Tétel

3 000 HUF

Description:

Weninger Antal: Szellem és egészség - A gyógyítóművészet új irányai - Orvos a lélekért. [Három kötetbe kötve.] Budapest, (1941). Vörösváry Könyvkiadóvállalat (K. J. nyomda - Pesti Lloyd-Társulat ny.) 168 p.; 152 p.; 166 + [2] p. Weninger Antal (1902-1993) orvos, újságíró, a jóga honi népszerűsítője, az első magyar jógakönyv szerzője. A három kötet a szerző napilapokban megjelenő orvostörténeti, kultúrtörténeti, népegészségügyi cikkeiből áll össze. A pszichoszomatikus betegségek szakértőjeként és a természetes gyógymódok híveként Weninger Antal a test és lélek harmóniájából származtatja az egészséget. Néhány cikke az 1930-as évek végétől hazánkban is népszerűvé váló jógát méltatja, más cikkeiben az étkezés és életmód reformjára hívja fel a figyelmet. A Magyar Nemzet napilap ,,Szellemi honvédelem" rovatának munkatársaként írt cikkei a német eugenetikai irányzattal szemben foglalnak állást. Egységes, aranyozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk