Books: History

Number of items: 131

Börtönfelkelés. Sátoraljaújhely, 1944. március. 22. Szerk.: Dr. Székely Klára. Bp., 1994., Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetsége. Kiadói papírkötés. Az egyik dokumentumgyűjtő, kutató, Bárdos Lajos által dedikált.
15772.

1 200 HUF

Hillebrand Jenő-Bella Lajos: Az őskor embere és kultúrája, különös tekintettel hazánkra. Pantheon Ismerettára. Bp., 1921, Pantheon. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval.
15773.

1 200 HUF

Bernard Le Calloc'h: Charles de Gaulle indulása. Ford.: Schneller Dóra. Bp.,én.,Gróf Klebelsberg Kiadó. Második kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
15774.

1 000 HUF

Gonda Imre - Niederhauser Emil: A Habsburgok. Egy európai jelenség. Bp., 1978, Gondolat. Második kiadás. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
15775.

1 200 HUF

A.T. White: Elsüllyedt világok. Bp., 1950, Dante. Félvászon-kötés.
15776.

1 000 HUF

Klabund: Borgia. Bp., é.n. Anonymus. Kiadói papírkötésben.
15777.

1 000 HUF

Johan Huizinga: A középkor alkonya. Az élet, a gondolkodás és a művészet formái Franciaországban és Németalföldön a XIV. és XV. században. Bp., Helikon. Kiadói egészvászon-kötés papír védőborítóban.
15778.

1 000 HUF

Gáspár Zoltán: Húsz év története. 1918-1938. Bp.,1939.,Pantheon. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
15779.

1 600 HUF

Joszif Visszarionovics Sztálin. rövid életrajz. Bp., 1949, Szikra. Kiadói egészvászon kötés, volt könyvtári példány.
15780.

800 HUF

Teleki Sándor: Emlékezzünk régiekről. Emlékezések és levelezés. Bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel közzéteszi: Csetri Elek. Bukarest, 1973, Kriterion. Kiadói papírkötés. A bevezető tanulmány és jegyzet író Csetri Elek dedikációjával.
15781.

1 000 HUF

Bokor Péter: Századunk képei. Bp., 1968, Gondolat. Sok érdekes képpel. Egészvászon kötés, volt könyvtári példány.
15782.

1 000 HUF

Az igazság a Nagy Imre ügyben. Bruxelles, 1959., Európai Petőfi kör, (Distributed by Big Ben Publishing Co., Mono Press Co.-ny., London.) Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, részben felvágatlan lapokkal.
15783.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF