Freimaurerei

Zahl der Lose: 6

[Lumignon, P. - Pelz, Eduard]: Hephata oder Denkwürdigkeiten und Bekenntnisse eines Freimaurers. [Hephata avagy Egy szabadkőműves emlékiratai és vallomásai.] Mit erläuternden Abbildungen. Leipzig, 1836, Karl Andrä, XII+316 p.+1+15 t. Első kiadás. Német nyelven. Bekötött eredeti papírborítókkal. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, a címlap előtti lapon és egy táblán szakadással, kissé foltos lapokkal, Thurzó János possessori bejegyzésel. (Feltehetőleg arról a Thurzó Jánosról lehet szó, aki 1848-ban Bihar vármegye alispánja volt.)
11422.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,16
176,47
Robert Freke Gould:The History of Freemasonry I-III. London, 1885-87. Thomas C. Jack. [6], 504; [4], 502; [4], 502p. Kiadói aranyozott félbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel, borútokon kopásokkal, a 3. köteten foltokkal, néhány foltos lappal / In half leather binding, with some wear and stome rust on the pages
11423.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,16
176,47
Mandello Károly: A szabadkőművesség és a társadalomtudomány. Kioktató előadások gyűjteménye. I. köt. Német nyelven tartotta ~. Ford.: Schlatter Alfréd. Bp., 1902, Pesti Könyvnyomda Rt., XIX+178 p. [Unicus!] Kiadói papírkötés, sérült borítóval, sérült, nagyrészt hiányos gerinccel.
11424.

Rufpreis:
24 000 HUF
64,86
70,59
Barcsay Adorján: A szabadkőművesség bűnei. - Palatinus József: Egy vidéki páholy titka. - A Magyarországi Symbolikus Nagypáholy védelme alatt működött páholyok tagjainak névsora. Előszóval ellátta: Wolff Károly. I. rész. [I. köt.] Bp., 1921, Egyesült Keresztény Nemzeti Liga (Kertész József-ny.), VIII+248 p.+ 2 (kétoldalas) t. Második kiadás. Kiadói papírkötés, helyenként kissé foltos, sérült lapokkal, javított borítóval, a címlapon ceruzás névbejegyzéssel (Salzmann).
11425.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Weninger Antal: A szabadkőműves jelképek lélektani jelentősége. Reform Könyvtára II. (Ahogyan egy neofita látja). Irta és a Reform 1946. júliusi 1-i munkáján felolvasta: - -. (Bp.), 1946., Reform, (Otthon-ny.), 16 p. Kiadói papírkötés.
11426.

Rufpreis:
8 000 HUF
11427.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

42. Große Auktion:
Besichtigung: vom 22. April bis 2. Mai

  Veranstaltungen