Kálti Márk: Képes Krónika. Kálti Márk Krónikája a magyarok tetteiről. Ford. és a jegyzeteket összeállította: Geréb László. Bevezetéssel ellátta: Kardos Tibor. A művészettörténeti tanulmányt írta és a képeket kiválogatta: Berkovits Ilona. Monumenta Hungarica III. Bp., 1959., Magyar Helikon. Kiadói aranyozott félpergamen-kötésben, kis kopásnyomokkal. Megjelent 3200 példányban. Számozatlan példány.
Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus tulajdonosi aláírásával és a könyvben Dienes István saját-kezű jegyzeteivel papírlapokon.