Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 424

V. Ecsedy Judit et al.: A régi magyarországi nyomádk betűi és díszei. XVII. század. 1. kötet + 2. kötet: Illusztrációk + 2. kötet: Tanulmányok és katalógus. Hungaria Typographica II. Bp., 2010-2014, Balassi/Országos Széchényi Könyvtár. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, egyébként jó állapotban.
17925.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Faludy György: Pokolbeli víg napjaim Dedikált példány!  Bp., 1998 Magyar Világ. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
17926.

Rufpreis:
2 000 HUF
Bächer Iván: Intőkönyv. Bp., 2008, Ulpius-ház. 232 p. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
17927.

Rufpreis:
2 400 HUF
11
Földes László: Hobo Sapiens. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. A szerző, Földes László Hobo (1945-) által DEDIKÁLT példány. Bp., 1990, Hírlapkiadó. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, az elülső borítón törésnyommal.
17928.

Rufpreis:
2 000 HUF
B(od) P(éter): Szent Hilárius vagy szívet vídámító, elmét élesítö, kegyességre serkentö, rövid kérdésekbe, és feleletekbe foglalt dolgok, mellyek mind az hasznos idö töltésére, s mind az épületes tanúságra egybe-szedegettetvén ki-botsáttattak. Komárom, Pozsony, 1789. Wéber Simon. Korai, kedves irodalmi munka ritka kiadás-változata. XIX.sz-i papírkötésben, egy két lap enyhén sérült.
17929.

B(od) P(éter): Szent Hilárius vagy szívet vídámító, elmét élesítö, kegyességre serkentö, rövid kérdésekbe, és feleletekbe foglalt dolgok, mellyek mind az hasznos idö töltésére, 's mind az épületes tanúságra egybe-szedegettetvén ki-botsáttattak. Komárom, Pozsony, 1789. Wéber Simon. Korai, kedves irodalmi munka ritka kiadás-változata. XIX.sz-i papírkötésben, egy két lap enyhén sérült.

Rufpreis:
22 000 HUF
59,46
64,71
Berzsenyi Dániel verseinek kiadatlan ősszövegei. Kiadta, bevezetéssel, és jegyzetekkel ellátta: dr. Merényi Oszkár. A szerző, Merényi Oszkár (1895-1981) által Holub József (1885-1962) történész, jogtörténész részére dedikált példány. Bp., 1938., MTA Irodalomtörténeti Bizottsága. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
17930.

Rufpreis:
2 000 HUF
Szélpál Árpád: Versek. Párizs, 1977, Magyar Műhely, 93+3 p. Első kiadás. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, de alapvetően jó állapotban.   A könyvhöz tartozó kártyán a szerző, Szélpál Árpád saját kezű dedikációjával (Kedves Józsi! Itt küldöm az ígért könyvet. ...), dátumozva (Sceaux, 1978. dec. 4.)  Szélpál Árpád (1897-1987) költő, újságíró, fotóművész, avantgárd mozgalmak tagja (Galilei kör, Kassák csoportja), első versei a MA folyóiratban jelentek meg.
17931.

Rufpreis:
4 000 HUF
Latinovits Zoltán: Ködszurkáló. Bp.,1973,Magvető, 216 p.+12 t.Fekete-fehér fotókkal. Első kiadás. Kiadói papírkötés,javított kötéssel. Ritka! Első kiadás.
17932.

Rufpreis:
5 000 HUF
Décsei János meséji és versei. Első füzet.  Pest,[1825., Trattner-ny., 184+VII p. Korabeli kopott kartonált papírkötésben, hiányzó lapokkal (17-18, 27-32, 71-74.) Ritka!
17933.

Rufpreis:
3 000 HUF
Bajza [József] összegyűjtött munkái I. kötet. Pest, 1851, Emich Gusztáv, 372+4 p. Első kiadás. Korabeli aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, megvetemedett kötéstáblákkal.
17934.

Rufpreis:
4 000 HUF
Márai Sándor: Bébi vagy az első szerelem. Regény. Márai Sándor munkái. Az új magyar regény. Bp.,[1928],Pantheon, (Hungária Hírlapnyomda), 250+4 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, ex libris-szel (Ex libris Rudolf Temple), foltos borítóval, egyébként jó állapotban. A szerző, Márai Sándor (1900-1989) által aláírt példány.
17935.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
21
Vörösmarty Mihál (Mihály) munkái. Első kötet. Pest, 1833, Károlyi. 1 t. (acélmetszet) + 234 + [4] p. + 3 t. (acélmetszet). A metszetek Johann Ender rajzai alapján készültek. Korabeli félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval és gerinccel, előzéklapon Hamvay Kováts Lajos ügyvéd tulajdonosi névbejegyzésével, helyenként kissé foltos lapokkal.
17936.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF