Posters

Number of items: 161

1919 Végh Gusztáv (1889-1973): "Világ proletárjai egyesüljetek! Szociális Termelés. A Szociális Termelés népbiztosságának hivatalos lapja." A Szociális Termelés politikai újság propaganda plakátja. Litográfia, papír, jelzett a dúcon, hajtott, foltos, kis gyűrődésnyomokkal, kisebb szakadásokkal, kis lapszéli sérülésekkel, 62x47 cm. A Tanácsköztársaság idejéből származó politikai plakátok rendkívül ritkák! Nem találtuk nyomát annak, hogy aukción szerepelt volna. Valószínűleg csak közgyűjteményben szerepel!
18491.

500 000 HUF
1 355,01
1 562,50

cca 1938 Magyarok! Szent István, Erdély, Nemzeti könyvtár. Nagy méretű reklám plakát, Erdély térképével és a nemzetiségek arányaival. Hajtva, jó állapotban 70x100 cm
18492.

40 000 HUF
108,40
125,00

18493.

80 000 HUF
216,80
250,00

Beszélő köntös 1941. - Az első részben színes magyar film. Moziplakát (filmplakát, rácsplakát). R.: Radványi Géza. Jávor Pál, Tasnády Mária, Csortos Gyula, Vaszary Piri, Bilicsi Tivadar és mások szereplésével. Litográfia, papír. Békés grafikája, jelzett a litográfián. Bp. Kárpát film. Grund Bp. Sérült. 97x31 cm. / Vintage rare Hungarian poster lithograph on paper, with damages
18494.

48 000 HUF
130,08
150,00

Földindulás, 1940. Moziplakát (filmplakát, rácsplakát). Páger Antal szereplésével. Írta: Kodolányi János és Patkós György. Rendezte: Cserépy Arzén. Litográfia, papír. SM jelzéssel a litográfián. Kellner Márkus Nyomda, Bp. Gyűrődésekkel, máskülönben jó állapotban. 84×29 cm. / Vintage Hungarian poster of a movie, lithograph on paper, in good condition.
18495.

48 000 HUF
130,08
150,00

Gyurkovics fiúk, 1941. Moziplakát (filmplakát, rácsplakát). Turay Ida, Rajnay Gábor, Simor Erzsi, Szilassy László és mások szereplésével. Herczeg Ferenc regénye. Litográfia, papír. Kenyeres grafikája, jelzett a litográfián. Unitas Lito nyomda. Kárpát Film. Kováts Béla Filmreklám. Jó állapotban. 84×28,5 cm. / Vintage Hungarian poster of a movie, in good condition, lithograph on paper.
18496.

48 000 HUF
130,08
150,00

Afrikai vőlegény, 1944. Moziplakát (filmplakát, rácsplakát). Latabár Kálmán, Vaszary Piri, Hidvéghy Valéria és mások szereplésével. Rendezte: Balogh István. Litográfia, papír. Bódis jelzéssel a plakáton. Kellner Márkus Nyomda, Bp. Erdélyi - Kárpát Film. Kováts Béla Filmreklám. Lapszéli apró szakadásokkal, gyűrődésekkel, máskülönben jó állapotban. 84×29 cm. / Vintage Hungarian poster of a movie, with small tears on the edges, otherwise in good condition, lithograph on paper.
18497.

48 000 HUF
130,08
150,00

18498.

48 000 HUF
130,08
150,00

18499.

48 000 HUF
130,08
150,00

18500.

46 000 HUF
124,66
143,75

18501.

40 000 HUF
108,40
125,00

cca 1940 "Z" a fekete lovas. Moziplakát (filmplakát, rácsplakát). John Carroll, Helen Christian, Noah Beery és mások szereplésével. Litográfia, papír. Matador film. Grund Bp. Foltos. Javított. Kissé sérült. 95x29 cm. / Vintage rare Hungarian poster of the Hollywood film serial Zorro Rides Again lithograph on paper, stained, slightly damaged,
18502.

48 000 HUF
130,08
150,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF