Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 128

gróf Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyaroroszágnak. Bp., 1938, Magyar Külügyi Társaság. 402 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, ritkább fekete változat, jó állapotban. . Térképmelléklet: Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján (Vörös térkép), szerk.: gróf Teleki Pál, 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, 63x95 + Mo. Gazd földrajzi térképe
15635.

gróf Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyaroroszágnak. Bp., 1938, Magyar Külügyi Társaság. 402 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, ritkább fekete változat, jó állapotban. . Térképmelléklet: Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján ("Vörös térkép"), szerk.: gróf Teleki Pál, 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, 63x95 + Mo. Gazd földrajzi térképe

Rufpreis:
9 000 HUF
24,32
26,47
15
Freiherr von Werkmann: A madeirai halott. Írta: - - Károly császár és király utolsó titkára. München, 1923., Verlag für Kulturpolitik, (M. Müller & Sohn-ny.) 270+1 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, az elülső papírborítót bekötötték.
15636.

Rufpreis:
5 000 HUF
17
Teleki Pál, Rónai András: The different types of ethnic mixture of Population. A népesség etnikai keveredésének különböző típusai. Bp., 1937. 30p + 30 szüvegközti és egész oldalas színes térkép, Korabeli, kissé gyűrött papírborítóban.
15637.

Rufpreis:
5 000 HUF
Lipcsey-Magyar Sándor: Dai-Nippon nagy Japán birodalom. Bp.,1942,. Kókai Lajos, 108 p + 8 (kihajtható térképvázlatok) t. Egészoldalas térképekkel illusztrált. Kiadói szakadt papírkötés.   A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
15638.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
Rumeu de Armas, Antonio (szerk) Libro copiador de Cristóbal Colón: correspondencia inédita con los Reyes Católicos sobre los viajes a América. Madrid, 1989. Ministerio Cultura. Kolombusz Kristóf naplójának facsimile változata. Sorszámozott 711/980. KIadói egészbőr kötésben, réz szegekkel, hozzá leírat, kiadói tékában
15639.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
11
15640.

Rufpreis:
8 000 HUF
Vécs Ottó: Vérző határok. Bp.,[1920],Globus Rt.-ny., 63+1 p. Fekete-fehér szövegközti fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, a borító elvált a könyvtesttől, de a könyvtest egyben van, és a könyv ezt leszámítva jó állapotban.
15641.

Rufpreis:
4 000 HUF
10
15642.

Rufpreis:
5 000 HUF
Bruno Brehm: A magyar nemzet tragédiájának regényes korrajza. Ferenc Ferdinánd meggyilkolásától a békekötésig. I-III. köt. Ford. Fenyő László. I. köt.: Így kezdődött. Apis és este. Harmadik kiadás. II. köt.: Ez lett a vége. Brest-Litowsktól a békekötésig. III.köt.: A kétfejű sas lehull. A Habsburg Monarchia összeomlása. Harmadik kiadás. Bp., 1938., Grill Károly, 383; 406; 411 p. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, a borítókon kopásnyomokkal, a II. kötet kötése egy helyen sérült.
15643.

Rufpreis:
5 000 HUF
Magyar Kódex 1-5. kötet. Szerk.: Szentpéteri József. Bp.,1999-2001, Kossuth. A kötetek végén CD-melléklettel. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, a 2. és 5. kötet elején egy-két hullámos, foltos lappal.
15644.

Rufpreis:
5 000 HUF
15645.

Rufpreis:
3 000 HUF
Emil Ludwig: Mussolini vallomásai. Tizennyolc beszélgetés. Fordította: Ruttkay György. Bp.,1932, Athenaeum, 116 p.+ 8 t. (Egészoldalas fekete-fehér fotók.) Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés.
15646.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF