Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 56

Bródy Sándor: Az ezüst kecske. Díszítették magyar festők.  Bp., (1898). Pallas 150p. + 22 t. (részben színes, hártyapapírral) Az első lapon Jókai Mór sajátkezű unokahúgának gyermekének, Hegedűs Rózsikának, a kereskedelmi miniszter gyermekének szóló dedikációval! A borítófedélen látható fémplakett Fadrusz Jánosné munkája,  Aranyozott egészvászon kötésben, itt-ott kis foszlással, de ép, jó állapotban.
12113.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
Laboulaye, Edouard: Nouveaux contes bleus. Dessins par YanDargent. Paris, 1868. Furne, Jouvet Az első lapon Jókai Mór sajátkezű, unokahúga gyermekének, Hegedűs Rózsikának, a kereskedelmi miniszter gyermekének szóló dedikációval!  Aranyozott félbőr kötésben / In half leather binding
12114.

Laboulaye, Edouard: Nouveaux contes bleus. Dessins par Yan'Dargent. Paris, 1868. Furne, Jouvet Az első lapon Jókai Mór sajátkezű, unokahúga gyermekének, Hegedűs Rózsikának, a kereskedelmi miniszter gyermekének szóló dedikációval! Aranyozott félbőr kötésben / In half leather binding

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
Jorge Amado: Vörös vetés. Bp., 1951. Szépirodalmi. Dedikált! Félvászon kötésben.
12115.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Illyés Gyula: Puszták népe. Bp., 1945, Nyugat Rt. Kiadói kopottas, gerincén sérült papírkötésben. Dedikált példány!
12116.

Rufpreis:
6 000 HUF
Illyés Gyula: Kora tavasz I-II. Bp., 1941, Révai. Kiadói kopottas félvászon-kötésben, borítóval. Dedikált első kiadás!
12117.

Rufpreis:
6 000 HUF
Sinka István: Hontalanok útján. Versek. Bp. 1943. Magyar Élet. 148 p. Dedikált első kiadás! Kiadói félvászonkötésben, jó állapotú védőborítóval.
12118.

Rufpreis:
6 000 HUF
Kótai Lajos: Költemények. Szatmár, 1879. Szabadsajtó nyomdája. 270 p. Könyvkötői élvászonkötésben. Dedikált példány. Tekintetes dr. Wekerle László urnak a Magyar Lexicon szerkesztőjének tisztelete jeléül: Kótai Lajos
12119.

Kótai Lajos: Költemények. Szatmár, 1879. Szabadsajtó nyomdája. 270 p. Könyvkötői élvászonkötésben. Dedikált példány. "Tekintetes dr. Wekerle László urnak a 'Magyar Lexicon' szerkesztőjének tisztelete jeléül: Kótai Lajos"

Rufpreis:
5 000 HUF
12120.

Rufpreis:
5 000 HUF
Morvay Péter - Pesovár Ernő: Somogyi táncok. Bp., 1954, Művelt Nép. 316 p. 3 t. (képek), 3 t. (kotta, kihajtható), 7 térk. (kihajtható). Szövegközti rajzokkal, kottákkal. Kiadói félvászon-kötésben, Pesovár Ernő dedikációjával!
12121.

Rufpreis:
6 000 HUF
Földes Jenő: Hadifogoly-karrier. Bp., 1930, Szerzői kiadás. Kiadói kopottas, aranyozott egészvászon-kötésben. báró Ullmann György (1891-1961), a Magyar Általános Hitelbank ügyvezető igazgatója számára dedikált példány!
12122.

Rufpreis:
4 000 HUF
Szabó Pál: Őszi vetés. Bp., 1943, Magyar Élet Kiadása. Második kiadás. Kiadói félvászonkötésben, jó állapotban. A szerző által dedikált!
12123.

Rufpreis:
3 000 HUF
Gyurkovics Tibor: Grafit. Bp., 1961, Magvető. Győr-Sopronmegyei Ny. Győr. 142p. A költő első megjelent kötete, szüleinek dedikálva! Kiadói papírkötésben.
12124.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF