Printed Materials

Number of items: 407

1881 Catalogus codicum Bibliothecae Universitatis R. Scientiarum Budapestinensis 155p. Sérült, szétvált fűzéssel.
17846.

900 HUF
2,44
2,81

17847.

4 400 HUF
11,92
13,75

1883 A keszthely-dobogói sírmező leletei. 18 tábla, közötte 3 db látkép, a többi a leleltekről készült rajz Galba Károly keze által Weinwurm kiadásában. 30x36 cm Ismeretlen kiadás. Kötés nélkül, egy lap kissé sérült. Dobogó, Zala vmegyében, Keszthelytől Ny-ra emelkedő domb, melyben nagy mennyiségü sirt ástak fel. 1879 óta Lipp Vilmos keszthelyi premontr. gimn. igazg. rendszeres ásatásokat rendezett itt s 1882-ig 2034 sirt bontott fel s 4000-nél több ezüst-, bronz-, vas-, csont- és agyagtárgyat, valamint tömérdek sok üveg-, agyagkő- és borostyánkő-gyöngyöt gyüjtött. A nagy temető korát a IV. sz. végére v. az V. elejére teszik s avar eredetünek tartják
17848.

4 800 HUF
13,01
15,00

1884, 1943 2 db halotti értesítő a Nánássy család tagjairól.
17849.

3 000 HUF

1884-1885 Nefelejcs szépirodalmi emlék-lapok, jelenből a jövőnek. III. évf. 3. és 7. számok. Pápa, 1884. nov. 1. és 1885. jan. 1. Pápa, Debreczeny Károly-ny., kissé foltos lapokkal, 17-24, 49-52 p.
17850.

800 HUF

1884 Koszorú. A Petőfi Társaság Heti Közlönye. szerkeszti Szana Tamás. II. kötet, teljes második félév bekötve. Korabeli sérült papírkötésben. Savas lapok széle néhol töredezett.
17851.

6 000 HUF

1898 A Magyar Gazdaságtörténelmi Szemle V. évf. 1-7, 9-10. szám. Szerk.: Paikert Alajos és Tagányi Károly. Bp., Országos Magyar Gazdasági Egyesület,("Pátria"-ny.) Papírkötések, foltos borítókkal, a gerinceken kisebb-nagyobb hiányokkal, az 1. füzet borítója hiányos, sérült.
17852.

1 800 HUF

1890 Szántóvetők Lapja I. évf. 2. szám. 10p.
17853.

3 000 HUF

cca 1890-1900 Théatre de l'Opéra, 2 db francia színházi témájú illusztráció. Színes litográfia, papír, jelzett (Lith. Godard, Paris). Az egyiken kis lapszéli sérüléssel, kissé koszos lapok, lapméret: 28x21 cm és 29,5x21 cm
17854.

3 000 HUF

1890 Báli emlék nyomtatott címke + 2 mulatozókat ábrázoló, későbbi grafika
17855.

1 200 HUF

17856.

2 000 HUF

cca 1890-1900 Théatre de l'Opéra Comique - Une Danseuse dans Don Pedro. Színes litográfia, papír, jelzett (Lith. Godard, Paris). A lap széle foltos, lapméret: 29,5x21 cm
17857.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF