Antique

Number of items: 133

Pajzán, erotikus, ördögös, bronz pecsétnyomó, nincs vésve, m: 8 cm
11735.

3 000 HUF
16

Antik afikai csontfaragás, korának megfelelő állapotban, h: 12 cm
11736.

8 000 HUF

Amulett. Közép-ázsiai "tigrisfog" amulett csont faragvánnyal és fém szerelékkel, jó állapotban, h: 8,5 cm
11737.

26 000 HUF
70,46
81,25

2 db kis fém tacskó figura. 6 cm
11738.

5 000 HUF

Ezüst(Ag) rátétes képkeret, jelzett, belső méret: 13,5×8,5 cm, külső méret: 16,5×11 cm
11739.

16 000 HUF
43,36
50,00

Golyóöntő szerszám XIX. sz. eleje. 12 cm
11740.

10 000 HUF

Csont szivartartó, fa betéttel, hajó motívumokkal díszített, h: 16,5 cm
11741.

10 000 HUF
10

Kissi kőfaragás. Sírfigura, korának megfelelő állapotban, Guinea, 16-19. század ?. m: 35 cm.  A nyugat-afrikai Sierra Leonéban élő Kissi törzs tagjai általában úgy tartják, hogy egy ősi szellemet, az élők és az istenek közötti közvetítőt jelképez. Egy másik felfogás szerint egy termést irányító szellemet ábrázol, egy szentélyben elhelyezett képmást, amely a jó termést hivatott biztosítani. Egy másik felfogás szerint a gonosz szellemek távoltartására használták. Lehetetlen pontosan megmondani, hogy miért is készültek ezek a szobrok. Évszázadokkal ezelőtt az ősök imádata gyakori volt a Kissi nép körében, a szobrokat a falu vezetői rendszeresen felajánlásokkal ajándékozták meg, és mindenféle eszközt használtak a boszorkányság és a rosszindulatú szellemek elhárítására. /  It?s generally believed to represent an ancestral spirit, a mediator between the living and the divine. Another school of thought suggests it represents a spirit governing crops, an effigy placed in a shrine to insure a good harvest. Still another suggests it was used to keep evil spirits away. It?s impossible to say exactly why this statue was created. Centuries ago ancestor worship was common among the Kissi, statues were regularly presented with offerings by village headmen, and all sorts of devices were used to ward off witchcraft and counteract malevolent spirits.
11742.

160 000 HUF
433,60
500,00

Antik afrikai marimba, fa, részben működik, 57x34 cm
11743.

11 000 HUF
29,81
34,38

Keleti kézi csomózású szőnyeg / faliszőnyeg, pengetős zenészeket ábrázoló mintával, halványult, cca 150x120 cm
11744.

7 000 HUF
18,97
21,88

Régi csikóbőrös kulacs, szép állapotban, m: 28 cm
11745.

3 000 HUF

Mulatozók, bronzírozott fém falitál, kopással, akasztható, d: 27,5 cm
11746.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF