Antique Number of items: 142
2801835
12026
482
Antique
10 000 HUF
3046343
12027
482
Antique
18 000 HUF
3023135
12028
482
Antique
Kovácsoltvas lámpa. Búrával, 43 cm, új vezetékkel
5 000 HUF
3130114
12029
482
24000
Antique
24 000 HUF
3142522
12030
482
24000
Antique
24 000 HUF
2959213
12031
482
Antique
Antik bronz patikai mozsár. Törővel d: 10 cm, m: 11 cm
10 000 HUF
2203664
12032
482
Antique
9 000 HUF
3197140
12033
482
Antique
Ortodox tömjénfüstölő, eredeti üvegbetéttel, kis pattogzással, m: 41 cm
12 000 HUF
3194657
12034
482
Antique
Iparművész gyertyatartó. réz. 21 cm
2 600 HUF
3293033
12035
482
Antique
19. sz, 8 darab kapukulcs, h: 18 cm alatt
6 000 HUF
3288213
12036
482
30000
Antique
Antimenzion - Krisztus siratásának jelenetével. cca 18. sz. közepe - második fele, magyar, vászonra nyomott fametszet, a kereszt ábrázolásának helyén hátoldalt felvarrott kegytárgy ereklyével. Krisztus siratásának jelenetén Szűz Mária kitárt karokkal siratja fiát, akit a Arimáteai József és Nikodémus által tartott lepelre helyeztek, mellette Márta, Mária Magdolna és János apostol alakja. A jelenet négy sarkánál a négy evangélista, kétoldalt ünnepek ábrázolása. Sérüléssel, 53x62 cm /// "Az antimenzion a bizánci rítusú egyházakban (ortodox és görög katolikus) használatos, négyszögletű textília, amelyen rendszerint Krisztus keresztről való levételének és siratásának sokszorosító technikával (fa- vagy rézdúc alkalmazásával) textilre nyomott ábrázolása látható. A kompozíció hátterében álló kereszt szárába viaszba helyezett ereklyét varrnak, a hordozó vásznat bélelik. Az antimenziont a püspök szenteli meg, nevét és a szentelés évét az ikon alatti mezőbe helyezett felirat rögzíti, nélküle Szent Liturgiát végezni tilos, ezért minden templom oltárán megtalálható."
30 000 HUF
3293531
12037
482
Antique
2 darab régi tajtékpipa, alpakka szerelékekkel, kopással.
5 000 HUF
up to 1.000 HUF
100 HUF
up to 5.000 HUF
200 HUF
up to 10.000 HUF
500 HUF
up to 20.000 HUF
1.000 HUF
up to 50.000 HUF
2.000 HUF
up to 100.000 HUF
5.000 HUF
up to 200.000 HUF
10.000 HUF
up to 500.000 HUF
20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF
50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF
100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF
200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF
500.000 HUF
over 10.000.000 HUF
1.000.000 HUF
further page navigation Auction house