Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 286

Nagy László: Ég és föld. Dedikált példány! Bp., én. Szépirodalmi. Kiadói papírkötésben, felvágatlan,
17369.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Cziklay Lajos (szerk.): Rudolf emlék-album. A kispesti Rudolf fogadalmi templom javára. Bp., 1897, Rigler József Ede. Kiadói egészvászon kötés, litho papírdíszítéssel, kissé kopottas állapotban.
17370.

Rufpreis:
22 000 HUF
59,46
64,71
17371.

Rufpreis:
24 000 HUF
64,86
70,59
Tompa Mihály: Virágregék. IV. kiadás. Aranyozott lapszélekkel, foltos lapokkal. Pest, Heckenast Gusztáv, 1868. Festett, aranyozott, kopott egészbőr kötésben, díszcímlappal.
17372.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Károlyi György gróf könyvtárából: Publius Virgilius Maro ex recensione et cum notis Chr. Gottl. Heynii curante J. A. Amar. I.-IV. Paris, 1824. Gosselin. 4 kötetben. Aranyozott gerincű félbőr kötés. Károlyi György gróf ex librisével. Szép állapotban
17373.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
19
Vörösmarty Mihály minden munkái. Kiadták barátai: Bajza J[ózsef] és Schedel (Toldy) Ferenc. Második öszves kiadás. Pest, 1847., Kilián György, 2+XVIII+1824 p. (Kéthasábos számozással.) Korabeli aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötés, sérült, ázott borítóval, hiányos címlappal, kissé foltos lapokkal, egy lapon szöveget is érintő sarokhiánnyal, ex libris-szel.
17374.

Rufpreis:
8 000 HUF
Tompa Mihály összes költeményei. I-IV. kötet VI. kötetbe kötve. Teljes! Sajtó alá rendezték barátai, Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Bp. , 1870, Méhner Vilmos (Rudnyánszky A. kőnyomdája), 1 t. (Tompa Mihály portréja)+394 p. + 437 p. + 462 p. + 404 p. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gerince kifakult, kisebb egy két hibával. Aranyozott lapszélekkel.
17375.

Rufpreis:
6 000 HUF
Fekete István: A koppányi aga testamentuma. A Gárdonyi Géza ifjúsági regénypályázaton első díjjal jutalmazott mű. Kolozsvári Sándor rajzaival. Bp.,(1937), Dante, 166+2 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, hiányzó elülső szennylappal, laza kötéssel.   Fekete István (1900-1970) első megjelent művének, első kiadása, ami írói karrierjét is elindította, és rögtön díjat is nyert.
17376.

Rufpreis:
3 000 HUF
27
17377.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
17378.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Éjfél. Magyar irók misztikus novellái. A novellákat Bálint Aladár gyűjtötte össze. Az előszót Kosztolányi Dezső irta. A címlapot és az illusztrációkat Divéky József (1887-1951) rajzolta. Gyoma, 1917, Kner Izidor. 204 p. + 11 t. Kiadói egészvászon kötésben
17379.

Rufpreis:
3 000 HUF
Antal Sándor: Jörru története. Novellák. Gyoma, 1913, Kner Izidor. Kiadói festett, címkézett, feliratos egészvászon-kötés, Kner-kötés,
17380.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF