Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 72

Szana Tamás: Örök emlékek. Bp.,1892, Szépirodalmi Könyvtár, (Rózsa Kálmán és neje-ny.), 142+2 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Jó állapotban. Egyetlen kiadás. Ritka!
15460.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Bessenyei György: Magyarországnak törvényes állása. III. Magyar Irodalmi Ritkaságok 57. sz. Bp.,(1941), Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány.   A szerkesztő, Vajthó László (1887-1977) irodalomtörténész, műfordító dedikációjával Bottyán János (1911-1984) református lelkész, író, szerkesztő részére.
15461.

Rufpreis:
3 000 HUF
Scherz Ede: A rádió humora. Bp., 1931, szerzői. A szerző dedikácójával. Kicsit sérült vászonkötésben, jó állapotban.
15462.

Rufpreis:
3 000 HUF
Fényes Elek: Szózat a magyar biztosító társulat érdekében. Bécs, 1859, Sommer Lipót-ny., 110 p. Papírkötésben, az eredeti borító hiányzik, fénymásolt borítóval pótolták, de a borító nem lett a könyvtesthez illesztve, foltos, a címlapon 1975-ös rábélyegzéssel.
15463.

Rufpreis:
3 000 HUF
13
Bolgár költők antológiája. Fordította és összeállította: Dimo A. Boikliev. Bp.,(1938), Irók Gazdasági Egyesülete,(Merkantil-nyomda (Havas Ödön-ny.), 240 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés. Első kiadás.  A fordító, Dimo A. Boikliev (1903-1992) műfordító, tolmács, egyetemi tanár dedikációjával Bornemisza Géza (1895-1983) a Gömbös-,Darányi-, Imrédy-, Kállay-kormányok kereskedelmi, iparügyi, valamint kereskedelem- és közlekedésügyi miniszterének részére.
15464.

Rufpreis:
3 000 HUF
Dr. Völgyesi Ferenc: Férfi lélek - női lélek. A yang-yin elv a természetben. Bp.,1943, Vörösváry Kiadóvállalat, 432 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval, a 6-11. oldalak között kijáró lapokkal. A szerző által dedikált.
15465.

Rufpreis:
3 000 HUF
Petrovics László: Belliusi Baross Gábor volt magyar kereskedelmi miniszter élete. Eperjes, 1892, Kósch Árpád, 1 t. +4+96p. Átkötött félvászon-kötés, intézményi bélyegzővel, jó állapotban.
15466.

Rufpreis:
2 000 HUF
Hamlet. A szegedi bemutató századik évfordulójára. Szerk.: Paku Imre. Szeged, 1941, Szeged Városi Nyomda (Az Egyetemi Színjátszó Társaság ismertető füzetei 1.). Papírkötésben, jó állapotban.
15467.

Rufpreis:
2 000 HUF
Thewrewk István: Neveld önmagadat! Szünidei olvasmányul a tanulóifjúságnak. Győr, 1897, Nitsmann József-ny.,18 p. Kiadói papírkötés.   A szerző, (Ponori) Thewrewk István (1863-1931) író, hírlapíró dedikációjával Dr. Bánóczy Gyula (1862-1948) orvos, Egyesült Keresztény Liga győri elnöke, a Dunántúli Bélyeggyűjtők Egyesületének elnökének szóló dedikációval.
15468.

Rufpreis:
2 000 HUF
15469.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,95
6,47
Muraközy Gyula: Este az erdőn. Versek. Kecskemét, 1921, Első Kecskeméti Hírlapkiadó-, és Nyomda Rt., 175 p. Kiadói papírkötés. A szerző, Muraközy Gyula (1892-1961) által dedikált.
15470.

Rufpreis:
2 000 HUF
Jókai Mór: Emlékbeszéd Rudolf trónörökösről és egyéb beszédek. (Benne Kossuth Lajos emlékezete c. írással is.) Magyar Könyvtár 46. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 71 p. Kiadói papírkötés, ragasztott gerinccel, egy-két felvágatlan lappal. Első kiadás.
15471.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF

Aktuell ausgerufenes Los
Katalognummer: