Maps

Number of items: 118

[Térkép] A Szatmár vármegyei Ér-Endréd község délnyugati határának tagosítási térképe. (1903 körül) [Budapest], 1903. Magyar Királyi Állami Nyomda. Kőnyomat, mérete: 515x648 mm egy 583x750 mm méretű térképlapon. Adózási célból készült, nagy felbontású, hozzávetőlegesen 1: 2850 léptékű kőnyomatú térképünk a Szatmár vármegyei Ér-Endréd község délnyugati határát ábrázolja, azt a részt, ahol a mocsaras tájba átmenő vidék érintkezik Bihar, illetve Szilágy megye legközelebbi községeinek szalacsi, illetve péri határával. Az érmelléki tájon, a magyar határ román oldalán maradt település egykor a nagykárolyi járáshoz tartozott, és tipikus mezőgazdasági településnek számít, magyar lakossággal vegyes román közössége jelenlétét jelzi a 19. század közepén épült, tájidegenséget nélkülöző görögkatolikus templom. Tagosítási térképünkről azonban a község belterülete érthető módon elmarad, dokumentumunkon a község legtávolabbi határa, rajta magassági adatok, dűlőfelosztások, illetve tájékozódási pont gyanánt a mocsaras részek feltüntetve. Térképünk lajstromszáma a bal felső sarokban, a térkép keretén szelvényszámok, melyek segítségével az érmelléki falu térképállománya összeállítható. Térképünk alján nagyobb, a térkép alsó 1 cm-ét is érintő levágás, dokumentumunk bal szélén szintén levágás, amely azonban a térkép felületét nem érinti. A térképlapon kisebb gyűrődések, szakadásnyomok, hátoldalán enyhe foltosság. (Ér-Endréd, 18. térkép.) Jó állapotú lap.
17780.

1 800 HUF

Homolka József 1896 Budapest Székesfőváros legujabb térképe Reprint. kartonra kasírozva, paszpartuban 60x90 cm
17781.

5 000 HUF

cca 1740 Delisle, Guillaume (1675-1726) - Seutter, Matthäus (1678-1757): Mappae Imperii Moscovitici pars septentrionalis adornata per Guillielmum de l'Isle nunc vero aeri incisa et venalis exposita ? Matth. Seutter, [Augsburg], August. Vindel, határszínezett térkép vászonra kasírozva, sérült, foltos, körbevágott, 49x57 cm
17782.

20 000 HUF
54,20
62,50

cca 1870 A porosz-osztrák háború Metzi csata 70x60 cm Hajtásnál kis szakadásokkal / Battle of the Prussian-Habsbrug war
17783.

2 000 HUF

ca 1914 Schlacht bei Gravelotte - St. Privat 1. M. 78x83 cm
17784.

2 000 HUF

cca 1870 A porosz-osztrák háború hadszintere 60x57 cm / Battlefield operations of the Prussian-Habsbrug war
17785.

2 000 HUF

17787.

18 000 HUF
48,78
56,25

cca 1860 Ond település (ma Szerencs része, Borsod vármegye, kézzel rajzolt térképe a környező földekkel. Vászonra kasírozva. 28x46 cm
17788.

3 000 HUF

17789.

3 000 HUF

1856 Berzék (Borsod vármegye) nagy méretű kézzel rajzolt térképe a környező földekkel. Valamint a dűlők leírásával. Vászonra kasírozva. 156x58 cm
17790.

15 000 HUF
40,65
46,88

cca 1860 Ond település (ma Szerencs része, Borsod vármegye, kézzel rajzolt térképe a környező földekkel. 33x44 cm
17791.

3 000 HUF

17792.

7 500 HUF
20,33
23,44

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF