Bücher: Märchen

Zahl der Lose: 27

Benedek Elek: Magyar mese- és mondavilág. Ezer év meseköltése. III. köt. Bp., 1903., Athenaeum, VI+480 p. Széchy Gyula rajzaival. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, az első négy és a 80. és a 97. oldalak között kijárnak a lapok.
17332.

Rufpreis:
3 000 HUF
Benedek Elek: Magyar mese- és mondavilág. Ezer év meseköltése. II. köt. II. fele. Széchy Gyula szövegrajzaival. Bp.,[1940.],Athenaeum, 248 p. Hatodik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
17333.

Rufpreis:
3 000 HUF
17334.

Rufpreis:
2 400 HUF
Gaal Mózes: Achilles haragja. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., 1927, Singer és Wolfner (Hornyánszky Viktor-ny.). A borító Kolozsváry Sándor munkája. Illusztrált kiadói félvászon-kötés, a kötéstáblákon apró sérülésekkel.
17335.

Rufpreis:
3 000 HUF
17336.

Rufpreis:
2 000 HUF
Londesz Elek: Tündérországban. Keleti és magyar mesék. Bp., [1935], Tolnai, 120+(6) p. Szövegközi fekete-fehér illusztrációkkal. A borító K. Sávely Dezső munkája. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, néhány lapon kisebb szakadással.
17337.

Rufpreis:
2 000 HUF
Weöres Sándor: Fairy spring [ A tündérek tavasza]. Freskók és stukkók egy vidám színházba.  (Bp., 1988.) Helikon. Kner Nyomda. 10 levél (japán hajtásssal) Kiadói papírkötésben, feliratos, eredeti papírborítóban, jó állapotban
17338.

Rufpreis:
1 800 HUF
Régi magyar népmesék. Berze Nagy János hagyatékából. Szerk.: Bánó István és Dömötör Sándor. Pécs, 1961., Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Baranya Megyei Szervezete. Második, bővített kiadás. Kiadói kopott félvászon-kötésben. Megjelent 3500 példányban.
17339.

Rufpreis:
2 000 HUF
2db régi képes mesekönyv, Nelson: Animal Pictures, R. Engelhardt: Bekante vom Lande
17340.

Rufpreis:
4 000 HUF
Hanna-Barbera: Maci, Cindy és Bubu. Ford.: Pintér Erzsébet. Bp.,1986,Móra. Kiadói papírkötés.
17341.

Rufpreis:
1 600 HUF
Muki és Bubu. Bp., Singer és Wolfner. Félvászon kötés, sérült, hiányos, 91. oldaltól kezdődik.
17342.

Rufpreis:
1 000 HUF
Gazdag Erzsi 2 db gyerekkönyve: Száll a sárkány; Mesebolt. Lukáts Kató rajzaival. Bp., 1959-1961, Móra Ferenc Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes, kopott, foltos borítóval.
17343.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF