Number of items: 381

20814.

1 600 HUF

20815.

800 HUF

20816.

1 400 HUF

Filadelfi Mihály: A szavak udvarát kutatom. Versek és jegyzetek. Békéscsaba, 1982. Új Aurora (Kner ny., Gyoma). 44 + [4] p. Egyetlen kiadás. 300 példányban megjelent verseskötet számozott példánya: 132. szám. Dedikált: ,,Táborszky Lászlónak barátsággal és szeretettel: Filadelfi Mihály. Békéscsaba, 1982. II. 2." (Új Aurora füzetek.) Fűzve, kiadói borítóban.
20817.

400 HUF
1,08
1,25

Ady Endre: Az új Hellász. Bp., 1920, Amicus. Hiányos papírkötés, viseltes állapotban.
20818.

2 800 HUF

Szenes Erzsi: Fehér kendő. Versek. Bp., Genius. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
20819.

2 400 HUF

20820.

1 600 HUF

Puzsér Róbert: Forrás. Magyar Dávid képeivel. Bp., 2008, Scolar. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
20821.

6 000 HUF

Duhamel, Georges:  Chronique des Saisons améres 1940-1943. (Dedikált.) Paris, 1944. Paul Hartmann (Imprimeries Réunies de Chambéry). 228 + [2] p. Első kiadás. Dedikált: ,,A Mademoiselle Jeanne Dorey [...] G. Duhamel". Georges Duhamel (1884-1966) francia orvos, író és költő, esszéíró, a Francia Akadémia tagja, 1930-tól megjelenő, hatalmas, tízkötetes regényfolyama tette híressé, mely hasonló portrét fest kora társalmáról, mint korábban Émile Zola regénysorozata. A megszállókkal és a kollaborálókkal egyáltalán nem szimpatizáló Duhamel Párizsban maradt 1940 után is, műveit a Gestapo betiltotta, eltiltották a publikálástól is. Beszédes című kötete, melynek címe magyarul a ,,Keserű évadok krónikája 1940-1943" fordítással adható vissza, valójában esszékötet - rövid írásokat ad közre, és irodalmi kérdések tárgyalása alatt voltaképpen a civilizáció fennmaradásának esélyeit elemzi. A kötet negyvennyolc írása nem idő-, hanem tematikus rendben követi egymást, három csoportra osztva, melyek címei magyarra fordítva: ,,Az értelem szerepéről a megpróbáltatások idején", ,,Vázlatok a civilizáció történetéhez", ,,Alakok és tájak". Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
20822.

4 800 HUF
13,01
15,00

Devecseri Gábor: Margitszigeti elégia. Versek. Első kiadás. (Bp.), 1945, Officina. (Officina ny.). 107,[3]p. DEDIKÁLT! Fűzve, kiadói papírborítóban, sarkán egérrágás
20823.

6 000 HUF

Erdélyi József: Tarka toll. Költemények. Pápa, 1931, Szerző. (Főiskolai ny.) 29 l. 1 sztl. lev. 200 mm. Első kiadás. DEDIKÁLT példány! Fűzve, kiadói borítóban, szép állapotban. A költő egyik ritka verseskötete. Hozzá a költő egy gépelt verskézirata javításokkal
20824.

6 000 HUF

Németh József, kiskamondi:  Nemzeti költészet. Írta Kiskamondi Németh Jóska vándor tanyai költő [Alkalmi háborús költemények, 1914]. Czelldömölk, 1914. [Szerző] - Dinkgreve Nándor könyvnyomdája. [4] p. Egyetlen kiadás. A Hazafi Verai János vándor poéta nyomán járó naiv költő, Kiskamondi Németh József életét a dunántúli falvak között járva élte le, megélhetését az általa kiadott, költészeti darabjait tartalmazó alkalmi nyomtatványok biztosították. Az úton nemzeti szín szalaggal felpántikázott mogyorófa bottal járó poéta, Kiskamondi Németh Jóska emlékezete a dunántúli falvak emlékezetében sokáig megmaradt. Díszkeretes szövegoldalakon elhelyezett versei ezúttal az első világháborús magyar hadi sikereket méltatják, illetve fenyegetéseket tartalmaznak a haza ellenségei számára. Tartalma: Éljen I. Ferenc József! - Szervusz, Török testvér! - Nándorfehérvár. Az oldalakon apró foltosság. Egyetlen lap, hajtogatva, borító nélkül.
20825.

3 800 HUF
10,30
11,88

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF