Printed Materials

Number of items: 407

Pesti Hírlap 1842 október 13-i száma, illetve 2 lap az előző számból. 717-728p. Foltos, szakadt.
17822.

1 600 HUF

Vierteljahrsschrift aus und für Ungarn. 1843 1 kötet 1-2. füzet   Leipzig, 1844 Georg Wigand (Bernh. Tauchnitz jun.).  [4] + 159 p. + [4] + 207 p. Herausgegeben von Dr. Emrich Henszlmann. Korabeli aranyozott félvászon kötésben foltos lapokkal Henszlmann Imre a külföld felvilágosítására, a szlávok magyarellenes hírterjesztésének megakadályozására és ellensúlyozására indította folyóiratát.
17823.

4 800 HUF
13,01
15,00

17824.

9 500 HUF
25,75
29,69

17825.

1 400 HUF

cca 1857-1867 régi újságok, össz. 6 db: Nemzeti Képes Újság, 1863, 18. sz.; Hölgyfutár, 1863, 28. sz.; Vasárnapi Ujság, 1857.II.1., benne Petőfi István írása bátyjáról ("Ujabb adatok Petőfi Sándor gyermekkoráról"); Bolond Miska, 1864, 35. sz.; Magyarország és a Nagyvilág, 1869, 8. sz.; Fővárosi Lapok, 1867, 168. sz.; vegyes, többségében jó állapotban
17826.

6 000 HUF

1859 ,,Anno domini millesimo ...", templom részletrajzok (könyvmelléklet). Litográfia, papír, jelzett: Ny. Rohn A., Pest, 1859. Hajtott, jó állapotban, 21,5x28 cm
17827.

1 000 HUF

17828.

3 200 HUF
8,67
10,00

17829.

3 200 HUF
8,67
10,00

17830.

1 800 HUF

Magyar Sion. Egyháztörténelmi havi folyóirat. Szerkeszti és kiadja Knauz Nándor. Negyedik évfolyam. Esztergom, 1866. Horák Egyed. 480 p. Korabeli, aranyozott félvászon-kötésben, márványozott lapszéllel.
17831.

3 200 HUF
8,67
10,00

Magyar Sion. Egyháztörténelmi folyóirat.szórványszámok, harmadik évfolyam 2., 4., 5. Ötödik évfolyam: 1., 2., 4., 6-12.füzetek  Esztergom, 1866-67 Horák Egyed. Kiadói papírborítóval vegyes állapotban
17832.

2 600 HUF
7,05

1867 Hazánk s a külföld. Szépirodalmi, ismeretterjesztő és társaséleti képes heti közlöny. [III. évf.], 13-23,25-32. számok, összesen 19 szám. Szerk.: Szokoly Viktor. Pest, 1867, Emich Gusztáv, 4+193-208; 209-221, 225-240; 241-256;257-272;273-288,289-304;305-320,321-336,337-352,353-368;385-400, 401-416;417-432;433-448;449-464; 465-480,481-496;497-512 p.  Gazdag, izgalmas fametszetű képanyaggal, közte Rusz Károly (1811-1899) grafikus képeivel illusztrált. Izgalmas magyar vonatkozású helyszínek képeivel, 1848/49-es eseményekre vonatkozó írásokkal, 48/49-es katonatisztek, tábornokok portréival, párizsi világkiállítás képeivel, koronázásra vonatkozó írásokkal és képekkel. Kiadói papírkötés, szakadt borítókkal, kijáró lapokkal, sérült, hiányos lapokkal (303/304,319/320, 335/336, 350/351, 367/368, 399/400, 463/464, 479/480), két lapon bejegyzésekkel (314, 315.)
17833.

7 000 HUF
18,97
21,88

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF