Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 128

Szabó Károly: Kun László. 1272-1290. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1886, Franklin-Társulat, +4+192 p.+4 t.+2 mell. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kopásokkal a gerincen.
15647.

Rufpreis:
4 000 HUF
Simon Péter: Király és haza. Pillantás I. Ferenc József uralkodására 1886-tól 1895-ig. A Király és nemzet folytatása öt könyvben. II. könyv: 1886-1888. Bp., 1899, Weissenberg Ármin. Félvászon kötés, viseltes állapotban.
15648.

Simon Péter: Király és haza. Pillantás I. Ferenc József uralkodására 1886-tól 1895-ig. A "Király és nemzet" folytatása öt könyvben. II. könyv: 1886-1888. Bp., 1899, Weissenberg Ármin. Félvászon kötés, viseltes állapotban.

Rufpreis:
3 000 HUF
Simon Péter: Király és haza. Pillantás I. Ferenc József uralkodására 1886-tól 1895-ig. A Király és nemzet folytatása öt könyvben. IV. könyv: Mária Valéria főhercegnő. Bp., 1899, Weissenberg Ármin. Félvászon kötés, elülső kötéstábla és gerinc levált, viseltes állapotban.
15649.

Simon Péter: Király és haza. Pillantás I. Ferenc József uralkodására 1886-tól 1895-ig. A "Király és nemzet" folytatása öt könyvben. IV. könyv: Mária Valéria főhercegnő. Bp., 1899, Weissenberg Ármin. Félvászon kötés, elülső kötéstábla és gerinc levált, viseltes állapotban.

Rufpreis:
3 000 HUF
Garami Ernő: Forrongó Magyarország. Emlékezések és tanulságok írta - - Az ajánlást Biró Mihály rajzolta. Leipzig-Wien, 1922, Pegazus,XII+243+1 p. Átkötött félvászon-kötés.
15650.

Rufpreis:
3 000 HUF
1919 Vegyes kommunista propaganda kiadvány, 6 db:   Az egység okmányai. A szociáldemokraták és kommunisták egyesülésének előzményei. Kun Béla levele a kommunizmusról és a proletáregységről. Weltner Jakab bevezetésével. Bp., 1919., Közoktatásügyi Népbiztosság, 24 p. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón kis szakadással.;   Kautsky Károly: A proletárság diktaturája. Ford.: Schöner Dezső. Munkáskönyvtár 21. füzet. Bp., 1919., Népszava, 95 p. Kiadói szakadt papírkötés.;   Bucharin Nyikoláj: Osztályharc és forradalom Oroszországban. Ford.: Szamuely Tibor. Kommunista Könyvtár. Bp., 1919., Magyarországi Szocialista Párt, 62 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.;   Bucharin Nyikoláj: A kommunisták (bolsevikek) programmja. Ford.: Rudmnyánszky Endre. Bp., 1919., Kommunisták Magyarországi Pártja, 93 p. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.;   N. Lenin: Állam és forradalom. Ford.: Rudas László. Bp., 1919., Kommunisták Magyarországi Pártja, 112 p. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés, borító nélküli példányt, szétvált kötéssel. Felvágatlan példány.;   Lomov A.: A kapitalizmus pusztulása és a kommunizmus szervezése. Ford.: Szamuely Tibor. Bp.,[1919] ,Közoktatásügyi Népbiztosság, 16 p. Foltos, széteső állapotban.;
15651.

Rufpreis:
2 000 HUF
18
Lukachich Géza: Magyarország megcsonkításának okai. Bp.,[1932], Nyukosz, (Madách-ny.),161+2 p. Átkötött egészvászon-kötés.
15652.

Rufpreis:
3 000 HUF
Czakó István: A trianoni békekötés felelőssége. Adattár a modern nemzetközi jognak a megtévesztésen alapülő nemzetközi törvényhozásról szóló új fejezetéhez. Bp., ,Kir. M. Egyetemi Nyomda, 53+1 p. Kiadói papírkötés, sérült, kopott, foltos borítóval, néhány foltos lappal.
15653.

Czakó István: A trianoni "békekötés" felelőssége. Adattár a modern nemzetközi jognak a "megtévesztésen alapülő nemzetközi törvényhozás"ról szóló új fejezetéhez. Bp., ,Kir. M. Egyetemi Nyomda, 53+1 p. Kiadói papírkötés, sérült, kopott, foltos borítóval, néhány foltos lappal.

Rufpreis:
2 400 HUF
15
Deseő Gusztáv: Dünkirchentől Moszkváig. Világkép 1940-41. Bp., 1941., Vitézi Rend Zrínyi Csoportja. Kiadói kissé foltos, kissé kopott papírkötés.
15654.

Rufpreis:
3 000 HUF
15655.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Borsody István (szerk.): Magyarok Csehszlovákiában 1918-1938. Bp., Az Ország Útja. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
15656.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Kisari Balla György: Karlsruhei térképek a török háborúk korából. Bp., 2000., Szerzői. Magyar, német és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón kis kopásnyomokkal. Megjelent 800 számozott példányban, de ez számozatlan példány.
15657.

Rufpreis:
3 000 HUF
Nemzetvédelem országvédelem. Szerk.: vitéz Magasházy László, vitéz Faragó Ede, Kováts Tivadar, Bartos Dezső, Nagy László. Bp., 1943, Országos Nemzetvédelmi Szövetség, 375 p. Kiadói papírkötésben, a borítón kis szakadásokkal.
15658.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF