Claire Kenneth [Kölcsey Kende Klára]: Május Manhattanben. New York, 1959, Bárdossy&Nonn. A hányatott sorsú Amerikába emigrált magyar írónő által dedikált példány. Vászonkötésben, jó állapotban.
4 db könyv-Magvető. A magyar irodalom élő könyve. Összegyűjtötte Móricz Zsigmond. Facsimile kiadás. Bp., 1940, Kelet Népe; Gróf Bánffy Miklós: A fali írás harmadik szava: Darabokra szaggattatol. 1940, Erdélyi Szépmíves Céh; Az utolsó királysas. Erdélyi József költeményei 1924-1928. Pápa, 1928; Kossuth Lajos iratai V. kötet. Történelmi tanulmányok. Bp.,(1895), Athenaeum. Kiadói félvászon és kartonált kötés, kötetenként változó, kopottas állapotban, külső előlap hiányzik.
A magyar kereskedő könyve I-IV köt (4 db) Szerk: Schack Béla. Teljes! Bp 1907-1911. Révai. A kereskedelmi tudnivalók enciklopédiája, kereskedők, pénzintézeti tisztviselők, iparosok, bírák, ügyvédek és hivatalnokok számára. Kiadói, egységes aranyozott egészvászon Gottermayer kötésben. Szép állapotban
Schmid Kristóf ifjusági iratai, ötödik, egészen újra átdolgozott magyar kiadás uj beszélyekkel bővítve és egy-egy acélmetszettel díszítve Sujánszky Antal szerkesztése alatt. Bp., 1873. Athenaeum. I.-VIII. 4 kötetben 4 t. (Fuchsthaller metsz.) Korabeli félvászon kötésben
Nordau, Miksa: Konvencionális Hazugságok modern kultúréletünkben. Bp., 1913, Politzer Zsigmond és fia. Kicsit kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.