Antique

Number of items: 142

12026.

10 000 HUF

12027.

18 000 HUF
48,78
56,25

Kovácsoltvas lámpa. Búrával, 43 cm, új vezetékkel
12028.

5 000 HUF

12029.

24 000 HUF
65,04
75,00

12030.

24 000 HUF
65,04
75,00

Antik bronz patikai mozsár. Törővel d: 10 cm, m: 11 cm
12031.

10 000 HUF

12032.

9 000 HUF
24,39
28,13

Ortodox tömjénfüstölő, eredeti üvegbetéttel, kis pattogzással, m: 41 cm
12033.

12 000 HUF

Iparművész gyertyatartó. réz. 21 cm
12034.

2 600 HUF
7,05

19. sz, 8 darab kapukulcs, h: 18 cm alatt
12035.

6 000 HUF

Antimenzion - Krisztus siratásának jelenetével. cca 18. sz. közepe - második fele, magyar, vászonra nyomott fametszet, a kereszt ábrázolásának helyén hátoldalt felvarrott kegytárgy ereklyével. Krisztus siratásának jelenetén Szűz Mária kitárt karokkal siratja fiát, akit a Arimáteai József és Nikodémus által tartott lepelre helyeztek, mellette Márta, Mária Magdolna és János apostol alakja. A jelenet négy sarkánál a négy evangélista, kétoldalt ünnepek ábrázolása. Sérüléssel, 53x62 cm  /// "Az antimenzion a bizánci rítusú egyházakban (ortodox és görög katolikus) használatos, négyszögletű textília, amelyen rendszerint Krisztus keresztről való levételének és siratásának sokszorosító technikával (fa- vagy rézdúc alkalmazásával) textilre nyomott ábrázolása látható. A kompozíció hátterében álló kereszt szárába viaszba helyezett ereklyét varrnak, a hordozó vásznat bélelik. Az antimenziont a püspök szenteli meg, nevét és a szentelés évét az ikon alatti mezőbe helyezett felirat rögzíti, nélküle Szent Liturgiát végezni tilos, ezért minden templom oltárán megtalálható."
12036.

Antimenzion - Krisztus siratásának jelenetével. cca 18. sz. közepe - második fele, magyar, vászonra nyomott fametszet, a kereszt ábrázolásának helyén hátoldalt felvarrott kegytárgy ereklyével. Krisztus siratásának jelenetén Szűz Mária kitárt karokkal siratja fiát, akit a Arimáteai József és Nikodémus által tartott lepelre helyeztek, mellette Márta, Mária Magdolna és János apostol alakja. A jelenet négy sarkánál a négy evangélista, kétoldalt ünnepek ábrázolása. Sérüléssel, 53x62 cm
///
"Az antimenzion a bizánci rítusú egyházakban (ortodox és görög katolikus) használatos, négyszögletű textília, amelyen rendszerint Krisztus keresztről való levételének és siratásának sokszorosító technikával (fa- vagy rézdúc alkalmazásával) textilre nyomott ábrázolása látható. A kompozíció hátterében álló kereszt szárába viaszba helyezett ereklyét varrnak, a hordozó vásznat bélelik. Az antimenziont a püspök szenteli meg, nevét és a szentelés évét az ikon alatti mezőbe helyezett felirat rögzíti, nélküle Szent Liturgiát végezni tilos, ezért minden templom oltárán megtalálható."

30 000 HUF
81,30
93,75

2 darab régi tajtékpipa, alpakka szerelékekkel, kopással.
12037.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF