Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 190

Cholnoky Jenő: A Kárpátoktól az Adriáig. Nagy-Magyarország írásban és képben. 355 képpel, számos szövegközti ábrával és egy térképpel. Bp.,[1934], Somló Béla, 275 p. + 1 (kihajtható, színes térkép-melléklet) t. Könyvnapi kiadás. A 81. és 272. oldalak között rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. A borító Kner Albert munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos, kopott borítóval, szakadozott borítószélekkel, kissé foltos lapokkal.
15048.

Rufpreis:
2 000 HUF
17
Grieben Band 24. Schweiz. Kleine Ausgabe 1930. Reiseführer. Kiadói papírkötés, térképmellékletekkel, sérüléssel, kopottas állapotban.
15049.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,35
12,35
Ausztria. Szerk.: Németh Andor. Lloyd útikönyvek. Bp., 1930., Lloyd. Fekete-fehér fotókkal, kihajtható térképekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, a hátsó térképen szakadással.
15050.

Rufpreis:
3 000 HUF
Kós Károly: Erdély. Kultúrtörténeti vázlat. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon kötés, laza kötés
15051.

Rufpreis:
1 600 HUF
Baráthosi-Balogh Benedek: Bolyongások a mandsur népek között. Közreadja: - -. Baráthosi Turáni Könyvek II. Bp., 1927., Élet. Átkötött kissé kopott félvászon-kötés.
15052.

Baráthosi-Balogh Benedek: Bolyongások a mandsur népek között. Közreadja: - -. Baráthosi Turáni Könyvek II. Bp., 1927., "Élet". Átkötött kissé kopott félvászon-kötés.

Rufpreis:
1 600 HUF
Paulovics István: Lapitarium Savariense. Római kőemlékek új felállítása a Szombathelyi Múzeumban. Acta Savariensia 2. Szomathely, 1943., Martineum, 54+2 p.+8 p. Kiadói papírkötés, ceruzás jegyzettel, tollas aláhúzással és jegyzettel.
15053.

Rufpreis:
1 600 HUF
1932 Budapest Székesfőváros IX. ker., Mester-utcai Községi Polgári Leányiskolájának és Nőipariskolájának jubileumi értesítője az 1931-1932. iskolaévről és az alapítása óta eltelt 30 évről. Összeáll.: Pálmai Kálmán. Bp., Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 32 p. Papírkötés, foltos, kissé szakadt borítóval.
15054.

Rufpreis:
2 000 HUF
1933 Budapest Székesfőváros IX. ker., Tóth Kálmán-utcai Községi Polgári Leányiskolájának értesítője az 1932-33. iskolaévről. Összeáll.: Weiszgeber Jánosné. Bp., 1933., Pátria-ny., 14 p. Papírkötés, kissé foltos borítóval.
15055.

Rufpreis:
2 000 HUF
Dercsényi Dezső: Visegrád műemlékei. Bp.,1951, Közoktatási Kiadóvállalat, 114 p.+2 (Kihajtható panorámafotó a visegrádi panorámáról, és kihajtható rajz a palotáról) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kissé kopott félvászon-kötésben. Megjelent 3000 példányban.
15056.

Rufpreis:
1 200 HUF
1970 Bodó Sándor: Borsodi, abaúji és zempléni céhpecsétek. Különlenyomat a Herman Ottó Múzeum IX évkönyvéből. Miskolc, 1970, Herman Ottó Múzeum, 190-226 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással.   A szerző, Bodó Sándor (1943-2021) etnográfus, muzeológus, a BTM későbbi igazgatója által Eperjessy Géza (1926-1998) történész részére DEDIKÁLT példány.
15057.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,95
6,47
cca 1930-1940 Ceskoslovensko Wagons Lits Cook, csehszlovákiai utazási prospektus, fekete-fehér fotókkal, reklámokkal, angol, német és francia nyelven, 24 p.
15058.

Rufpreis:
2 000 HUF
Kaposvár utcái-terei. Szerk.: Kovács Sándor. Kaposvár,1984,Magyar Hirdető Somogy m. Központja, 48 p. Kaposvár térkép-melléklet, 55x41 cm. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
15059.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF