Historical documents, manuscripts

Number of items: 132

[Kézirat] Sipos Ferenc (Sipos II.) 77-szeres válogatott labdarúgó baráti üdvözlete észak-lengyelországi nyaralása alkalmából (1955 körül). Kelt: Bygdoszcz, 1955 körül. Vintázs képeslap, mérete: 90x135 mm, hét beírt sor. Szövege: "Üdvözletem küldöm Bygdoszczból. Feri." Sipos Ferenc (alias Sipos II), (alias Tüdő), minden idők egyik legnagyszerűbb hátvéd játékosa az 1940-es évek végétől került a labdarúgás élvonalába. 1949-től az NB I-es Goldberger SE-ben játszott, majd 1952-től néhány évre az NB II-es Szolnoki Légierőhöz igazolt. Segítségével a szerényebb légierős csapat 1955-ben feljutott az első osztályba, Sipos II. pedig átigazolt az MTK-ba (1956). Nemzetközi kupákban ettől az évtől, a magyar válogatottban 1957-től vett részt. 1955 körül keletkezett lengyelországi képeslapján a feladási dátum nem kivehető, ám képeslapunk az 1955-ös kiadási évet feltüntető bélyeg miatt nem keletkezhetett korábban. Képeslapunk címzettje a kiterjedt labdarúgó-kapcsolatokkal bíró Ördög György labdarúgó, az NB II-ben szereplő GANZ-MÁVAG futballszakosztály játékosa. Enyhén sérült, enyhén foltos képeslap, hátoldalán bélyeggel, postabélyegzéssel.
14229.

2 400 HUF

2 db gépelt kézirat: Szeged tejellátásának rendezése, különös tekintettel a mai viszonyokra. Szeged, 1942. okt. 1. (1)+19 p. + A fűszerpaprika jelentősége szegedi mezőgazdasági és közgazdasági szempontból. (1)+47 p. Félvászon-kötésben.
14230.

3 600 HUF
9,76
11,25

Hegedűs Tibor (1898-1984) színművész, rendező, színigazgató, főiskolai tanár, érdemes művész autográf képeslapja
14231.

2 000 HUF

Perei Zoltán (1913-2002) grafikusművész autográf levele
14232.

2 400 HUF

Kőhegyi Gyula (1933-) grafikusművész autográf levele
14233.

2 400 HUF

Diskay Lenke (1924-1980) grafikus autográf levele
14234.

3 000 HUF

Szathmáry Lajos (1903-1994) tanár, pedagógiai író, háború utáni minisztériumi osztályvezető által aláírt levelezőlap
14235.

2 000 HUF

Mányai Zsuzsa (1949-1999) színésznő autográf aláírása és sorai névjegykártyája hátoldalán, Várday Zoltán (1947-2023) színész részére, borítékkal
14236.

1 600 HUF

Baranyi László (1927- ) Gobbi Hilda-díjas színész autográf aláírása és gratuláló sorai Várday Zoltán (1947-2023) színész részére
14237.

1 200 HUF

1942 Bánffy Miklós (1873-1950) író, külügyminiszter származási nyiltakozata
14238.

8 000 HUF
9

Bánffy Miklós (1873-1950) író, külügyminiszter vers kézirata. 2 lapon. Bonchidán.
14239.

10 000 HUF

1956 Tamási Áron a Magyar Írók Szövetsége december 28-án tartott ülésén elhangzott beszéde Gond és hitvallás címmel. Korabeli gépirat.
14240.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF