.