Kunst, Antikvitäten

Zahl der Lose: 23

1899 Katonai szolgálat kezdetére készített, díszes vésésekkel ellátott tiszti kard. A pengében grafikus marásokkal,pegazusok között császári címer, Treu bis in den Tod felirattal, tulodlalán görög harcosok közrefogta dátum 1899. August 8, ami a szolgálati időt kezdetét jelezhette. A pengetőn Weyersberg&Stamm Solingen. Eisenhauer jelzéssel. A markolatgombon nemesi korona és AB jelzések. /  1899 Officers dagger ornamented to commemorate the begining of the service. On the blade Austrian Emperors eagle with letters FJ. and Graphical figures: pegasi, Greek warriors and inscrition Treu bis in den Tod. On the hilt button noblemans crown and initials AB. 101 cm
11090.

1899 Katonai szolgálat kezdetére készített, díszes vésésekkel ellátott tiszti kard. A pengében grafikus marásokkal,pegazusok között császári címer, "Treu bis in den Tod" felirattal, tulodlalán görög harcosok közrefogta dátum 1899. August 8, ami a szolgálati időt kezdetét jelezhette. A pengetőn Weyersberg&Stamm Solingen. Eisenhauer jelzéssel. A markolatgombon nemesi korona és AB jelzések. / 1899 Officer's dagger ornamented to commemorate the begining of the service. On the blade Austrian Emperor's eagle with letters FJ. and Graphical figures: pegasi, Greek warriors and inscrition "Treu bis in den Tod". On the hilt button nobleman's crown and initials AB. 101 cm

Rufpreis:
100 000 HUF
270,27
294,12
30
cca 1900 Orosz utazó ikon (poliptychon), bronz, erősen hiányos zománc díszítéssel, egyik zsanér sérült, 16×9 (összecsukva) 16×36 cm (kinyitva) /  cca 1900 Russian traveler poliptychon, brass, with damaged enamel ornament, one hinge is missing, clesd: 16×9 cm, opened: 16×36 cm
11091.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
cca 1910 Nissel & Sikora Wien színházi táska, ezüst, zománc berakással és csont kámeával a közepén, belseje hasított bőr kisebb szakadásokkal, jelzett, 12×10 cm /  cca 1910 Nissel&Sikora Wien theatra case, silver (Ag.), with enamel inlay, with small damages, with hallmark, 12×10 cm
11093.

Rufpreis:
34 000 HUF
91,89
100,00
11094.

Rufpreis:
24 000 HUF
64,86
70,59
Ezüst (Ag.) fejű mogyorófa sétapálca, jelzett, gumitalp hiányzik, h:87 cm /  Wooden walking stick, with silver (Ag.) head, with hallmark, l: 87 cm
11095.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Berndorf kétágú gyertyatartó párban, Gazdagon díszített alpakka, súlyozott, jelzett, jó állapotban, kivehető felső résszel m:44 cm (2×) /  Two Berndorf candelsticks, richly ornated alpacca, with hallmark, in good condition, h: 44 cm
11096.

Rufpreis:
28 000 HUF
75,68
82,35
Jakubowski & Jarra (Krakkó) monogramos cukortartó, ezüstözött alpakka, jelzett, gravírozott, formaszám: 46, 12×10×8.5 cm /  Sugar rack, silver-plated alpacca, hallmarked, with Jakubowski&Jarra (Kraków) initials, serial No.: 46, 12×10×8.5 cm
11097.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
XIX. századi utazóláda, hajóláda mintás réz borítással, búzavirág és négylevelű lóhere mintával. Jelzett. Egyik füle leszakadt, néhány kisebb veret hiányzik róla. a lábrészből kis darab hiányzik 52x42x73 cm Hozzá szobai tartó. Jó optikai állapotban. /  Ornamented Victorian traveller-, steamer chest. Slightly damaged 52x42x73 cm
11098.

Rufpreis:
80 000 HUF
216,22
235,29
cca 1920 Mátrai Antal és Társa tűzoltókészülék, réz, pontos használati utasítással, m:60 cm /  cca 1920 Mátrai Antal & Co. copper fire extinguisher with detailed instructions of use, h: 60 cm
11099.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
Díszes tűzoltó síp, réz, poncolt, szíjjal, m: 11 cm /  Decorated firemans whistle, copper, with band, h: 11 cm
11100.

Díszes tűzoltó síp, réz, poncolt, szíjjal, m: 11 cm / Decorated fireman's whistle, copper, with band, h: 11 cm

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
Igényesen faragott fa sétabot, figurális marok résszel, csont berakással, alján apró repedéssel, m:98 cm /  Richly ornated carved wooden walking stick with figurative grip, with bone inlay, with small crack, h: 98 cm
11101.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,54
44,12
Antik asztali lámpa, nem működik, hiányzik néhány csavar, réz-vászon, apró horpadásokkal, m:52 cm /  Antique lamp, doesnt work, copper with textile, with small damages, h: 52 cm
11102.

Antik asztali lámpa, nem működik, hiányzik néhány csavar, réz-vászon, apró horpadásokkal, m:52 cm / Antique lamp, doesn't work, copper with textile, with small damages, h: 52 cm

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF