Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 190

1935 Die Italienischen Autostrassen. (Az olasz autópályák.) Olasz autóút prospektus, német nyelven. Roma, Ente Nazionale Industrie Turistiche (ENIT, Italian State Toruist Department/Olasz Nemzeti Idegenforgalmi Iroda), 20 sztl. A borítón és a prospektusban nagyon gazdag art deco illusztrációkkal. Kiadói illusztrált papírkötés, a hátsó borítón kis foltokkal.
15024.

Rufpreis:
2 000 HUF
cca 1930 Sommerreisen in Finnland. Hrsg. vom Verkehrsverband Suomen-Matkat/Finnlandreisen.  Német nyelvű fekete-fehér fotókkal illusztrált finn utazási prospektusok, illusztrált art-deco borítókkal (jelzettek a nyomaton, IHB), 2 db, 30+2; 30+2 p.
15025.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,19
10,00
1934 Nord Norwegen, Vesteraalens Dampskibsselskab norvég hajózási társaság, fekete-fehér fotókkal illusztrált, német nyelvű, utazási prospektusa, kihajtható, kis szakadásokkal.
15026.

Rufpreis:
2 400 HUF
1963 Kecskemét prospektus. Bp., 1963, Bács-Kiskun m. Idegenforgalmi Hivatal,(KÖZDOK-ny.), gazdag képanyaggal illusztrált, a hátsó borító a felső sarkán hiánnyal, kissé foltos borítókkal, 8 p.
15027.

Rufpreis:
2 000 HUF
Szabados M. Ramunda O. P. - Vágó Lajos: Savaria-Szombathely bibliográfia. Acta Savariensia 5. Szomathely, 1948., Martineum, 177+1 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, javított gerinccel.   A Géfin Gyula (1889-1973) teológiai tanár, egyháztörténész, könyvtár igazgató, a sorozat szerkesztője által DEDIKÁLT példány.
15028.

Rufpreis:
3 000 HUF
Komoróczy György (szerk.): Hajdú-Bihari kéziratos térképek. Debrecen, 1972, Déri Múzeum Baráti Köre. 19 db kihajtható térképmelléklettel. Megjelent 500 példányban. Kiadói papírkötésben, kiadói kissé foltos és kissé sérült papírkötésben.
15029.

Rufpreis:
6 000 HUF
P. Jáki Sándor Teodóz: Csángókről, igaz tudósítások. [Csengele], 2006., Justra. Ötödik kiadás. Színes fotókkal és térképpel illusztrált. Kiadói papírkötés. A szerző, Jáki Sándor Teodóz (1929-2013) által DEDIKÁLT példány.
15030.

Rufpreis:
3 000 HUF
16
15031.

Rufpreis:
3 000 HUF
[Steinen, Karl von den (1855-1929)]: dr. Steinen Károly: Közép-Brazília természeti népei között. A második Xingú-expedició (1887-1888) útjának vázolása és eredményei. 3 térképpel. Ford.: dr. Bátky Zsigmond. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), Franklin, 275 p. +11 (fekete-fehér fotók) +3 (térkép) t. Egészoldalas és szövegközi illusztrációkkal, fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
15032.

Rufpreis:
4 000 HUF
15033.

Rufpreis:
4 000 HUF
15034.

Rufpreis:
4 000 HUF
15035.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF