https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Other rarities

Number of items: 381

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Heltai Gáspár-Király György: Egy nemes emberről és az ördögről való história, melyet egyéb fabulákkal és lött dolgokkal egyetemben Heltai Gáspár írásaiból kiszedegetett és ím újra napfényre bocsátott Király György deák. Király György utószavával. Gyoma, 1942, Kner Izidor. 4+95+1 p. 2. kiadás. megjelent 100 példányban. Az oldalszámozáson belül: Kozma Lajos 4 egészoldalas fametszetű illusztrációjával, valamint könyvdíszeivel illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Számozatlan példány.;
1
20606.

Heltai Gáspár-Király György: Egy nemes emberről és az ördögről való história, melyet egyéb fabulákkal és lött dolgokkal egyetemben Heltai Gáspár írásaiból kiszedegetett és ím újra napfényre bocsátott Király György deák. Király György utószavával. Gyoma, 1942, Kner Izidor. 4+95+1 p. 2. kiadás. megjelent 100 példányban. Az oldalszámozáson belül: Kozma Lajos 4 egészoldalas fametszetű illusztrációjával, valamint könyvdíszeivel illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Számozatlan példány.;

 
Sold
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
8
 
Heltai Gáspár: Egy nemes emberről és az ördögről való história, mellyet egyéb fabulákkal és lött dolgokkal egyetemben Heltai Gáspár irásiból kiszedegetett és ím újra napfényre bocsátott Király György deák. (Utószó: Király György.) Gyoma, 1942. Kner Izidor (ny.) 95 + [1] p. A Kozma Lajos négy egész oldalas fametszetű illusztrációjával és könyvdíszeivel kísért munka első kiadása 1920-ban jelent meg, az 1942-es újranyomás során 1000 új példány látott napvilágot. Lévai-Haiman 1.555. Fűzve, kékesszürke, merített kiadói borítóban, az első fedőborítón a címfelirat drapp vignettán. Jó példány.
1
20607.

Heltai Gáspár: Egy nemes emberről és az ördögről való história, mellyet egyéb fabulákkal és lött dolgokkal egyetemben Heltai Gáspár irásiból kiszedegetett és ím újra napfényre bocsátott Király György deák. (Utószó: Király György.) Gyoma, 1942. Kner Izidor (ny.) 95 + [1] p. A Kozma Lajos négy egész oldalas fametszetű illusztrációjával és könyvdíszeivel kísért munka első kiadása 1920-ban jelent meg, az 1942-es újranyomás során 1000 új példány látott napvilágot. Lévai-Haiman 1.555. Fűzve, kékesszürke, merített kiadói borítóban, az első fedőborítón a címfelirat drapp vignettán. Jó példány.

 
Sold
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
9
 
5 db könyv - Erdei Ferenc: Futóhomok + Magyar falu + Magyar tanyák + Magyar város + Parasztok. Bp., Akadémiai. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
1
20608.

5 db könyv - Erdei Ferenc: Futóhomok + Magyar falu + Magyar tanyák + Magyar város + Parasztok. Bp., Akadémiai. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
11 000 HUF
29,81
EUR
,
34,38
USD
Number of bids:
0
 
Boccaccio, Giovanni: Dekameron I-III. köt. Ford.: R. Vay József. (A verseket Radó Antal fordította.) Bp. [1931], Könyvkedvelők, (Franklin-ny.), 333 p.+18 t.; 309 p.+24 t.; 294 p.+18 t. E mű illusztrációi a Boucher, Eisen, Gravelot rézmetszeteivel és könyvdíszeivel 1757-ben megjelent londoni Boccaccio-kiadás után készültek. Kiadói, aranyozott, lila színű egészvászon-kötésben, kissé kopott borítókkal, a gerincek és a borítók részben megfakultak, a 3. kötet gerincén kis sérüléssel, de belül jó állapotban.
1
20609.

Boccaccio, Giovanni: Dekameron I-III. köt. Ford.: R. Vay József. (A verseket Radó Antal fordította.) Bp. [1931], Könyvkedvelők, (Franklin-ny.), 333 p.+18 t.; 309 p.+24 t.; 294 p.+18 t. E mű illusztrációi a Boucher, Eisen, Gravelot rézmetszeteivel és könyvdíszeivel 1757-ben megjelent londoni Boccaccio-kiadás után készültek. Kiadói, aranyozott, lila színű egészvászon-kötésben, kissé kopott borítókkal, a gerincek és a borítók részben megfakultak, a 3. kötet gerincén kis sérüléssel, de belül jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
7 000 HUF
18,97
EUR
,
21,88
USD
Number of bids:
0
 
Kármán József irásai és Fanni hagyományai/Csokonai Mihály minden munkái/Kis János poetai munkái Pest, 1843-1846, Hartleben K. Adolf tulajdona, XVI h. + 148 h. + [1] t.: ill., 960 h. + [2] p. + C h. + [1] t.: ill., 462 h. + [1] p. + XLVI h. + [1] t.: ill. Három mű a Nemzeti Könyvtár sorozatból, egy kötetben . Kármán József irásai és Fanni hagyományai. Újra kiadta és bevezette: D. Schedel Ferenc [Toldy Ferenc]. Pest, 1843, Hartleben K. Adolf tulajdona, XVI h. + 148 h. + [1] t.: ill. Hártyapapírral védett címlapképen Fanni és Kármán portréját ábrázoló metszettel (Gedr. b. J. Rauh.) II. Csokonai Mihály minden munkái. A szerző saját kéziratai s az első kiadásokhoz gondosan egyengetve, számos kiadatlanokkal bővitve, jegyzésekkel világosítva s életrajzzal bévezetve. Kiadta: D. Schedel Ferenc [Toldy Ferenc]. Pest, 1844, Hartleben K. Adolf tulajdona, 960 h. + [2] p. + C h. + [1] t.: ill. Címlapképen Csokonai Vitéz Mihály portréját ábrázoló metszettel (Gedr. Bei J. Rauh.) III. Kis János poetai munkái. A szerző saját kéziratai- s az első kiadásokhoz gondosan egyengetve, kiadatlanokkal bővítve, jegyzésekkel s életrajzzal kiadta: D. Schedel Ferenc [Toldy Ferenc]. Pest, 1846, Hartleben K. Adolf tulajdona, 462 h. + [1] p. + XLVI h. + [1] t.: ill.+ Korabeli, aranyozott gerincű (minimálisan sérült) egészvászonkötésben  A Nemzeti Könyvtár az irodalompártoló Kisfaludy Társaság által 1843 és 1853 között megjelentett könyvsorozat volt, amelyben összesen hat kötet jelent meg. Jelen tétel a sorozat első (Kármán József irásai és Fanni hagyományai), harmadik (Csokonai Mihály minden munkái) és negyedik (Kis János poetai munkái) kötetét tartalmazza. A könyvsorozatot Toldy Ferenc [1847-ig Schedel Ferenc] (1805-1875) irodalomtörténész, akadémikus, a tudományos igényű hazai irodalomtörténet-írás egyik úttörője adta ki
1
20610.

Kármán József irásai és Fanni hagyományai/Csokonai Mihály minden munkái/Kis János poetai munkái Pest, 1843-1846, Hartleben K. Adolf tulajdona, XVI h. + 148 h. + [1] t.: ill., 960 h. + [2] p. + C h. + [1] t.: ill., 462 h. + [1] p. + XLVI h. + [1] t.: ill. Három mű a Nemzeti Könyvtár sorozatból, egy kötetben . Kármán József irásai és Fanni hagyományai. Újra kiadta és bevezette: D. Schedel Ferenc [Toldy Ferenc]. Pest, 1843, Hartleben K. Adolf tulajdona, XVI h. + 148 h. + [1] t.: ill. Hártyapapírral védett címlapképen Fanni és Kármán portréját ábrázoló metszettel (Gedr. b. J. Rauh.) II. Csokonai Mihály minden munkái. A szerző saját kéziratai s az első kiadásokhoz gondosan egyengetve, számos kiadatlanokkal bővitve, jegyzésekkel világosítva s életrajzzal bévezetve. Kiadta: D. Schedel Ferenc [Toldy Ferenc]. Pest, 1844, Hartleben K. Adolf tulajdona, 960 h. + [2] p. + C h. + [1] t.: ill. Címlapképen Csokonai Vitéz Mihály portréját ábrázoló metszettel (Gedr. Bei J. Rauh.) III. Kis János poetai munkái. A szerző saját kéziratai- s az első kiadásokhoz gondosan egyengetve, kiadatlanokkal bővítve, jegyzésekkel s életrajzzal kiadta: D. Schedel Ferenc [Toldy Ferenc]. Pest, 1846, Hartleben K. Adolf tulajdona, 462 h. + [1] p. + XLVI h. + [1] t.: ill.+ Korabeli, aranyozott gerincű (minimálisan sérült) egészvászonkötésben A Nemzeti Könyvtár az irodalompártoló Kisfaludy Társaság által 1843 és 1853 között megjelentett könyvsorozat volt, amelyben összesen hat kötet jelent meg. Jelen tétel a sorozat első (Kármán József irásai és Fanni hagyományai), harmadik (Csokonai Mihály minden munkái) és negyedik (Kis János poetai munkái) kötetét tartalmazza. A könyvsorozatot Toldy Ferenc [1847-ig Schedel Ferenc] (1805-1875) irodalomtörténész, akadémikus, a tudományos igényű hazai irodalomtörténet-írás egyik úttörője adta ki

 
The item is not available
Starting price:
40 000 HUF
108,40
EUR
,
125,00
USD
Number of bids:
0
 
Monumenta Literarum. I. sorozat: 1-12. füzet. - II. sorozat: 1-12. füzet. Szerk., és sajtó alá rendezte Király György. A könyvdíszeket tervezte Kozma Lajos. Gyoma, 1921-1922. Kner Izidor.  Monumenta Literarum. I. sorozat: 2-12. füzet. - II. sorozat: 1-12. füzet. A világirodalom kisebb remekművei legkiválóbb műfordítóink új fordításaiban. Szerkesztette, és sajtó alá rendezte Király György. A könyvdíszeket tervezte Kozma Lajos. Gyoma, 1921-1922. Kner Izidor. I. sorozat: 2. Apuleius, [Madaurensis Lucius Platonicus]: Amor és Psyche. Miletosi mese. , 3. Aucasin és Nicolete. Ófrancia széphistória. , 4. Bocaccio, Giovanni: Trattatello in laude di Dante, az az Dante dicsérete. , 5. Gyergyai Albert: Egy Árgírus nevű királyfiról és egy tündér szűzleányról való széphistória... , 6. Az híres neves varázsló és garaboncás D. Faustus János históriája... , 7. Milton, John: Kisebb költemények. , 8. Moliére, [Jean Baptise Poquelin]: A mucsai széplelkek. , 9. Coleridge, Samuel Taylor: Ének a vén tengerészről. , 10. Stifter, Adalbert: A pusztai falu. , 11. Vörösmarty Mihály: Cserhalom. , 12. Tolsztoj, [Lev Nikolaevics] Leó: A két zarándok.   II. sorozat: 1. [Lukianos, Samosata]: Alethes istoria azaz igaz história egy csodálatos utazásról a Holdban..., 2. [Kalidasa] Kálidásza: A király és a bajadér. Málaviká és Agnimitra. , 3. Hartmann von Aue régi német leventének híres-nevezetes versezete a szegény Henrik daliás, dús ifjú lovag... , 4. [Joannes Damascenus] Damascenus János: Az Szent Barlám és Szent Jozafát királfi életéről való igön szép legenda... , 5. Machiavelli, Niccoló: A maszlagról való vidám színjáték vagyis Mandragora... , 6. Montaigne, Michel [Eyquem] de: Essai... , 7. Cervantes Saavedra, Miguel de: A nemes, istenfélő és szépséges bolognai kisasszony... , 8. Zrínyi Miklós, gróf: Egy vadásznak keserves panaszkodása Viola kegyetlenségéről... , 9. Goethe, [Johann Wolfgang]: Novella. , 10. Poe, Edgar Allan: Az arckép. - A fekete macska. Két novella. , 11. Balzac, Honoré de: Jézus Krisztus Flandriában. , 12. Browing, Robert: Amerre Pippa jár. Dráma. A füzetek merített papírból készült, különböző színű, papírborítókban. A magyar könyvművészet kiemelkedő alkotása. A tipográfiai elrendezés Kner Imre munkája. Kiadói félvászon-mappákban, kopott borítókkal, a füzetek nagyrészt jó állapotban, de közte néhányon szakadás, gyűrődés, kisebb sérülés. Az I. sorozat 1. füzet hiányzik!
1
20611.

Monumenta Literarum. I. sorozat: 1-12. füzet. - II. sorozat: 1-12. füzet. Szerk., és sajtó alá rendezte Király György. A könyvdíszeket tervezte Kozma Lajos. Gyoma, 1921-1922. Kner Izidor. Monumenta Literarum. I. sorozat: 2-12. füzet. - II. sorozat: 1-12. füzet. A világirodalom kisebb remekművei legkiválóbb műfordítóink új fordításaiban. Szerkesztette, és sajtó alá rendezte Király György. A könyvdíszeket tervezte Kozma Lajos. Gyoma, 1921-1922. Kner Izidor. I. sorozat: 2. Apuleius, [Madaurensis Lucius Platonicus]: Amor és Psyche. Miletosi mese. , 3. Aucasin és Nicolete. Ófrancia széphistória. , 4. Bocaccio, Giovanni: Trattatello in laude di Dante, az az Dante dicsérete. , 5. Gyergyai Albert: Egy Árgírus nevű királyfiról és egy tündér szűzleányról való széphistória... , 6. Az híres neves varázsló és garaboncás D. Faustus János históriája... , 7. Milton, John: Kisebb költemények. , 8. Moliére, [Jean Baptise Poquelin]: A mucsai széplelkek. , 9. Coleridge, Samuel Taylor: Ének a vén tengerészről. , 10. Stifter, Adalbert: A pusztai falu. , 11. Vörösmarty Mihály: Cserhalom. , 12. Tolsztoj, [Lev Nikolaevics] Leó: A két zarándok. II. sorozat: 1. [Lukianos, Samosata]: Alethes istoria azaz igaz história egy csodálatos utazásról a Holdban..., 2. [Kalidasa] Kálidásza: A király és a bajadér. Málaviká és Agnimitra. , 3. Hartmann von Aue régi német leventének híres-nevezetes versezete a szegény Henrik daliás, dús ifjú lovag... , 4. [Joannes Damascenus] Damascenus János: Az Szent Barlám és Szent Jozafát királfi életéről való igön szép legenda... , 5. Machiavelli, Niccoló: A maszlagról való vidám színjáték vagyis Mandragora... , 6. Montaigne, Michel [Eyquem] de: Essai... , 7. Cervantes Saavedra, Miguel de: A nemes, istenfélő és szépséges bolognai kisasszony... , 8. Zrínyi Miklós, gróf: Egy vadásznak keserves panaszkodása Viola kegyetlenségéről... , 9. Goethe, [Johann Wolfgang]: Novella. , 10. Poe, Edgar Allan: Az arckép. - A fekete macska. Két novella. , 11. Balzac, Honoré de: Jézus Krisztus Flandriában. , 12. Browing, Robert: Amerre Pippa jár. Dráma. A füzetek merített papírból készült, különböző színű, papírborítókban. A magyar könyvművészet kiemelkedő alkotása. A tipográfiai elrendezés Kner Imre munkája. Kiadói félvászon-mappákban, kopott borítókkal, a füzetek nagyrészt jó állapotban, de közte néhányon szakadás, gyűrődés, kisebb sérülés. Az I. sorozat 1. füzet hiányzik!

 
The item is not available
Starting price:
30 000 HUF
81,30
EUR
,
93,75
USD
Number of bids:
0
 
Heltai Jenő: A néma Levente. Előzéklapon a szerző mellett Bajor Gizi, Bilicsi Tivadar, Péchy Blanka, Törzs Jenő, Földényi László, Székely Lujza, Sennyei Vera, Szakáts Zoltán, Bacsányi Paula, Vándory Gusztáv, Pataki Miklós, Pillér Vera, az előadáson szereplő színészek autográf aláírásaival. Bp., é.n., Atheanaeum. 3. kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben, gerince erősen sérült és ragasztószalaggal javított, lapok tetején, szennylapon és borítón ázásnyommal.
1
20612.

Heltai Jenő: A néma Levente. Előzéklapon a szerző mellett Bajor Gizi, Bilicsi Tivadar, Péchy Blanka, Törzs Jenő, Földényi László, Székely Lujza, Sennyei Vera, Szakáts Zoltán, Bacsányi Paula, Vándory Gusztáv, Pataki Miklós, Pillér Vera, az előadáson szereplő színészek autográf aláírásaival. Bp., é.n., Atheanaeum. 3. kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben, gerince erősen sérült és ragasztószalaggal javított, lapok tetején, szennylapon és borítón ázásnyommal.

 
The item is not available
Starting price:
20 000 HUF
54,20
EUR
,
62,50
USD
Number of bids:
0
 
Andersen, Hans Christian: Die Nachtigall. Holzschnitte von Walter Preisser. (Számozott, aláírt). (Berlin), é.n. (cca 1920), Otto von Holten - Gotthard Laske, 45+(3) p.+ 8 (Walter Preisser egészoldalas fametszetei) t. Német nyelven. Kiadói félpergamen-kötés, jó állapotban, minimálisan foltos borítóval. Számozott (142./500), az első fametszeten, ill. az utolsó oldalon Walter Preisser által aláírt példány.
1
20613.

Andersen, Hans Christian: Die Nachtigall. Holzschnitte von Walter Preisser. (Számozott, aláírt). (Berlin), é.n. (cca 1920), Otto von Holten - Gotthard Laske, 45+(3) p.+ 8 (Walter Preisser egészoldalas fametszetei) t. Német nyelven. Kiadói félpergamen-kötés, jó állapotban, minimálisan foltos borítóval. Számozott (142./500), az első fametszeten, ill. az utolsó oldalon Walter Preisser által aláírt példány.

 
The item is not available
Starting price:
16 000 HUF
43,36
EUR
,
50,00
USD
Number of bids:
0
 
Ecsedy Judit, V[izkelety Andrásné]: Titkos nyomdahelyű régi magyar könyvek 1539 - 1800. Bp., 1996, Borda Antikvárium,(Mester-ny.) 246 p.+1 sztl. lev., 59 t. Készült 600 példányban!
1
20614.

Ecsedy Judit, V[izkelety Andrásné]: Titkos nyomdahelyű régi magyar könyvek 1539 - 1800. Bp., 1996, Borda Antikvárium,(Mester-ny.) 246 p.+1 sztl. lev., 59 t. Készült 600 példányban!

 
Sold
Starting price:
10 000 HUF
27,10
EUR
,
31,25
USD
Number of bids:
2
 
Mikszáth Kálmán: A fekete város I-III. köt. Posztumusz első kiadás!] Bp., 1911., Franklin, 205+3 p.; 182+1 p.;306+1 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, a III. kötet gerincen sérüléssel.
1
20617.

Mikszáth Kálmán: A fekete város I-III. köt. Posztumusz első kiadás!] Bp., 1911., Franklin, 205+3 p.; 182+1 p.;306+1 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, a III. kötet gerincen sérüléssel.

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
21,68
EUR
,
25,00
USD
Number of bids:
0
 
Bibliographia oeconomica ruralis Hungariae (Magyar Mezőgazdasági Könyvészet 1920-1935), VI. kötet. Szerk.: Matolcsi János. Mezőgazdasági Múzeum: Budapest, 1963. Kiadói papírkötésben, jó állapotú. Gerince kissé szakadt.
1
20618.

Bibliographia oeconomica ruralis Hungariae (Magyar Mezőgazdasági Könyvészet 1920-1935), VI. kötet. Szerk.: Matolcsi János. Mezőgazdasági Múzeum: Budapest, 1963. Kiadói papírkötésben, jó állapotú. Gerince kissé szakadt.

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Number of bids:
0
 
Bibliographia oeconomica ruralis Hungariae (Magyar Mezőgazdasági Könyvészet 1936-1940), VII. kötet. Szerk.: Matolcsi János. Mezőgazdasági Múzeum: Budapest, 1966. Kiadói papírkötésben, jó állapotú.
1
20619.

Bibliographia oeconomica ruralis Hungariae (Magyar Mezőgazdasági Könyvészet 1936-1940), VII. kötet. Szerk.: Matolcsi János. Mezőgazdasági Múzeum: Budapest, 1966. Kiadói papírkötésben, jó állapotú.

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Number of bids:
0
 

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment