Thuróczi János: Magyar krónika. Ford. és jegyzetekkel ellátta: Geréb László. A szövegeket átnézte és a bevezetést írta: Kardos Tibor. Monumenta Hungarica I. Bp., 1957, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott félpergamen-kötésben, kis kopásnyomokkal. Megjelent 2600 példányban. Számozatlan példány.
Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus tulajdonosi aláírásával.