Military

Number of items: 170

cca 1930 Magyarért-magyarul-magyarán a Turul zászlóalj bajtársi közösségének körlevele
17117.

1 200 HUF

20 darab katonai fotó, klf méretben és állapotban
17118.

1 000 HUF
13

A 6. hadsereg hadmozdulatai 1914. augusztusában, 2 db térkép (a M. Kir. Hadtörténelmi Levéltár által kiadott, A világháború 1914-1918. c. mű mellékletei), 38x48 cm és 62x49,5 cm
17119.

1 600 HUF

17120.

4 000 HUF

Magyar katonai tájoló, bőr tokban
17121.

3 000 HUF

1916.VIII.28. Trieszt (Triest / Trieste), Habsburg-Tescheni Jenő főherceg, az Osztrák-Magyar Monarchia délnyugati (olasz) frontjának parancsnoka alá tartozó vezérkari tisztek csoportképe, köztük Soós Károly (1869-1953) ezred- és dandárparancsnok, később a Nemzeti Hadsereg vezérkari főnöke, hadügyi államtitkár (1919), illetve honvédelmi miniszter (1920). Nagyméretű fotó, a hátoldalon feliratozva, ragasztásnyomokkal, 23,5x15,5 cm.
17122.

8 000 HUF

1916 Nádasi Tersztyánszky Károly (1854-1921) vezérezredes, világháborús hadvezér saját kézzel írt tábori postai levelezőlapja Budapestre küldve
17123.

20 000 HUF
54,20
62,50

1915 Szécsény, a 28. sz. pótzászlóalj parancsnokság parancskönyve, kézzel írva, sok névvel és adattal
17124.

50 000 HUF
135,50
156,25

1889 Bécs (Wien), Arthur von Bolfras (1838-1922) osztrák vezérezredes, Őfelsége Katonai Irodájának vezetője, I. Ferenc József főhadsegédje autográf aláírása német nyelvű hivatalos iraton, egy beírt oldal, "Militär Kanzlei Sr. Majestät des Kaisers" dombornyomott fejléces papíron
17125.

15 000 HUF
40,65
46,88

1851 Bécs, kinevezési okirat II. oszt. katonai élelmezési (ellátmányozási) asszisztens (zweitweisen Militär Verpflegs Assistenten zweiter Klasse) részére, Anton Csorich von Monte Creto (1794-1864) báró, hadügyminiszter autográf aláírásával (az 1848-49-es szabadságharcban a császári csapatok tábornoka, majd 1850 és 1853 között osztrák hadügyminiszter); szárazbélyegzővel. Hajtva, apró sérülésekkel, kissé foltos, 37x24 cm // 1851 Vienna (Wien), second class military catering assistant's appointment (zweitweisen Militär Verpflegs Assistenten zweiter Klasse), signed by Anton Csorich von Monte Creto (1794-1864), Austrian Minister of War (k.k. Kriegsminister); with dry seal. Folded, with minimal damage, slightly stained, 37x24 cm
17126.

30 000 HUF
81,30
93,75

Rendőrségi Zsebkönyv 1992 térkép melléklettel + önkéntes rendőr kitűző
17127.

1 800 HUF

cca 1940 Repülős szemüveg, kopással
17128.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF