Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 56

Báró Eötvös József: Elbeszélések. Pest, 1859. Landerer és Heckenast. 202 p. Eredeti, kiadói, kissé sérült papírkötésben. Első kiadás!
12137.

Rufpreis:
5 000 HUF
Márai Sándor: Kaland. Színmű három felvonásban. Számozott, aláírt első kiadás! Illusztrálta Hincz Gyula. Bp. 1940. Singer és Wolfner 122 p. 251/1000. példány. Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben.
12138.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,54
44,12
Kölcsey Ferencz minden munkái. Harmadik, bővített kiadás. 1-10. köt. (6 kötetbe kötve) Bp. 1886-1887. Franklin. Egységes, dúsan aranyozott, festett kiadói egészvászon díszkötésben. A gerincek kissé kopottasak, a táblák azonban szép állapotúak.
12139.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
Vajda János költeményei. Bp., 1895, Franklin. 1 t., 480 p. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, körben arany élmetszéssel. Első kiadás. Rendkívül szép állapotú, gyűjtői példány!
12140.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Katona József összes művei I-III. Kiadja Abafi Lajos. (Nemzeti könyvtár: 15., 16., 19.) Bp., 1880-1881, Aigner. Kiadói, szép állapotú illusztrált egészvászon sorozatkötésben.
12141.

Rufpreis:
6 000 HUF
Madách Imre: Az ember tragédiája. Drámai költemény. A költő arczképével, egy kézirat hasonmással és Zichy Mihály öt rézfénymetszetű képével. Bp., 1897. Athenaeum. Aranyozott, festett, díszes kiadói egészvászon-kötésben, a gerince kissé kopottas.
12142.

Rufpreis:
6 000 HUF
Darnay Kálmán: Kaszinózó táblabírák. Korfestő történeti tréfák I-II. (Egybekötve) Bp., 1928, Athenaeum 208 p . + 5 t.; 229 p.+ 7 t. Fakult gerincű, ezüstözött feliratú, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. Dedikált példány!
12143.

Rufpreis:
6 000 HUF
Gelléri Andor Endre: Kikötő. Bp., 1935, Atheneum. 152 p. Illusztrált kiadói papírborítékban. Első kiadás.
12144.

Rufpreis:
1 800 HUF
Faludy György: Európai költők antológiája. József Attila emlékének. Első kiadás. Bp., 1938. Cserépfalvi. 317 p. Kiadói egészvászon-kötésben.
12145.

Rufpreis:
1 800 HUF
Kosztolányi Dezső: Alakok. A képeket Molnár C. Pál rajzolta. Bp., 1929, Kir. Magy. Egyetemi ny. 144 p. Első kiadás. Lapszámozáson belül Molnár C. Pál 36 képével. Kiadói kissé foltos aranyozott vászonkötésben.
12146.

Rufpreis:
4 000 HUF
A Budapesti Kir. Magy. Tudomány- Egyetem könyvtárának czímjegyzéke. XVIII. 1893.-dik évi gyarapodás. (1618 mű- 2201 kötet.) Bp. 1894. Kir. Magy. Egyetemi ny. 99 p. Kiadói dúsan aranyozott vászonkötésben. Tulajdonosi pecsétekkel.
12147.

Rufpreis:
2 000 HUF
Pávai Vajna Gábor: A pozsonyi harmadik egyetem orvosi fakultásának előnyei. Pozsony, 1907, Stampfel Károly. 30 p. Kiadói papírkötésben, felvágatlan példány.
12148.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF