Historical documents, manuscripts

Number of items: 132

14156.

20 000 HUF
54,20
62,50

cca 1940-2000 Vegyes grafikai, hajviseleti és egyéb anyag, össz. kb. 80 db: Hajviseletekről, frizurákról készített ipari tanuló iskolai rajzok, részben műhajjal készített; és sok-sok egyedi rajz (akt- és portrétanulmányok, tájak stb.), klf. technikák, klf. méretekben + Mintalapok iparostanonciskolai szabadkézi rajz tanításához
14157.

12 000 HUF

1940 Erdélyi bevonulás, "Visszatért" bélyegzések emléklapokon, kivágásokon, össz. 7 db: Bánffyhunyad, Csíkszereda, Gyergyószentmiklós, Máramarossziget, Szamosújvár, Szatmárnémeti
14158.

2 000 HUF
10

1941 Szlachányi Béla, a Kir. Országos Gyűjtőfogház igazgatójának gépelt kondoleáló levele, ismeretlen személy részére, autográf aláírással, fejléces papíron, Bp., 1941. jan. 16.
14159.

2 400 HUF

cca 1941-1943 Mészáros György versei, gépelt kéziratok 66 lapon, mappában
14160.

3 000 HUF

1942 Thirring Lajos (1899-1983. május 14.) statisztikus, egyetemi tanár autográf levele és borítékja
14161.

3 200 HUF
8,67
10,00

1942 Szatmárnémeti, üzlethelyiségek frontjainak tervei art deco stílusban, össz. 3 db. Akvarell, ceruza, tus, papír, feltehetően diákok tervei, egyiken kisebb halvány foltokkal, másikon utólagos ceruzavonallal, 39×56,5 cm
14162.

12 000 HUF

1942-45 Szatmárnémeti, historizáló bútorok látványos tervei és néhány parketta terv, össz. 19 db. Akvarell, ceruza, tus, papír, feltehetően diákok tervei, részben kissé foltos, egyiken szakadással, 40×58 cm körüli méretekben
14163.

30 000 HUF
81,30
93,75

1943 Sopron, Karner Károly Frigyes (1897-1984) evangélikus lelkész, teológus, műfordító, a Keresztyén Igazság c. evangélikus folyóirat felelős szerkesztőjének autográf aláírással ellátott, gépelt levele az Exodus könyvkiadó részére, a Keresztyén Igazság áprilisi számában ismertetett kiadványok tárgyában
14164.

1 200 HUF

1943 Kocsisné Szirmai Fóris Mária (1899-?) népművelési szakreferens, népművészeti gyűjtő 2 db levele (egy saját kezű, ill. egy autográf aláírással ellátott), Szabó Imre, az Exodus könyvkiadó igazgatója részére
14165.

1 600 HUF

1943 dr. Bernát Gyula (1896-1991) a Darányi Ignác Agrártudományos Társaság titkárának aláírása egy jutalomdíjról értesítő levélen, a társaság fejléces papírján, hajtott.
14166.

4 800 HUF
13,01
15,00

cca 1946-47 2 db szerelmes levél egy orvostanhallgatóhoz, feltehetően a Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium államtitkárától, 3 db borítékkal
14167.

1 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF