Art-ceramics Number of items: 320
3153446
11342
467
120000
Art-ceramics
Lonkay Antal (1904-1955), Keramos Rt. Nógrádverőce: A hamelni patkányfogó. Mázas kerámia. Jelzett: alján Keramos jelzés (1923-tól 1927-ig Gorka Gézával közösen), oldalán Lonkay felirat. Kis mázkopásokkal, 22x28 cm /// "A történet alapja egy régi német monda, főszereplője pedig egy furcsa külalakú férfi, aki egyedül, gyalogszerrel vándorolt. Különböző színű anyagokból összevarrt ruhája után az emberek tarka furulyásnak hívták, és arról volt híres, hogy furulyaszóval szabadítja meg a városokat a patkányoktól. Amikor ez a férfi elérkezett Hameln városába, itt is felajánlotta a segítségét, persze bizonyos összeg fejében. A polgárok beleegyeztek, ő pedig furulyázni kezdett. A zene hallatára előjöttek a patkányok, és szépen libasorban követték a férfit, aki a Weser folyóba vezette a rágcsálókat, azok pedig belefulladtak a vízbe. Amikor a patkányfogó vissszatért a városba, és követelte a fizetségét, a polgárok megtagadták tőle a pénzt. Erre a férfi újra furulyázni kezdett, ám most a gyerekeket csalta ki a városból a hangszerével. A város melletti domboldalon egyszer csak egy kapu nyílt, mintegy a semmiből, és a férfi bevezette oda a gyerekeket, majd a nyílás nyomtalanul eltűnt, a gyerekekkel és a patkányfogóval együtt, mindörökre"
120 000 HUF
3054410
11343
467
180000
Art-ceramics
180 000 HUF
3025004
11344
467
38000
Art-ceramics
38 000 HUF
3131700
11345
467
60000
Art-ceramics
Kovács Margit (1902-1977): Imádkozó angyal gyertyatartó. Jelzett, tetejénél ütődésnyommal, m: 19 cm
60 000 HUF
3098424
11346
467
38000
Art-ceramics
Pál Ilona (1937-2016): Konstruktív falitál. Színes mázakkal festett kerámia, jelzett, hibátlan, 24x24 cm
38 000 HUF
3095279
11347
467
50000
Art-ceramics
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Zenélő hölgy. Gyertyatartó és virágtartó részekkel. Jelzett, alján sérüléssel, m: 27,5 cm
50 000 HUF
3040265
11348
467
14000
Art-ceramics
14 000 HUF
3116945
11349
467
42000
Art-ceramics
42 000 HUF
3095270
11350
467
30000
Art-ceramics
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Kínáló hölgy. Jelzett, talpán egy pattanással, ettől eltekintve jó állapotban, m: 31 cm
30 000 HUF
2823397
11351
467
22000
Art-ceramics
Capodimonte jellegű, monumentális fajansz kancsó, szép állapotban, m: 45 cm
22 000 HUF
3153684
11352
467
Art-ceramics
Kétfüles edény. Indokína, cca 17-19..sz, kopott, m: 23 cm
18 000 HUF
3040268
11353
467
Art-ceramics
Füzesi Zsuzsa (1953-): Kisváza. Jelzett, hibátlan, m: 10 cm
1 000 HUF
up to 1.000 HUF
100 HUF
up to 5.000 HUF
200 HUF
up to 10.000 HUF
500 HUF
up to 20.000 HUF
1.000 HUF
up to 50.000 HUF
2.000 HUF
up to 100.000 HUF
5.000 HUF
up to 200.000 HUF
10.000 HUF
up to 500.000 HUF
20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF
50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF
100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF
200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF
500.000 HUF
over 10.000.000 HUF
1.000.000 HUF
further page navigation Auction house