Books: Judaica

Number of items: 31

20574.

1 400 HUF

Erdélyi Lajos: Régi zsidó temetők művészete. Bukarest, 1980, Kriterion. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói műbőr-kötés, kissé szakadt, kopott kiadói papír védőborítóban.
20575.

1 600 HUF

20576.

1 600 HUF

Abraham B. Yehoshua: The liberating bride. 2001, Kibbutz Ha'Moheed Publishing House - Siman Kraya Books. Kiadói papírkötés, autográf bejegyzéssel.
20577.

1 800 HUF

Kis Szentírás. Szerk.: Frenkel Bernát. Rövidített lenyomat a szerkesztő kiadásában, Edelstein Bertalan, Fényes Mór, Hevesi Simon, Kandel Sámuel, Pfeiffer-Pap Izsák, Weisz Miksa és Zsoldos Jenő közreműködésével 4 illusztrált kötetben megjelent ,,Szentírás a család és az iskola részére" című szentírásfordítás szövegének. Bp.,1933., Szerkesztő, (Neuwald Illés-ny.), 574 p.+16 t. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, a borítón "A pesterzsébeti izraelita hitközség nászajándéka", kijáró címlappal, feltehetőleg a végén néhány lap hiánnyal (2lap?), kopott borítóval, laza fűzéssel.
20578.

1 800 HUF

Kiszely Gábor: Hallom, Izráel. A másik Szentföld. A szerző, Kiszely Gábor (1949-2011) író, történész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1996, Szent Gellért Egyházi Kiadó. Kiadói papírkötés.
20579.

1 400 HUF

20580.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF