Number of items: 381

20826.

2 400 HUF

20827.

2 400 HUF

20828.

3 000 HUF

20829.

2 400 HUF

Berkesi András:  Pisztrángok és nagyhalak. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, 1967. Magvető Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 517 + [3] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Bakó Istvánnénak nagy szeretettel: Berkesi András. 967. V. 30". Berkesi András (1919-1997) ÁVH-s vallatótiszt, lektűríró, dramaturg, a Kádár-kor rendkívül futtatott krimi- és kalandregényírója. Közérzet-regényében a szocialista erkölcsről való elmélkedéseket melodramatikus betétek gazdagítják. Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
20830.

2 400 HUF

20831.

2 400 HUF

Verne, [Jules] Gyula: Kéraban, a vasfejű. I-II. köt. Ford.: György Aladár és Illésy Piroska. Bp., é.n. (cca 1910-1920), Franklin-Társulat, 208 p.; 209-423 p. Negyedik kiadás. Egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, a borítókon némi kopottsággal, a II. kötet gerincen kis sérülésekkel, helyenként kissé foltos lapokkal, mindkét kötetben tulajdonosi névbejegyzéssel (Binder György) és ex libris-szel (Binder Éva).
20832.

5 000 HUF

20833.

5 000 HUF

Gyűjtemény Ady Endre verseiből. Nyugat Könyvtár 1-3. sz. Szerk.: Fenyő Miksa és Hatvany Lajos. Kulinyi Ernő ALÁÍRÁSÁVAL. Bp., Nyugat.Kiadói papírkötés, sérült borító, kopottas állapotban.
20834.

4 000 HUF

Ludas Matyi zenés vidám játék 3 felvonásban (6 képben) írta Dékány András Liszt NÁndor verseire zenéjét szerezte Laursin Miklós. Bemutatta a Nemzeti Színház. Mindhárom szerző által DEDIKÁLT példány 32p. Amatőr félvászon kötésben
20835.

4 000 HUF

20836.

1 000 HUF

Tollas Tibor: Évgyűrűk -- versei. München, 1979. Nemzetőr, Kiadói kartonált papírkötésben 96p. DEDIKÁLT!
20837.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF